Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sos! Melyik törvény melyik...

Sos! Melyik törvény melyik paragrafusa mondja ki, hogy ebben az esetben mentesül a parkolási bírság alól az illető? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sehol nem találom nyomát, de nem vagyok jogász.

Eladtam az autómat, bejelentettem okmányirodánál, az új tulaj nem íratta át.A parkolási bírságok azóta is jönnek, és a parkolási kft nem fogadja el, hogy már eladtam a kocsimat, törvényekre hivatkozik, hogy én vagyok az üzembentartó,amíg a másik a nevére nem íratja, és addig én fizetek. Pert mindenáron nem szeretnék, de persze jöjjön, ha más nincs, mert vétlen vagyok. Bár tényleg nagyon zavarna a tortúra!

Ezt megelőzve melyik törvényre hivatkozhatok, hogy én mentesülök a fizetés alól, az új tulajdonost keressék, aki persze nem fizet.

Úgy tűnik joghézag van, és nem rendezik ott fent, mert ez már sokaknál előfordult,ahogy utánaolvastam. Hihetetlen, hogy ezt hagyják. Miért vagyok én üzembentartó, mikor már nem is tudok a kocsira felügyelni, mert eladtam, ez nem az az eset, hogy átadom a fiamnak használatra. Én innen tehetetlen vagyok.

Esetleg bírósági állásfoglalásra hivatkozhatom?



2012. febr. 3. 16:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Semmi nem történt még, nem értesítettek semmiről,tárgyalásról sem. Levelet írtam nekik, amelyben a fenti paragrafusra felhívtam a figyelmüket és arra, hogy előző levelükben nem értesítettek arról, hogy mindenképp én fogok fizetni,mivel akkor csak a dokumentumokat kérték, hogy bizonyítsam már nem enyém a kocsi. Szóval most itt tartunk.
2012. júl. 7. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!