Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskolát vagy egy diákot...

Ha az iskolát vagy egy diákot szeretném beperelni szexuális zaklatásért akkor hova forduljak, Rendőrség, ügyvéd vagy rögtön a bíróság?

Figyelt kérdés

Szexuális tartalmú gúnynevekkel, sértésekkel illeti, obszcén üzeneteket küld, vagy ilyen rajzokat, jeleket mutogat. Disznó vicceket mesél, túlságosan rámenősen tesz ajánlatokat, leselkedik, mások nemi életének intim részleteit kifecsegi, vagy ilyen jellegű pletykákat terjeszt, stb. A szexuális zaklatás tehát nem egyenlő a nemi erőszakkal. Szóval, hova mehetek? Szüleim tudnak róla de ők nem perelnének de én igen!

F/13


2009. júl. 16. 23:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Kb. mellesleg a legegyszerűbb megoldás ha le se sz___játok, valszeg azért csinálja mert viccesnek tartja vagy mert élvezi, h zavarba hoz vele titeket vagy megbotránkoztat, ha nincs rá semmi reakció akkor abba fogja hagyni.


Olyan nekem is volt ,h beszóltak a suliban meg cikiztek meg maceráltak ,nem ilyen témában ugyan, de volt ,h rám szálltak páran. Simán megmondtam, h nem érdekel a véleménye, gondoljon, amit akar le van sz....va, később pedig ignoráltam inden hülyeséget, abbahagyták. Ugyanez áll ha csúfolnak, ha látják, h magasról teszel rá mit mondanak akkor már unalmas lesz és megunják.

2009. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Verd meg,a többi diák tanusithatja,hogy nem te voltál az elkövető(ha sokan utálják akkor melléd állnak) rendörségen körberöhögnek.
2009. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Zaklatás az lenne, ha pl egy 30 éves pasi mutogatbná a micsodáját, meg arra kérne hogy ....

Szerintem, ha csak téged piszkál és te akarod feljelenteni akkor veled lehet valami probléma, elhiszem hogy a srác egy idióta, de ez max rosszul esik.

Ha ennyire terrorizál verd meg. vagy röhögd ki.

Mivel neked még nem inném hogy van nemi életed, max a kukacod nagyságáról tesz megjegyzéseket.

2009. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondd már el mi az a nagy cikizés ami ennyire bánt, mert meghalok ha nem tudom meg !!! lécci !!!
2009. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Haverkodj olyanaokkal,akik bármikor helyben bírnák hagyni az ürgét,és ha arra kerül a sor jól agyabugyáljátok el.Jobb ötletem nincs. Szerintem ezt egymás közt kell lerendezni. :)
2009. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
ez még nem szexuális zaklatás, főleg akkor nem, ha korodbeli gyerekről van szó...a rendőrök is csak ki fognak nevetni...
2009. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes módom Amerikában ebből nagy cirkusz lenne.
2009. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Nem tesz senki semmilyen szexualitásra vonatkozó ajánlatot... Nem röhögnének ki mert ez ugyan olyan bűntény mint ha kirabolnak. Ezért senki nem kerülne börtönbe mivel nem nemi erőszak. Ezért maximum ingóságot nyernék és vagy az iskolától kártérítést mivel ők engedték így elharapózódni a zaklatásomat. VOLTAM PSZICHOLÓGUSNÁL SZ*RT SE ÉRT!! ÉN NEM VEREKSZEM MERT ELVE SEM VAGYOK AZ AZ ERŐSZAKOS TÍPUS ÉS ELEVE IS HA AZ AKIT MEGVERNÉK CSIPOGNA AKKOR IS ÉN LENNÉK A HIBÁS HOGY MIÉRT VEREKSZEM! és ez egyáltalán nem volt válasz a kérdésemre!! nem kritikákat kértem!! amúgy is már édesanyámmal közöltem hogy ha eljön az ideje perelni fogok! a magyarnak van egy szép szokása az mindig jelent fel embereket... én maradok ehez hű
2009. júl. 17. 17:37
 19/38 A kérdező kommentje:
Annyi hogy már három éve idegesítenek, idegileg kikészülök már hogy nem tudok úgy végig menni a folyosón hogy ne bökjenek belém, ne mutogassanak, ne szóljanak be.... elegem van belőle... ide jogi segítség kell...
2009. júl. 17. 17:40
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne röhögtess már, hogy 13 évesen jogi segítség kell a többi 13 éves ellen.

Ha egy általános iskolai problémát nem tudsz magadtól megoldani, mit fogsz majd csinálni a gimiben, vagy az életben?

Nekem egy kis anyámasszony katonájának tűnsz, aki rohan, hogy "megmondalak anyukámnak".

Lassan ideje lenne felnőnöd és kezelned a problémáidat, mert így te leszel az, aki perel, ha hangos a zene a szomszédban, perel, mert a lábára léptek a buszon és perel, mert kirugták a munkahelyéről, pedis csak mindenkinek elege volt belőle.

Nőj már fel!

2009. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!