Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az apák...

Miért van az, hogy az apák nem igazán akarnak gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés

Kifejtem mire is gondoltam, a legtöbb apa azon ügyködik, hogy lehető legkevesebb gyerektartást fizesse.


Meg az anyák azon vannak, hogy hogyan is tudnák lehúzni az apákat, mindig emeltetni akarják a gyerektartást ez miért van?


Én elhiszem, hogy kell a pénz mind két félnek de mégis mire jó ez az állandó civakodás?


2012. márc. 13. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem véletlenül váltak el :). Ez a magyarázat.
2012. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez az oka. Hogy a pénz mindkét félnek kell. És sok esetben az is, hogy egymás alá tegyenek.....
2012. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert elfelejtik, hogy miről is van szó, a legfontosabbat a gyereket.
2012. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Arra, hogy nem kellett volna hozzámenni és gyereket csinálni, ha ide jutnak.
2012. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Sok esetben az apáknak nem marad annyi pénzük, hogy meg tudjanak élni abból, ami nekik maradt. Ugyanis sokszor VAGY lakbérre jut nekik, VAGY ennivalóra.

Tudom, sokan azzal jönnek, hogy a gyereknek nem lehet azt mondani, hogy mint pénz kajára, majd a jövö hónapban, ha a következö gyerektartás megjon, akkor lesz. Ez ELVILEG igaz, de egyrészt ha az apa éhenhal, akkor UTÁNA egyáltalán tud többé SEMENNYI pénzt adni, mÁsrészt ez az érv senkiben sem merül fel, ha a szülök nem váltak el és ÚGY nincs pénz ennivalóra.

Arra nagyon sokan nem gondolnak, hogy amig együtt éltek a szülök, addig több volt az összes jövedelem (mert az apa nem kap többé semmilyen kedvezményt a gyerekekre), és csak egy háztartást kellett belöle fenntartani.

2012. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Drága ex-férjemmel megállapodtunk,hogy havi 20ezret fizet gyt-t, de úgy kell érte könyörögni,meg úgy csinál,mintha én kapnám... Persze,ha nem adja oda,akkor is van enni a gyereknek,meg tiszta ruha,akkor is mindent megteremtek neki! Ez csak az egymással való kib@szásról szól! Mert CSAK ezzel a dologgal tudnak szórakozni,mással nem tudnak ártani! Azt már meg sem említem,hogy 260ezer a havi nettó fizetése, nincs hitele,nincs másik gyereke,de szerinte alig él meg ebből a maradék 240ezerből is! Ja és havonta 1x elmegy wellnesselni balcsira,mert az kell és én ne pofázzak bele,ő mire költi a megkeresett pénzét! Na ilyenek is vannak! Mellette veri a mellét,hogy ő milyen jó apa,közben havonta 1x jön a gyerekért,pedig nem szabályozott a láthatás,direkt így kértem!
2012. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbször az a probléma, hogy a két fél nem hiszi el, amit a másik mond. Apuka nem hiszi el, hogy anyuka a gyerekre költi a pénzt, anyuka meg nem hiszi el, hogy apuka nem tud többet adni.

Ha meg bárhol jön a kistesó.... na az még bonyolít a dolgon.

2012. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó:nekem volt hogy apám 2-3 milla felett keresett és akkor is húzta a száját havi 50 miatt... -.-
2012. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok: igen, ilyen is van. De az ilyen szerintem (remélem) a ritka kivétel.
2012. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem ügyködik a legtöbb apa azon,hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie.

De a legtöbb esetben csak kéthetente,vagy havonta találkozhat a gyerekével,és nagyon sok esetben az anya ilyenkor is az apa ellen neveli. Csoda-e,hogy ebben az esetben sértve érzi magát. Csak arra kell,hogy fizessen.

Ha a keresete sem magas,sok estben alig marad neki valami a megélhetésre. Adókedvezményt sem vehet igénybe,akárhány gyereke van,mert ebből a szempontból egyedülállónak számít. Ugyanígy nem kaphat szoc.segélyt,vagy rezsi hozzájárulást. Akkor sem.ha sokkal rosszabb körülmények között él,mint az elvált nej.

2012. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!