Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valóban szükség volt a...

Ha valóban szükség volt a megszorításokra a nyugdíjrendszer körül akkor miért tesznek óriási kivételeket?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra,hogy sok embertől elvették az életet jelentő járandóságát(azoktól is akiktől nem kellett volna)illetve olyan mértékben lecsökkentették,hogy abból fizikai képtelenség megélni.Ezzel szemben még mindig van sok olyan nyugdíjas,rokkant nyugdíjas özvegy akik "szép kis summát"vesznek fel független az életkortól,a valósan munkában eltöltött időtől.Ez valahol ellentmond azzal,amit folyamatosan hangoztat a kormány.
2012. júl. 20. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt több dolog keveredik. Először is, az öregségi nyugdíj régóta fennálló, ismerhető számítási algoritmuson alapul, nagysága alapvetően a befizetett járuléktól függ. A rokkantsági és más nyugdíjak hasonlóan differenciáltak, azonban itt sok megalapozatlan kifizetés történt. Ezek visszavonása akkor is szükséges, ha egyébként az illető ettől nehéz helyzetbe kerül. A nehéz helyzetet nem jogosulatlan kifizetéssel, hanem erre a helyzetre illeszkedő törvények szerint kell megoldani.

Az új szabályozások egyfelől tehát szükségesek voltak, másfelől egy hibás rendszert még hibásabb, esetleg igazságtalan rendszerrel váltottak fel. Itt tehát a politika, illetve a törvényalkotó egyszerre tett jót és hozott létre még rosszabb helyzetet - mert az előállott új problémákat nem orvosolta. De ez már a politikai szándék kategóriája.

2012. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Én például azt sem értem,hogy egy ember miképpen kaphat négyféle ellátmányt csak azért mert kettő gyerekkel özvegy marad.De még ez sem lenne akkora tragédia,de hogy ez az összeg megközelíti a 400 ezer forintot havonta, azért az felháborító.
2012. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Négyféle ellátmány???Ilyet még nem hallottam.
2012. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig van,én is hallottam ilyet.
2012. júl. 21. 00:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg láttam:(((
2012. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!