Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskolát vagy egy diákot...

Ha az iskolát vagy egy diákot szeretném beperelni szexuális zaklatásért akkor hova forduljak, Rendőrség, ügyvéd vagy rögtön a bíróság?

Figyelt kérdés

Szexuális tartalmú gúnynevekkel, sértésekkel illeti, obszcén üzeneteket küld, vagy ilyen rajzokat, jeleket mutogat. Disznó vicceket mesél, túlságosan rámenősen tesz ajánlatokat, leselkedik, mások nemi életének intim részleteit kifecsegi, vagy ilyen jellegű pletykákat terjeszt, stb. A szexuális zaklatás tehát nem egyenlő a nemi erőszakkal. Szóval, hova mehetek? Szüleim tudnak róla de ők nem perelnének de én igen!

F/13


2009. júl. 16. 23:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Van kerületi családsegítő.Javasolom, hogy sétálj be, és az ügyintézőnek írásban tegyél egy bejelentést.Nekik hivatalból kell vizsgálni ezeket az antiszociális viselkedéseket, behívják a gyereket, szüleit, stb.
2009. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolát meg azért ne bántsd, mert az iskolának meg van kötve a keze. Ma már nem rúghatják ki a szülő beleegyezése nélkül, még akkor se, ha közveszélyes. Csak javaslatot tehetnek. Mert a diákoknak személyiségi jogai vannak. Ez van, anyukám tanítónő, van egy 9 éves kisfiú, aki szó szerint veszélyes mindenkire, egyszer az ablakon akart kiugrani, de dobált már körzővel és ollóval, vonalzóval és hurkapálcikával hadonászott, és kivétel nélkül veri a társait, volt, aki kórházba is került miatta. És fehér-magyar, tehát nem is kisebbségi, csak egyszerűen a szülő nem neveli, nem foglalkozik vele, csak "megcsinálták" a gyereket, és a gyerek mentálisan enyhén beteg (ezt orvos állapította meg). De a tanárok nem tehetnek semmit, egy figyelmeztetőt se adhatnak neki, mert egyszer próbálták, és a szülő az iskolát jelentette fel, hogy hogy képzelik ezt, és a nagyokos jogászok még a szülőnek adtak igazat. Szóval ilyen körülmények között az iskolát ne hibáztasd, mert nekik meg van kötve a kezük. Tessék az Oktatási Minisztériumhoz fordulni és meglincselni Hillert, mert ezek az ő találmányaik, és ők azok, akik megérdemelnék a jogi ügyletet, amiért a diákoknak nincs nyugta az iskolában. A te ügyed anyukámékéhoz képest semmi, de ha anyukámékénál se tudtak elérni semmit, a tiednél mégúgy se.
2009. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én egy 20 éves lány vagyok, akit előbb általánosban 8 évig zaklattak és csúfoltak azért, mert tanárgyerek is vagyok, jól is tanulok, meg mellé kövér is vagyok. Soha senki nem tett ezek ellen semmit és miután szóltam a tanárnak/anyukámnak, csak még inkább céltábla lettem, mert bebizonyítottam, hogy tényleg anyucihoz rohangálok és kiváltságos helyzetben vagyok. Úgyhogy abbahagytam, onnantól kezdve tojtam magasról a piszkálásokra, és érdekes módon azok az emberek, akik piszkáltak, megunták, h észre sem veszem, és átálltak egy másik lányra, aki mindenért nyafogott...úgy már izgalmas volt nekik, mert látták a piszkálódásuk eredményét.

Utána jött a gimnázium, ahol két évig voltam kiközösítve és szexuálisan zaklatva is...hidd el, jobban mint te, nem csak beszólokaggat, de erőszakkal lefogtak, h levehessék a melltartómat és hasonlók, volt, h fizikailag is bántottak,ráadásul fiúk...szép dolog egy lányt megütni,ellökdösni,stb., ugye? Mégsem szaladtam sírni se anyucihoz, se a rendőrségre, se a tanárnénihez, hanem a sarkamra álltam.A sarkamra álltam és beilleszkedtem az osztályba, lettek barátaim, akikre számíthattam és elkezdtem magam megvédeni. Azóta mióta végre a saját lábamra álltam nem értek ilyen atrocitások,az egyetemi csoportjaimba már napok alatt beilleszkedek. Maximum a hátam mögött beszélhetnek ki, de az már nem érdekel.

