Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonomban van egy ingatlan...

Tulajdonomban van egy ingatlan, a férjemen a haszonélvezet. Ha válásra kerül a sor, jobban járok, ha megpróbálom az ingatlant fele-fele tulajdonra íratni, és levetetni a haszonjogot, ugye? Vajon ez sokba kerül? Sztoka

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Haszonélvezetet nem tudod levetetni, a haszonélvezőnek le kell mondania róla. Ha nem akar lemondani, nem mond le.
2009. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neki kell lemondani a haszonélvezeti jogról és közjegyzőhöz kell menni. De levetetni nem tudod, max akkor ha valaki elhalálozik. Abban az esetben a halotti anyakönyvi kivonattal kell bemenni a Földhivatalhoz levetetni.
2009. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehogy a felét neki add ha az ingatlan a tiéd. A haszonélvezetről valóban csak ő tud lemondani közjegyző vagy ügyvéd előtt.

De ha házasok vagytok és nincs házassági szerződés a vagyon öt év után feleződik!

2009. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó válaszoló írt egy hülyeség, a külön vagyon mindig külön vagyon lesz, soha nem válik közössé. Nem érdemes egyébként tulajdonjogot belevinni a dologba,mert a haszonélvezeti jog ,ha a lakás felén, nem azt jelenti ,hogy annak összege a lakás fele. Tehát a haszonélvezet nem az aktuális rész értékének 100%-a, ráadásul ,a korral együtt csökken. Ha válásra kerül a sor, kivásárolhatod a haszonélvezeti jogát, az pedig ,hogy pontosan mennyibe is kerül ez, értékbecslő mondja majd meg.
2009. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Az tuti,hogy én nem vetethetem le róla a haszonélvezetet. Azonban az a férjem "találmánya",hogy felezzük meg az ingatlant, és akkor ő lemond a haszonélvezetről. Vajon ezt miért lenne neki jobb, talán tényleg attól fél,hogy kevesebb jár a házból, ha "csak" haszonélvező?
2009. júl. 2. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Utolsó hozzászólóval maximálisan egyetértve, megkérdezném: eredetileg kié az az ingatlan? Különvagyonod? Vagy közösen vásároltátok, közös szerzemény?


Ha különvagyon, megkérdezhetem, hogyan is lett ő haszonélvező?


Sokat segítene a kérdés pontos megválaszolásához.

2009. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
T.Válaszoló! Bocsánat,de nem voltam net közelben! Szóval, az ingatlant együtt vásároltuk,de az én pénzemen. A haszonélvezet a férjem ötlete volt, hogy neki is legyen "valamije". Az ingatlant természetesen ketten újítottuk fel, ezért természetesnek tűnik számomra, hogy neki is legyen benne része,hiszen ő is dolgozott benne. A probléma az, hogy a férjem nem akar igazából válni, és egyezkedni,bár időnként úgy tesz, mintha ő is akarná. A jogaimmal azonban nem vagyok tisztában. Köszönöm előre is a választ
2009. júl. 9. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!