Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat,...

Milyen büntetésre számíthat, aki ilyet követ el? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Adott egy nagykorú, büntetlen előéletű férfi, aki mindenféle épeszű indok nélkül megtámad az utcán egy 6-7 éves, számára teljesen ismeretlen gyereket. Nekiugrik, a járdaszélhez nyomja, valamennyire ránehézkedik, és fojtogatni kezdi. A gyereken nyolc napon túl gyógyuló zúzódások, horzsolások lesznek, de fizikailag semmi maradandó sérülése nem lesz. A sokktól és a fojtogatástól szinte eszméletlen állapotba kerül. A rendőrök ott helyben elkapják a fickót, aki nem áll ellen, mindenben együttműködik, semmit sem tagad.


A kérdésem:

Milyen büntetést fog kapni?

Mennyiben változtatja ezt, ha az elmeszakértő nem beszámíthatónak minősíti?

Mennyi idő, míg az ügy lezárul? (Tehát mire megkapja a büntetését, adott esetben ott csücsül a börtönben.)


Huh, ezt jól kifejtettem. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 9. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
kiskorú sérelmére elkövetett emberölési kísérlet....
2012. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
bízom benne hogy rövid idejű lesz a büntetése,mert a rabtársai kicsinálják...
2012. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy az áldozatnak maradandó sérülése nem keletkezett, a támadó büntetlen előéletű, enyhítő körülmény továbbá, hogy a rendőri intézkedésnek nem állt ellen, a magyar jog alapján, 2-3 év. De mivel az elmeügyi szakértő nem beszámíthatónak ítélte, letöltendö börtönbüntetést nem kaphat, elmegyógyintézeti kezelésre fogják ítélni.
2012. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na várjál már egy picit,ez most megtörtént?


-Ha igen,az ipsét bent kifogják csinálni,ha bolondokházába kerül, akkor meg az ápolók.Bevallom egy percig sem sajnálnám a tetvet.

2012. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, egy szóval sem mondtam, hogy ez megtörtént. :) Csak kérdeztem, hogy aki ilyet csinálna, az mit kapna érte. Azt viszont nem értem, hogy a börtönben ezért miért csinálnák ki. Ott bűnözők vannak, és ez is csak egy bűn. Azért, mert egy gyereket bántott, vagy mert nem elég "kemény"?
2012. júl. 10. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
a legutolsó gyilkos is utálja azokat akik gyerekeket bántanak. a pedofilokat főleg.
2012. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha börtönbe kerül akkor tényleg nem marad bent sokáig élve , ugyan is mindenki utálja a pedofilokat meg aki gyereket bánt.Volt egy ilyen eset (nem tudom már mikor) bekerült egy börtönbe a csávó , és másnapra már majdnem megölték.Olyan sérüléseket szenvedett amire azt mondták , hogy örüljön , hogy még él.
2013. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!