Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan részből való megvásár...

Ingatlan részből való megvásárlás. Valaki tapasztalt benne?

Figyelt kérdés
Két unoka testvéremet szeretném kifizetni egy ingatlanból ami egy családi ház.A ház fel van értékelve 4,000,000 millióra.Az én részem 7/9.Amiből a részük fejenként 444 ezer forint.Nos az lenne a kérésem,hogy követelhetnek többet?Mert halottam olyat hogy követelhet.
2012. febr. 21. 15:57
 1/5 lizzi77 ***** válasza:
Ő is felértékeltetheti az ingatlant, saját költségére.Ha nem akarják eladni, sajnos bíróságra kell menni, ahol eldöntik, hogy mennyi a jogos. Valószínűleg nem járnának jobban, mert az összes költséget az örökösnek kellene fizetnie.
2012. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nagymamám és testvére között volt osztoszkodás, fel lett értékelve a ház és a meghatározott összeg fele járt mind2 félnek se több se kevesebb, szerintem nálatok is így van, hacsak nem értékelteti fel mással és más összeg jön ki, akkor kezdődnek a bonyodalmak.
2012. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb próbáld őket kifizetni az eredeti terv szerint, és csak akkor agyalj a problémákon, ha felmerülnek. A túlaggódás sokszor nagyobb problémát okoz, mint a gyors ügyintézés, mert rossz döntéseket hozol miatta.
2012. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Ház 5 éve lett fel értékelve,azóta nem lakott benn senki,a fűtés tönkre ment víz elfagyott tető is meg rongálodott.Szóval ha úgy nézem akkor csak a falak maradnak.De mi van akkor ha azt mondja,hogy nem adja el.Én benyújthatóm a biroságra,hogy a közös vagyon megszüntetését.Akkor ilyenkor ki fizeti az ingatlanost aki felértékeli meg a per költcséget?
2012. febr. 21. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
mindenképp van jogod a házrészre, és ha nem akarja eladni akkor köteles fizetnie, ha meg nem tud akkor el kell adnia hogy legyen miből...
2012. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!