Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megkapom Amerikába vagy...

Ha megkapom Amerikába vagy Kanadába a zöldkártyát és ott is élek akkor lehetek bírósági tárgyaláson én is esküdt tag vagy mi?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikkor behívnak pár embert találomra és nekünk kell döntenünk arról,hogy bűnös vagy nem bűnös meg ilyenek.
2012. márc. 18. 23:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Aki nem biztos, nem ismeri a szabalyokat stb, az minek irogat velemenyt? Nekem is van 1-2 tippem autoszerelest illetoen, megsem osztom az eszt auto-kategoriaban, mert nem vagyok hozzaerto es sosem csinaltam, csak lattam parszor masokat csinalni...


Felre a mereggel, itt a pontos info USArol (Kanadat nem ismerem):

Ha pl. megnyered a zoldkartya lottot, akkor 1 evben 6 honapot az USA teruleten kell elj, hogy a zoldkartyat megtarthasd.

Ha leelsz 5 evet zoldkartyaskent, akkor folyamodhatsz allampolgarsagert.

Ha megvan az allampolgi, akkor barmikor behivhatnak eskudtszeki tagnak, amire koteles vagy elmenni, illetve valos indokot felmutatni, hogy miert nem tudsz menni, pl. 9 honapos terhes, vagy mozgasserult, esetleg siket.


Ha hazassag utjan szerzel zoldkartyat, akkor nem 5 ev, hanem 3 evi zoldkartyasag utan megkerheted az allampolgit.


Az eskudtszeken nem tesznek kulonbseget szuletett es szerzett allampolgarsag kozott. Sot, igazabol sehol nem tesznek kulonbseget, kiveve ha valaki politikai palyara lep es esetleg indulni akar az elnokvalasztason, azon ugyanis CSAK szuletett amcsi indulhat.


A zoldkartyat, sot a szerzett allampolgarsagot is el lehet vesziteni, amennyiben az illeto valami fobenjaro bunt kovet el, peldaul kemkedes kommunista orszagnak, terrorista uzelmek, stb. Egyeb "hagyomanyos" buncselekmenyek (lopas, gyilok stb) ugyanugy bortonnel jar, de a polgarsagtol nem fosztjak meg az illetot.

2012. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kedves utolsó válaszoló, mi ez a leteremtés, én speciel ugyanezeket írtam, csak nem mertem 100%-ra mondani, mivel nem voltam biztos benne. De nem vertem át a Kérdezőt, meg senkit, mert odaírtam, hogy én gondolom így. Ezek szerint jól gondoltam.

Az egyetlen, amit írtam, hogy nem tudom, tesznek-e különbséget a szerzett állampolgárság és a születési között. Odaírtam, hogy EZT NEM TUDOM. Mit nem lehet ezen érteni?

Köszönjük, hogy felvilágosítottál minket, engem is tényleg érdekelt, de nem értem, miért kellett közben leszólni másokat...

Na, mindegy, az infót tényleg köszönjük.

2012. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szivesen!

Akinek nem inge.... ;)

2012. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az allampolgarsagot 5 evvel a zold kartya megszerzese utan kaphatsz.
2012. jún. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!