Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem lakásfelújítást...

A férjem lakásfelújítást vállalt egy nőnél, az pedig a munka végeztével nem hajlandó kifizetni. Tehetünk valamit?

Figyelt kérdés
Festést,glettelés,mennyezetragasztást vállalt a férjem plusz jövedelem kiegészítésként egy "hölgynél".A munka háromnegyedénél,mikor már a java el volt végezve,egyszercsak a nő idetelefonált h többet nem kell mennie.Kb. 3 hetet dolgozott ott nála,már csak a hengerezés volt hátra.A nő azóta eltünt,telefont nem veszi fel,smsre nem reagál,elcsípni a városban nem lehet,mint akit elnyelt a föld.Mit tegyünk?Durván 200E ft ban egyeztek meg munkadíjként.Most azért mert ez fekete munka nem is tehetünk feljelentést?
2012. márc. 27. 23:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Igen, gyakorlatilag ez a kockázata a fekete munkának - nem védi a törvény a munkavállalót.
2012. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem csak a törvényt kérdezném tőletek,akik válaszoltok,hanem azt is,hogy emberileg mit tennétek?Belenyugodnátok,vagy semmiképpen sem hagynátok annyiban a dolgot?Ha nem hagynátok,mit tennétek?
2012. márc. 27. 23:44
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

az a baj, hogy semmi törvényes megoldás nem jut az eszembe, mert akár erőszakkal szednétek ki a pénzt belőle, akár betörnétek és szétrombolnátok a lakást, még ő tenne feljelentést. legközelebb írjatok valami szerződést, attól még nem kell bevallani adóbevallásban, de legalább valamire tudtok hivatkozni.

omolna rá a fal az ilyenre, mint ez a szélhámos p***, de tényleg...

2012. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

semmit nem lehet tenni. csak ha ti is buktok. Én (nem is olyan rég) még fiatalkorúként dolgoztam egy kőművesnél (de már negyedi nyara), egyszer csak eltűnt és elfelejtette megadni a 150.000 Ft-os béremet. Még azzal sem mentem volna semmire ha feljelentem, hiába voltam fiatalkorú és hiába dolgoztatott feketén.


Törvényes út sajnos nincs erre :(

2012. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Őszintén szólva még nem találkoztunk ilyennel..Jól szituált intelligensnek tűnő 50-es nő volt,a fene sem gondolta volna róla.Rendkívül felháborít az eset bennünket.A férjem nagyon-nagyon dühös és elkeseredett,mérgében éppen azok a dolgok fordultak meg a fejében,amit a második válaszoló leírt.Persze sosem tenné meg,nem akarunk bajt.Facebookon,iwiwen való "zaklatásról",lejáratásról,nyakára mászkálásról mi a véleményetek?Előbb utóbb csak megunná,nem?

Ja és még a szerszámai,fúró,gépek,kellékek is a lakásában maradtak..

2012. márc. 28. 00:23
 6/25 anonim ***** válasza:
47%

Hát, nem szép dolog, de én lehet maffiásra venném a figurát, pláne így, hogy még a szerszámok is ott vannak. Ez sokszoros rablás.

Oda kell menni, zaklatni. Persze csak pszichikailag. Hogy rohadna meg.

2012. márc. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
ha ott maradtak a szerszámok akkor azonnal mennék és addig ülnék ott amíg ki nem jön, vagy simán betörném az ajtót (és ha már ott vagyok akkor leszedném amit megcsináltam)
2012. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%

Jól írta az első.A fekete munkának ez a rizikója.Sokat nem tudtok tenni.

Vagy elkönyvelitek tanulópénznek vagy a férjed felfogad 2 verőlegényt aki kiveri a nőből a pénzt és a 10%-át a verőlegényeknek adja.

Vagy felfogad 2 verőlegényt fizet a férjed nekik,és ők egy szép napon elmennek a lakásra,és szétverik az egész munkát.

Megmondom őszintén,hogyha minket így átvágnának,én nem sajnálnék pénzt azért hogy szétveressem az eddig elkészített melót.Persze körültekintő lennék.Alibit biztosítanék magamnak,hogy legalább 20 ember mondhassa "igen,én is ott voltam az étteremben és vacsoráztam"

A legények sem hagynának nyomot,csak rombolást maguk után.Nem sokáig nyomoznának.

2012. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt bent a férjem,és csinálta ezt,hogy leült a lakás előtt,elment oda is,ahol jelenleg lakik,de sehol nem volt a nő.Válaszolt egy smsére h jön egy óra múlva,persze nem jött.A munkát 4 napja fejezte be.Holnap megint megy körözni.Sz.rból várat csinált neki,tükörsimák a falak,a hengerezést vki más 2 nap alatt befejezte vki.Két kisgyerekünk van,lett volna hova tenni a pénz:-S
2012. márc. 28. 00:36
 10/25 A kérdező kommentje:
Ja és a nő ma kapott 13 millió Ft-ot a volt férjétől(váltak,ezért a költözés),eddig vártunk,de nem hívott minket,h na kifizet.
2012. márc. 28. 00:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!