Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pedofíliáért feljelenthetem?

Pedofíliáért feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Kb 8 éve, 14 éves koromban egy akkor 20 éves fiú szexuálisan zaklatott. Nem erőszakolt meg, de nyúlkált, illetve mutogatta magát nekem. Akkor nem mertem szólni senkinek, azt hittem, hogy majd túlleszek rajta, de nem így lett. Utólag tehetek valamit? Vagy felesleges? Csak normális válaszokat légyszi, mert nekem ez egy nagyon fájdalmas pont. Köszönöm!
2012. febr. 22. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom ennek van-e elévülése, de biztosra veszem, hogy nem fogják tudni bizonyítani már. (Hacsak nincs neked konkrét bizonyítékod.)
2012. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát éppen arra járt az akkori osztálytársam öccse, de hát ő akkor még kicsi volt, nem is biztos, hogy tudatosult benne, hogy mi folyik ott velem. Valószínűleg, ha felhoznám nála, fogalma nem lenne, miről van szó. Akkor ezek szerint ez halott ügy...
2012. febr. 22. 20:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Legfeljebb megrontásért, közszeméremsértésért és szemérem elleni erőszakért. A pedofília egy orvosi kifejezés.


2. Ha ténylegesen elmúltál 14, amikor történt, akkor csak szemérem elleni erőszakért, és közszeméremsértésért.


3. Kb 8 éve. Akkor éppen most évül el a szemérem elleni erőszak. A megrontás és a közszeméremsértés egészen biztosan elévült.


4. Valakit meggyanúsítani, egy lehet hogy már elévült cselekménnyel, amire nyolc év múltán gyakorlatilag képtelenség tanút, bizonyítékot találni. Ebből könnyen rágalmazás is lehet.


5. Ha nem tudod magad túltenni rajta, az nagyon szomorú, de esélytelen hogy attól sikerül, ha megbüntetik érte. (Amire kicsi az esély.)

2012. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, csak tudod az is felmerült bennem, hogy más lánnyal is megtehette azóta, vagy megteheti még. De akkor ezek szerint ilyen módon én nem tudom lerendezni. Azért köszönöm a segítséget!
2012. febr. 22. 20:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha megtette (tegyük fel hogy), akkor nyilván az a lány majd eljárást indít ellene. (Sajnos ez persze nem olyan egyszerű, az áldozatokat gyakran visszarettenti a szégyen, az hogy a hivatalos eljárás nagyobb szégyen, mint a bűncselekmény, aminek áldozatai lettek.)

Mindenesetre ha valaki utcán állít meg lányokat és kikezd velük, akkor "nem lesz hosszú életű".


Elképzelhető, hogy ebben az esetben te is lehetnél tanú, hogy korábban is csinált már ilyent, de igazából lásd 3. pont.


Azóta mit tudsz róla, mi lett vele?

2012. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Már bocsánat, de az, hogy 8 éve valaki nyúlkált... hát nem is tudom. Most eszembe jut, hogy megfogták egykor a fenekemet a villamoson... feljelentem a BKV-t, hátha elkapják a rendőrök az utazóközönséget!

Vagy nem akarunk valakit feljelenteni, aki anyázott 30 éve egy kocsma előtt? Mondjuk, becsületsértésért.

2012. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

(érdemes lenne egy jó pszichológussal megbeszélni, mert az baj, hogy nem lettél"túl" rajta, segítene..

ez fontos lenne)

2012. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak alap dolgokat tudok róla...nevét, hol lakik stb, de hogy mit csinál, mivel foglalkozik most, ilyeneket nem. Egyszer írt neki egy barátom ezzel kapcsolatban, de ő csak gúnyosan közölte, hogy úgysem tudunk mit tenni, meg hogy különben is én ezt mennyire élveztem...pedig nem így volt. Viszont képes volt elhitetni velem, hogy ebből én csak rosszul jöhetek ki, ezért még otthon sem mertem szólni.
2012. febr. 22. 20:19
 9/14 /Anita_'94/ ***** válasza:
50%
Vannak emberek, akik pénzért csúnyán összeverik, anélkül, hogy tudná miről van szó. A feljelentésből sajnos semmi nem lesz...
2012. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Vannak emberek, akik pénzért csúnyán összeverik, anélkül, hogy tudná miről van szó."


Ha azt sem tudja miért verték meg az aztán hatalmas büntetés. Egyébként meg 8 év után esélytelen bizonyítani bármit.

2012. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!