Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mostohaszüleimnek milyen...

A mostohaszüleimnek milyen jogai lennének a szüleim házait illetően?

Figyelt kérdés

A szüleim lassan 5 éve elváltak, megtörtént a vagyonmegosztás. Apának van egy háza és anyának egy lakása. Én 22 éves vagyok, az öcséim 16 és 12. A nagyobbik apával él, a kisebbik anyával, én a párommal a saját fizetésünkből külön albérletben.

Mind anyának mind apának van egy élettársa, törvényes papír sehol sincs erről, mindketten a szüleim ingatlanában élnek. Mindkét kapcsolat 4 éves.

A nagyobbik öcsém enyhe fokban autista, ő egy környéket ismer, azt a házat, bár szakmunkásképzőbe jár valószínűleg sosem lesz önellátó ember belőle. A párom és én természetesen gondoskodnánk róla, nemsokára visszaköltözünk az apai házba(2 szintes, 2 különálló lakássá van alakítva) és az egyik üres. Igen ám, de a mostohaanyám ki nem állhatja az öcsémet vagy minket, állandóan el akarja üldözni otthonról, csak mivel kicsit tényleg nehéz eset apa szemet huny az utálkozás felett. Az lenne a kérdésem, hogy papír nélkül apa halála esetén hány év együttélés után lenne a nőnek haszonélvezeti joga a házra és ezt milyen módokon lehetne megakadályozni? Ugyanis azonnal kirakná az öcsémet és minket is a házból, haszonélvezettel megteheti, én ezt nyilván nem akarom.

Anyánál ugyanez, csak ő egy adóssághalmozó, pénzt 2 kézzel szóró pasit szedett össze, aki egyik napról a másikra él. Ott ugyanígy a haszonélvezeti jog miatt aggódok, ugyanis a családja egy része elveszítette az ingatlanját miatta és azonnal odaköltöztetné őket, amint tudná.

Természetesen nem akarom, hogy bármit is kapjanak az örökségből vagy akár haszonélvezetet, hogy várhassunk halálukig, míg megkaphatjuk, ami a miénk. Az nő is és a pasi is bőven kihasználja azt, hogy a szüleim tehetősebbek, eltökélt szándékom, hogy megvédem a testvéreim és a saját örökségemet is. Csak az élettársi kapcsolatok, haszonélvezeti jogok és egyebek témakörében nem ismerem a törvényi szabályozást.


2012. ápr. 23. 17:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Természetesen amíg élnek a szüleim, addig nem tartok igényt semmire. Arról az esetről van szó, ha netalántán bármelyik szülőm előbb halna meg, mint az élettársa. De mint írtam hivatalos papír sehol nincs, csak együtt élnek, de semmi több. Csak állítólag x év után hivatalos élettársi kapcsolatnak minősül akkor is, ha erről korábban papír nem született.

A szüleimnek esze ágában sincs bármit is hagyni az mostohaszüleimre, erről biztosítottak engem. Mivel én vagyok a legnagyobb én vagyok megbízva, hogy ha velük bármi történne a testvéreimről gondoskodjak. Apám élettársának van egy lakása, menjen oda, a férfira pedig még 5Ft-ot sem lehet rábízni. Csak nem biztos, hogy minden lehetőségre gondolnak a szüleim is. Nyilván nem a halálukat kívánom, csak láttam már fura eseteket és ezt el akarom kerülni a legrosszabb esetben is.

És azt hiszem az nem bűn, hogy nem fogom végignézni, hogy azok az emberek, akik egy szalmaszálat nem tettek keresztbe egyik lakásban sem kidobják onnan a testvéreimet, csak mert megtehetik. Tehát azt nem akarom, hogy mondjuk 10 év múlva apával történik valami és a nő közli, hogy hoppá, ők 10 évig éltek együtt és bár nem örököl semmit, de igényt tart a ház haszonélvezetére.

2012. ápr. 25. 12:42
 12/13 anonim ***** válasza:
az élettárs nem kap semmit, de perelnie kell ha valamit akar. Ha bevannak jelentve a lakásba, vagy a házba, akkor nehezebb kitenni őket. a szüleid hány évesek? még fiatalok lehetnek ha te 22 vagy, ők még 30é40 évig élhetnek.addig lehet hogy ezek az élettársak már nem is lesznek a láthatáron.
2012. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ők nem a mostoha szüleid ha nem házasodtak össze a te szüleiddel.
2012. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!