Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénysértő ez? (ügy részlete...

Törvénysértő ez? (ügy részletezése alul)

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Van egy kis 5 tagú csapatunk. Hétvégén rendszeresen kijárunk az erdőbe gyakorlatozni (airsoft-lövészet, kúszás, futás, akadálypálya, gázmaszkban futás, rejtőzködés, sebesültszállítás és terepismeret). Na de a dolog ott kezdődik, hogy a városban találkozunk mindig menetfelszerelésben (egységesen mindenkinek német terep zubbony és nadrág a bakancsba betűrve, MH hátizsák, MH rohamsisak, ujjatlan bőrkesztyű, oldalunkon gázmaszk, hátizsákból kilóg a gyalogsági ásó, és van közös felvarrónk is: fehér pajzsban egy vörös kettőskereszt. Nem esős időben 150x90-es magyar hadizászlót (farkasfogas-címeres) is viszünk egy rúdon, és amikor megyünk, akkor kettes oszlopban egyszerre lépünk, az 5. ember elöl áll és viszi a zászlót. Kérdés, hogy ezzel megsértünk-e valamit, mert akkor változtatunk egyből.
2009. jún. 16. 01:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%
Jaj ez a tipikus airsoft fegyverekkel bohóckodok, de katonának nem megyek mert ott parancsolnak és keménykednek. A nevében is benn van airsoft - soft - puha.
2009. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Utolsó IQ-betyárnak: az airsoft egy műanyag vagy fém golyókat kilövő fegyverutánzat.


Mi a gond ezzel? Én amúgy is katona akarok lenni, miért baj ha most elkezdjük képezni önmagunkat?

2009. jún. 16. 09:36
 13/29 A kérdező kommentje:
És a kiképzéseken fegyelem van. Miért lenne pszichológusi eset, hogy a Honvédség előtt önmagunkat képezzük?
2009. jún. 16. 09:37
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg az a beteg, aki szerint ez orvosi eset. Akkor a cserkészet, anno úttörőzés is az volt?


Bár valóban lehet benne veszély, ha valamelyikőtökkel elszalad a ló, és felszínre jön az agresszió. (kint a pusztában, felnőtt nélkül). Nem hiába van-volt a sorozáson/hivatásoséknál is pszichológiai alkalmassági!


És remélem ideológiamentes a dolog.


Amúgy, ha jól olvastam, minden biztonsági szabályt betartotok, ásó éle becsomagolva stb.

2009. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Volt aki kérdezte, hogy van-e barátnőm. Normális vagy?! Nem azért kell "tartani" a nőt hogy levezesd a feszültséged! Most mi ez, hogy menjek aztán "szerezzek"? Úgy beszélsz, mintha használati tárgy lenne.
2009. jún. 16. 10:53
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

és ennek mi értelme

minek ez a mű katonásdi?

menjetek akkor tényleg katonának, vagy az idegenlégióba

vagy ez csak játék?

remélem az AS fegyvereket nem hurcolásszatok nyiltan az utcán, mert az tilos

2009. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nincs Honvédség, mint ahogy nincs sorkatonaság sem

katonai középsuli pedig már létezik, oda kell járni akkor

2009. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

az AS golyó mnden esteben múanyag és nem fém

a fém az légpuska

az As fegyver is ha jól tudom 1,5J-ig játék, utána engedélyköteles, de ebebn nem vagyok biztos

2009. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Egyikőnk sem jár katonai középiskolába, és most már nem fogunk átiratkozni egy év miatt. Érettségit letesszük aztán megyünk. Már most hozzászoktatjuk magunkat a kiképzéshez. Az AS fegyvereket táskában visszük.


Másik, mi az, hogy nincs Honvédség?

2009. jún. 16. 19:48
 20/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem, csak tudod ez amolyan pótcselekvés, majd akkor ha lesz komolyabban barátnőd, sztem az ilyen hülyeséged is eltűnik, meglátod, lehet h őt jobban fogod élvezni.


És igen is nem ártana neked egy pszichológus, de addig amig nagyon nagy baj nincs, mert aztán késő lesz !!!!


Figyelj, ha kimentek airsoftozni azerdőbe, az ökörködésnek haverokkal valóban tök jó poén alkalmanként, na de ahogyan ezt te leírtad, ne is haragudj, ez kifejezetten beteges !

2009. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!