Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az alábbi helyzetben?

Mit tehetek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Az alábbi ügyben szeretnék kis segítséget kérni: a főnököm 1 hónapra a továbbképzésre ment, így nem jár dolgozni. Erre az időre én lettem helyette a vezető, melyet dokumentáltunk is. Az alapszerződésem módosítása nem történt meg, így továbbra is a régi munkakörömet is ellátom a vezető beosztás mellett. A kérdésem a következő: élhetek-e a munkáltatói jogkör gyakorlójánál valamiféle béremeléssel (prémiummal) a jelenlegi fizetésem mellé, illetve ha nem, akkor lehet-e valami hátrányom abból, ha esetleg visszamondom ezt a vezetői feladatot?
2012. máj. 1. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan az alapszerződés módosítás ezért nem történt meg,hogy ne kelljen plussz pénzt fizetni.Ezt vedd szívességnek a részedről,a tényállás szerint.
2012. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyve szerint mindenki kötelezhető más munkakör ellátására is, ha a cég érdeke azt megkívánja. Ha lepapíroztátok és akkor nem kérted belevenni, nem sokat tehetsz. Esetleg ha kekeckedsz, megköszönik az eddigieket.
2012. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy kötelezhető más munkakörre, de mennyire? Mert ez már a második az alap munkakörömön kívül.
2012. máj. 1. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd,ha külön ez miatt nem dolgozol többet mint amennyit normál esetben szoktál,akkor szerintem hagyd,nehogy baj legyen.Ha a főnököd nem ajánlott fel ezért plussz pénzt,akkor valszeg nincs is szándékában.
2012. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!