Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogállam vagyunk? Miért igen...

Jogállam vagyunk? Miért igen és miért nem? (leginkább más uniós jogállamokhoz viszonyítva)

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Elég pár tv-t kicsit tanulémányozni ill. józanul mérlehgelni a közéletet. Szerintetek? (Be, Rend. tv ..stb).

Egyelőre én nem mondok semmit, de kíváncsi vagyok ki mit hoz fel .


2009. jún. 19. 10:13
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Okés persze, de a tekintélyelvűségnek őszintén szólva látod előnyét? Max annyi h előtte tesznek amit tesznek, aztán elég ha csak hátat fordít és már körbe röhögik. Én vallom, a diákok nem hülyék, nagyon hamar lekapják egy tanárról milyen is valójában, és nem tudom egy tanárnak miért kellene játszania magát, sztem ezerszer többet ér egy partner-viszony, ezzel együtt a tisztességet meg lehet nagyon is őrizni!! Erre jó példa, egyteemen szinte mindegyik tanárral tegező viszonyban voltunk, és érdekes módon, senkinek eszébe nem jutott volna akár csak pofátlannak lenni. De gimiben is tudok olyan fiatalabbb tanárról aki tegeződik a diákokkal, és emellett semmi gond nincs, egyszerűen nem oszt nem szoroz. Sztem a kikényszerített tekintény nem igazán tekintély. Ezt vagy megkapja valaki mert van miért, vagy nem, de erőltetni nem lehet.

Hát ha olyan az anyukád amilyennek írtad, akkor nyilván megvan a maga oka, miért is szeretik és miért is tisztelik. Én ezt diákkoromban is így láttam és most is így gondolom. Főleg nem értek egyet azzal, hogy egy tanárnak miért kellene álszent módon "tökéletesnek" lennie, ez csak képmutatás és visszataszító, a diákok pedig azonnal észre veszik. Sokkal természetesebb, ha azt látják, hogy a tanár is ember, a maga hibáival, a maga sajátos néha talán különcségeivel, de lényeg, h tehát ember mint bárki más, nem pedig szent tehén.


Na jó, elkanyarodott a téma, de sebaj, úgyis kevés szó esik erről.

2009. jún. 21. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!