Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejárt a 30 napos próbaidőm...

Ha lejárt a 30 napos próbaidőm, és fel szeretnék mondani akkor kötelezhetnek felmondási idő letöltésére?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 14:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az vagyok, aki írta a végkielégítést, akkor bocs, ha félrevezető voltam, de én amikor felmondtam 6 hónap után, akkor közös megegyezéses felmondási papírt írt a főnököm, kaptam egy hónap végkielégítést, és egy hónap lett volna a felmondási idő, de gyakorlatban pár nap volt, annyira kértek, hogy várjam meg, amíg találnak valakit helyettem. Szóval szerintem a főnöködnek mindegy, hogy te vagy ott vagy valaki más helyetted, sőt lehet, hogy fel tud venni valakit helyetted kevesebb pénzért és akkor neki nem érdeke, hogy ott tartson még egy hónapig. Attól függ, hogy olyan munkakör-e, amit el tud végezni valami másik munkatársad ideiglenesen (amíg nem találnak mást), vagy olyan, amit csak te tudsz elvégezni és muszáj megvárni, amíg megfelelő embert találnak helyetted.
2012. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ja de hogyha költöznöd kell, akkor biztos megérti, csak te is gondolj rá, hogy nem lehet azt megcsinálni, hogy egyik napról a másikra bejelentés nélkül eljössz egy munkahelyről, akkor kellett volna szólnod, amikor megtudtad, hogy elköltözöl, mert úgy lett volna idejük, hogy találjanak helyetted valakit.


Am mondom, ha olyan hely, ahol simán tud bárki helyettesíteni, akkor nem fognak belőle ügyet csinálni és lehet, hogy be sem kell már menned a felmondás után.

2012. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ettől kevesebbet már fizetni sem tudnak...hárman végezzük a munkát, de két ember is el tudja látni a feladatot. Akkor úgy lenne korrekt hogy betelefonálok, megmondom h másik állást kaptam, ezért költöznék? :) A kis főnökasszonyom nagyon rendes, remélem a többi főnök is az lesz, és közös megegyezéssel elválnak útjaink, felmondási idő nélkül.
2012. jún. 29. 15:35
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

2012.július 1-től a munkáltató többféle módon kötelezhet a felmondási idő letöltésére.


-nyílvános botozás

-karóba húzás

-kerékbetörés

-és végül akasztás.


-És az a vicc,hogy ez lehet nem is vicc:DD

2012. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
rebszolgaságban éltek
2012. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

az nem jó, ha betelefonálsz

menj be, mondd el, hogy el szeretnél költözni, kérheted-e, hogy közös felmondással, és ne kelljen letöltened a felmondási idődet.

Legyen nálad a leírt felmondásod, ha keménykednek, akkor azt add le, és vetesd át.

Ha táppénzre veteted magadat, nem tud mit csinálni...

2012. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha most betegállományban vagy, most is dolgozik valaki helyetted. Nem értem, miért kell rögtön harcra készülni.

A felmondásba le kell írni, hogy költözöl, és kéred a közös megegyezéssel való szerződésbontást, valamint a felmondási idő letöltésének elengedését. Ezt a leg szemellenzősebb munkáltató is megérti.

Ha még sincs közös megegyezés, semmilyen hátrányod se származik belőle a következő helyen.

2012. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 EagleHUN ***** válasza:

Ha ők mondanak föl (és nem rendkívüli felmondással, ami lopás, károkozás, iszákosság stb...) és nem te mondasz föl meg nem közös megegyezéssel akkor általában nem tartanak igényt a felmondási időre ám ebben az esetben ki kell fizetniük azt a 30 napot (már ha lejárt a 3 hónapod), 3 év munkaviszony után 45 napot, 10 év után 60 napot... de ez a rész lehet hogy újonnan változott már.


A fő amit tudni kell a felmondásokról és ezt több helyről és interneten meg jogsegélyszolgálatnál is megmondják neked, ha egy cégtől nem te akarsz elmenni hanem elküldenek akkor semmit ismétlem SEMMIT nem kell/szabad aláírnod, semmilyen nyilatkozatot, lemondást erről arról amarról, még azt sem hogy nem tartozol semmivel pl köpeny papucs (amit a cég adott...).

Kötelesek kiküldeni az irataidat X (3?) munkanapon belül, és a neked járó összeget átutalni. Ha nem teszi vagy fenyeget csak megemlíted a munka ügyiseket ugyanis kötelesek a törvényben meghatározottan elszámolni veled!

Ha mindent kiküldtek és a fizetést is megkaptad átnézetheted a könyvelőddel vagy a jogsegélyszolgálatokon (ingyen) ügyvéddel. Hogy nincs-e esetleg valami amit elmulasztottak, átadni elszámolni stb...

2012. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!