Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejárt a 30 napos próbaidőm...

Ha lejárt a 30 napos próbaidőm, és fel szeretnék mondani akkor kötelezhetnek felmondási idő letöltésére?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kb 4 hónapja dolgozok, mennyire számíthatok? :( :( :(
2012. jún. 29. 14:35
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Egy hónap szokott lenni, nézd meg a munkaszerződésben. Pénzben nem tudom, mennyire számíthatsz végkielégítésnek, talán egy havi fizetés?
2012. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Végkielégítés, ha én mondok fel? A szerződésemben ennyi van : A felmondási időről MT 92§ rendelkezik... A probléma az, h elköltöznék, és máshol dolgoznék, most táppénzen vagyok, a papírjaimat intézem, plusz fogászati kezelések. Nem lehetne valahogy kikerülni a felmondási időt? 4 hónapja leszek a cégnél, de csak 1 hónapja vagyok ebben a munkakörben.
2012. jún. 29. 14:51
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha közös megegyezéssel mondok fel akkor is van felmondási idő, és akkor is ha kirúgnak?
2012. jún. 29. 14:53
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha beleegyeznek, hogy nem kell kitöltened, akkor úgy kikerülheted.

A felmondási idő csak egy opció, ha a munkáltató elengedi, akkor nem kell kitölteni.

Más lehetőség nagyon nincs, hacsak szándékosan nem adsz okot rendkívüli felmondásra, de az azért nem néz ki jól az elbocsátási papírjaidon.


Végkielégítés csak három év után, és csak munkáltató általi felmondás esetén jár.

Nyilván ha kitöltöd a felmondási időt arra az időre jár a béred, mint egyébként.

2012. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem tud rá kötelezni. Nekem is volt egyzser egy ilyen estem:


Felmondtam, a kisfónököm aszongya: Farkas (a tulaj) ragaszkodik 30 nap felmondási időhöz, ellenkező esetben az irataid sem köteles kiadni, ezt írja elő a törvény.


Nahh mondom jólvan, akkor mondd meg a Farkasnak, Ennél a cégnél, ahol az étkezési utalványt a fizetésemből vonják és a rendszeres túlóra a havi 100 órát is meghaladja, nem nagyon kéne törvényeket emlegetni, mert még összefuthatunk véletlenül a a munkaügyi bíróságon, ha sokat fickándozik. Az irataim nyugodtan dugja fel magának, mert volt olyan élettársam akitől egy szál személyi nélkül jöttem el és minden másom is odalett adó, tb kártya stb nem ijesztett meg a pótlásuk, most sem fog. Viszont ha minden erejével szeretné még 30 napig fizetni az adóm és a TB-m, ám szíve joga, nekem nem lesz ellenvetésem, de én holnaptól nem jövök be. Három napon belül meglettek az irataim.


Szóval felmondási időre kizárólag pancserokat lehet kötelezni, ők viszont rendszerint ezt be is nyelik. :)

2012. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"A felmondási idő csak egy opció, ha a munkáltató elengedi, akkor nem kell kitölteni. "


Ha nem engedi akkor sem. Ez egy épp olyan helyzet, mikor már a munkáltató nem tud mit kezdeni.

2012. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az volt a terv, h jövőhéten betelefonálok, megmondom h fel szeretnék mondani júl. 11-vel, aznap mennék a papírokért. Szóval ha közös megegyezés van, elengedhetik a felmondási időt. Vagy mondjam meg kerek perec, h ez van elköltözök 250km-ről nem nagyon fogok tudni bejárni ...?
2012. jún. 29. 15:08
 10/18 A kérdező kommentje:
Mit értessz kedves utolsó válaszadó azon, h ezzel a munkáltató nem tud mit kezdeni?
2012. jún. 29. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!