Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e olyan szituáció, hogy...

Van-e olyan szituáció, hogy elveszítsem a tulajdonomban lévő ingatlan? Egyik rokonom "el akarja perelni". Egyáltalán, lehetséges az ilyen? Nem én fizettem a részleteket (hanem a benne lakó), de 1/1 a tulajdonhányadom.

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha törvénytelenül szerezted, vagy tartozásod van, amit nem tudsz kiegyenlíteni, stb. akkor lehetséges, de ennyi információból nem lehet megmondani.
2009. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
törvényesen jutottam hozzá, ls tisztességes állampolgár vagyok, sem tartozásom, sem "rendőrségi ügyem " nincs. (önkormányzati lakásmegvételekor tulajdonos lettem.)
2009. júl. 9. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha tudnál részletesebben írni arról, miért is akarhatja "elperelni", akkor többet tudnánk segíteni.

Ügyvéd vagyok.


Vannak talán tartozásaid, amelyeknek a fedezetéül esetleg az ingatlan szolgálna?

Ha erről van szó, akkor először végig kell csinálni a pert (vagy ha fizetési meghagyással indul az ügy, akkor ellent kell mondani és akkor átalakul perré), ott méltányos fizetési határidőt és részletfizetést kell kérni, és csak akkor jöhet a végrehajtó, ha az ítéletet nem tartod be.


De ha nincs más vagyonod, bizony, elveszítheted akár az ingatlant is, ezért feltétlenül foglalkozni kell a dologgal.

2009. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően itt több dolgot kell tisztázni:

1. Ön, mint tulajdonos az elmúlt tizenötévben legalább egy alkalommal élt-e tulajdonjogával, az ingatlanban lakó (mert említette, hogy nem Ön fizette a részleteket) milyen jogcímen volt az ingatlanban, perpillanat ki az aki birtokon belül van, és mi a birtoklásának a jogcíme?

2. Az aki felperesi mivoltban a tulajdonjogra vonatkozóan pert indít, milyen jogcímen kéri a tulajdoni helyzet rendezését? Mi a per oka?

3. Alapvetően azért, mert valaki más fizette az eredeti kötelezett helyett a hitel törlesztőrészleteit, nem történhet meg sem birtokhoz jutás, sem elbirtoklás. Ebben az esetben polgárjogi kötelem áll fenn, így az Ön helyett fizető a polgárjogi lehetőségeket kihasználva ELSŐSORBAN az általa megfizetett pénzösszeget kérheti. Ha ez eredménytelen, akkor végrehajtásban már az ingatlan is végrehajtható. De ez nem azt jelenti, hogy "elperelte" az ingatlant.


Elperelni az ingatlant nem rendezett tulajdonosi viszonyok (pl. egy meglévő ingatlanra másik fél által történő ráépítés és hasonló helyzetek) esetén, illetve elbirtoklással (szakadatlan 15 évvel) lehet. Ha az elbirtoklás feltételei fennállnak.

2009. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és kérnék is egy kis segítséget. a helyzet az, h mint említettem, kaptam egy lakást nagyanyámtól, aki megvásárolta az önkormányzati lakásomat, és engem jelölt meg tulajdonosként. egyik lányának nem tetszik, hogy nem részesül belőle, ezért perelni akar,mivel nem akarok osztozkodni vele. remélem, ennyi információ elegendő. előre is köszönöm a segítséget!
2009. júl. 10. 16:10
 6/6 A kérdező kommentje:
az elmúlt néhány évben, pontosan 3 éve jelzálogot vettem fel a lakásra. nagyanyám él benne, haszonélvezet nincs rajta.
2009. júl. 10. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!