Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a "menyemmel"? Mit...

Mi legyen a "menyemmel"? Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sosem volt a szívem csücske, aztán véletlenül teherbe esett és azóta csak rosszabb a helyzet. Én 56 éves vagyok, napi 9-10 órát dolgozok. Amikor hazaérek nekiállok mosni, vasalni, eltakarítani a konyhát mert neki semmire nincs ideje, csak főzni.

Ha vendégeket hívok, fel van háborodva, hogy miért nem egyeztetek vele előtte?

Még csak együtt jártak a fiammal, amikor kicseréltette a zárat a fiam szobáján! Sosem jártam be hozzá.

Ha úgy van kedve, elmegy előzetes megbeszélés nélkül és itt hagyja a kisfiút akár egész napra is. 6 hónapos, sosem szoptatta. Nagyon szeretem az unokámat és a fiamat, de ez már fizikailag és lelkileg is kikészít.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2012. márc. 17. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Költözzenek el a fiadék a családjával. Ez a megoldás. Mindenkinek jobb lesz, hidd el.
2012. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A lényeg lemaradt: a fiam egyetemre jár. Mellette dolgozik, de abból nem tudná eltartani magukat. Azt nem szeretném, hogy abbahagyja az egyetemet.

A lány nem dolgozott soha; egy ideg azt hazudta, hogy egyetemre jár. Amikor kiderült, hogy mégsem, teherbe esett.

2012. márc. 17. 21:26
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a költözés az egyetlen megoldás.Egyébként rájuk ne moss és ne takaríts az ő részükön. A gyerekért pedig szólj a fiadnak, ilyen picinek még az anyjával a helye, 1-2 óra még ok, de egész nap, hova megy?
2012. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bence_ ***** válasza:
Beszélj a fiaddal. Mást nem tudsz tenni.
2012. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Kár elkezdeni a háborúzást, nem megoldás hidd el, ha elkezdesz "gonoszkodni" és rájuk nem mosol akár. A legegyenesebb leülni és átbeszélni a problémákat úgy, hogy mind a hárman ott vagytok. Hidd el, nincs más megoldás, szembe kell egymással néznetek és mindenki mondja el a maga sérelmét. A te otthonodról van szó, te szabod a feltételeket, ezt tisztázd le. Ha dolga van, legyen, de akkor beszélje meg veled előtte, hogy ráérsz-e vigyázni a kisfiúra vagy sem. Te is legyél rá tekintettel, hiszen egy család lettetek, ha érzi rajtad a jó szándékot, ő is biztos másképp áll a dolgokhoz. Lehet rosszul jött ki, hogy hozzád vendégek jöttek, ő éppen nem volt olyan formában, esetleg rendbeszedte volna magát vagy csinál más programot. A tisztelet és a figyelmesség kölcsönös kell hogy legyen, egyoldalúan nem működik hosszú távon.

A legfontosabb a problémák átbeszélése. Aztán kialakíthatnátok egy házirendet, mindenkinek meglenne a saját feladata, akkor nem egy ember nyakába szakadna minden. Ha külön élnének, akkor sem csak főznie kéne, tehát igenis ki kell vennie a részét a házimunkából is. Nem hülyeség tényleg, csináljatok egy kis táblázatot hétfőtől vasárnapig, és legyen meg mindenkinek a maga feladata, igazságosan elosztva.

2012. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Azért a fiad sem semmi. Pofátlanul a nyakadra visz egy ilyen nőt, majd gyesbe vállalnak gyereket.

Azaz a semmibe.

És hagyja, hogy a nője kihasználjon téged.

Míg ott laknak mondd meg a kisasszonynak, hogy lássa el a gyerekét, főzzön, mosson, takarítson, vigye a háztartást legalább a saját családjára vonatkozóan.

A gyerekét meg ne hagyja a nyakadra szó nélkül.

Nagyon elkanászodott. Állítsd le, mert engedd be a tóthot, kiver a házból helyzet állt most elő szerintem.

2012. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind a szép és jó utolsó amit leírsz csak épp ha gyereket szül és otthagyja egész napra felelősség nélkül szerinted majd leül megbeszélni a dolgokat és majd be is tartja? álomvilág amit leírtál.
2012. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21:33-masnak írtam az előzőt.
2012. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hová megy ilyenkor. A fiam dolgozik hétvégén is, nem vele van.


A fiam benne lett volna az abortuszban, csak a lány nem akarta. Én meg úgy éreztem, nincs jogom egy nőt erre "kényszeríteni". Reménykedtem, hogy a baba miatt megváltozik.


Megbeszélni! Ez jó :-))) Nő vagyok: ez volt az első lépés. 3 hónapos volt a baba, amikor lefektettük a szabályokat: úgy 2 napig ment a dolog.

Vendégek: MINDIG baj, hogy jönnek. Nem élek nagy társadalmi életet, de ahhoz jogom van, hogy hetente-2 hetente átjöjjenek a barátnőim kicsit pletykálni. Ő meg panaszkodik a fiamnak, hogy a gyerek nem tud aludni, felborul a napirendje stb.

2012. márc. 17. 21:51
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Hát már pedig gondold át szerintem mit szeretnél, mennyi mennyire megoldhatónak találod a babát, a háztartást stb.

Aztán mikor fiad s menyed ott van elkapni őket, hogy gyerekek neked lenne egy kisgondod amiről szeretnél velük beszélni, hisz úgylátod felnőtt emberek akikkel egy háztartásban kellene bizonyos szokások, rend.

Ha így mondod abban szerintem semmi dértő nincs senkire nézve. A lényeg ne neheztelve, ne sértőn hisz a fiad is akkor látja te is jót akarsz de neked is csak 24 órából áll a nap s nem leszel már fiatalabb, jobban elfáradsz.


Mond el, hogy ha már együtt éltek s látod menyed is felépült a szülésből tudod az a drága kisunoka édes de sok időt is elvesz s anyukára még nagyon szüksége van. De.

Felnőttek, magukra nekik kell takarítani, mosogatni, szennyest mosni. Te is dolgozól, nem jó estére koszba hazaérni, persze ha szólnak, ha nagyobb dolog van segítesz de próbálják megoldani. Ha egyedül laknának ott is megkéne oldaniuk. Szereted, vigyázol persze az unokára, de akkor szólni kell, lehet dolgod neked is s egész napra nemtudod beválalni még a picit mivel nem a te dolgod akármilyen fontos is. Neked is kell menned bankba, orvoshoz beteg emberek közé, boltba nehéz pakkokat hazacipelni, behívhatnak soron kívűl műszakba stb. Ilyen helyekre nem tudod s nem is a te feladaod vinni.

Tálald minnél diplomatikusabban az a lényeg. A nő biztos kiakad s ő lessz legjobban felháborodva de legalább fiad lássa nem a "sárkány anyós" forma szól belőled hanem mint felnőtt értelmes anya beszélsz.

Ha egy hónap múlva is marad minden a régiben vagy hergelni próbálja ellened a fiad hát beszélgess el velük mégegyszer.

2012. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!