2009. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
nah most már unom... nem titeket hanem az egészet..., még ha itt valamivel foglalkoznának itt még ha azt mondom ott a rendőröknek ha kérdik hogy kik "bántanak" mondom: romák... 70% hogy felkapják a fejüket mivel itt ölték meg a 14 éves kislányt...(VALAKIK)... ezért itt jobban figyelnek minden gyerekre. köszi hogy sokat írtatok de már nem kell unom...
2009. júl. 18. 15:17
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Felkapják a fejüket...és? Ha intézkednek is(nem túl valószínű), jönnek a szülők a jogaikkal, meg elkezdenek nácizni, jönnének a jogvédők intézkedni, amiért a rendőröket rúgnák ki/ítélnék el. Ez van, MAGYARországon a cigánynak van a legtöbb joga. Egyébkét ez a "mindenkit perelünk mert megfogta az árnyékom fenekét" mentalitás nem magyar szokás, ezt a jenkik találták ki és mai napig előszeretettel élnek vele, mert hülyék. Te ne legyél az, inkább szóld le nagyon durván az illetőt, vagy csak ne foglalkozz vele és ennyi. Akár hiszed, akár nem, 13 évesen még túlontúl gyerek vagy, de ezt még úgyse látod magadon, mert abban a korban vagy. Én 19 vagyok, még mindig gyereknek tartom magam(mert az is vagyok), és örülök neki. Majd ha kicsit idősebb leszel, és erre visszagondolsz, akkor majd csak röhögni fogsz magadon.
2009. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
te egy elkényeztetetett nyafis kisgyerek vagy, aki gondolom, megszokta, hogy mindig minden úgy történik, ahogy ő akarja, ezért nem vagy képes elfogadni, hogy épeszű felnőtt emberek próbálnak tanácsot adni...de akkor ne nekünk tedd fel a kérdésedet, hanem olyannak, aki biztos, hogy azt mondja, amit hallani akarsz és nem az igazat...menj csak el a rendőrségre, már előre röhögök rajtad...remélem, az élet majd megnevel, már ha anyádnak nem sikerült
2009. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

A rendőrség nem fog kiröhögni, hiszen nekik fel kell venni szabály szerint a jegyzőkönyvet, és a bejelentést. Szépen meghallgatnak majd közlik ,h ok mehetsz majd kivizsgáljuk, szépen bekerül egy fiók mélyére és kész, vagy mindennemű vizsgálat nélkül 5 perc múlva lezárva az ügy bizonyíték vagy bűncselekmény hiányában.


A legtöbb rendőrségen külön rendszeresített fiók van az ilyen döglött ügyeknek pl. unatkozó öregasszony bejelenti ,h a szomszédja besugározza, vagy állandóan felé tereli a negatív energiákat és úgy akarja kicsinálni ,h a fing sunyi összes negatív energiáját a háza felé küldi. Meghallgatják, jegyzőkönyvbe kerül és 5 perc múlva az ügy lezárva nem hallgatnak ki senkit, nem nyomoz senki, bűncselekmény hiányában lezárják a jelentés meg megy a döglött ügyeknek fenntartott fiók mélyére.


Egyébként sem megoldás mindenért a rendőrségre menni. Mindig ezt csinálnád? Hideg a pizza, ráléptek a lábadra, megcsípett egy szúnyog és az a megoldás, h hívom a rendőrséget? Nemár.


Ha csúfolnak meg cikiznek akkor mint már mondtam a nálam is bevált módszer, h le se sz_rod. Akkor meg fogják unni, semmit, de tényleg semmit ne reagálj rá és akkor jó lesz.


Amit meg a szexuális zaklatásról írtál az a South Parkból van, és még Amerikába sem így működik azért, a valóság azért más, hiszen abban a bizonyos részben ( ugye Szexuális zaklatás panda) és láthatod, h mire vezetne ha minden kis hülyeségért perelni lehetne, mindenki mindenkit beperelhetne. Amerikában tényleg kicsit túlreagálják az ilyen dolgokat és ott már valóban számíthat zaklatásnak még az is, ha elhívsz valakit moziba és nemet mond és később újra megkérdezed. De ennyire még szerencsére ott is és szerencsére az pedig még nem Amerika szerintem is vannak dolgok ,amit én nem bánnék ha átvennénk tőlük ( pl. a magántulajdon védelmére vonatkozó dolgokat, vagyis, h ha valaki bejön a lakásomba betörni és én agyonütöm akkor nem csuknak le), de az ilyen törvényeket sztem nem kéne.

2009. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
bizonyíték van, bűncselekmény szexuális zaklatás, illetve ennek a szaknyelvét nem toom: idegállapot rontása... stb... szal... ennyi de nem érdekel ha kérhetem nem kérek több választ
2009. júl. 26. 22:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!