Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskolát vagy egy diákot...

Ha az iskolát vagy egy diákot szeretném beperelni szexuális zaklatásért akkor hova forduljak, Rendőrség, ügyvéd vagy rögtön a bíróság?

Figyelt kérdés

Szexuális tartalmú gúnynevekkel, sértésekkel illeti, obszcén üzeneteket küld, vagy ilyen rajzokat, jeleket mutogat. Disznó vicceket mesél, túlságosan rámenősen tesz ajánlatokat, leselkedik, mások nemi életének intim részleteit kifecsegi, vagy ilyen jellegű pletykákat terjeszt, stb. A szexuális zaklatás tehát nem egyenlő a nemi erőszakkal. Szóval, hova mehetek? Szüleim tudnak róla de ők nem perelnének de én igen!

F/13


2009. júl. 16. 23:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az iskola nem tehet arról, hogy ez az egy diák HÜLYE. Szóval a sulit ne hibáztasd. Hidd el, kisebb gondjuk is nagyobb ennél a te problémádnál. Engem 8 évig szekáltak általánosban, mert tanárgyerek voltam, és le tudtam rendezni a dolgot magamban úgy, hogy ne befolyásoljon hátrányosan a dolog, és én nő vagyok. Komolyan fiú létedre nem tudod egy ilyenből kimenteni magad? Mi lesz, ha lesz egy barátnőd, és őt kell megvédened mondjuk este a sötétben egy késsel támadó részeg ellen? Nőj fel, és rendezd le úgy, ahogy le lehet egy ilyent rendezni. Jogilag nem vagy cselekvőképes, vagyis nem jelenthetsz fel senkit. 14 éves korodtól leszel fiatalkorú, de akkor is csak korlátozottan leszel cselekvőképes jogilag, és 18 éves korodig várni kell a teljes cselekvőképességre, hogy jelentgethess bárkit is mindenféle felülvizsgálat nélkül.

Ha már most nem tudod megvédeni magad, és forrófejűen nem a legésszerűbb megoldást választod, amit meg is tehetsz, akkor sose leszel igazi férfi, csak egy nagyra nőtt hisztis óvodás. Nem tudsz neki lekeverni egy jó nagy pofont?


De ha ki akarod próbálni, hogy igazat írtunk-e, akkor menj csak nyugodtan és nevettesd ki magad, legalább a rendőröknek lesz egy jó napja, és meglesz a hét vicce általad.

2009. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
INKB TI VAGYTOK AZOK AKIK NEM NŐTTEK MÉG FEL.... EGYÁLTALÁN NEM ABBÓL AZ ÉLET HOGY MEGVERLEK ÉS LENYUGSZOL! HA BÉKÉSEN JOGI ÚTON EL LEHET INTÉZNI AKKOR AZ A JÁRHATÓ ÚT... ÉS ÖRÜLJETEK ÉN 14 FÉL ÉV MÚLVA LESZEK ÉS AZOK AKIK KÖTÖZKÖDNEK MÁR RÉG 15 ÉVESEK ELMÚLTAK!
2009. júl. 17. 23:55
 23/38 A kérdező kommentje:

őőő barátnőd megvédeni: gázspray

15:19-nek köszönöm a választ szinte eddig ő volt az egyetlen értelmes válaszadó, gondolom jók voltatok 98%-ban szövegértésből ha nem is arra válaszoltok amit kérdeztem. Azt kérdeztem: hova lehet menni?! nem az hogy mi a véleményetek...

2009. júl. 17. 23:58
 24/38 A kérdező kommentje:
A jelzett személy perelhet ha ezen személy korábban jelzett személyként kapcsolatban nem állt az említett személlyel. Magyarul: aki szexuális megjegyzést tesz, illetve gúnynevekkel illet: AZ SZEXUÁLIS ZAKLATÁS ÉS EZÉRT ELJÁRÁST LEHET INDÍTANI
2009. júl. 18. 00:00
 25/38 A kérdező kommentje:
meg eleve mit kötözködtök, iskola szexuális zaklatás... még hogy a többi gyereket perlem be... még szerencse hogy nem a tanár homokosoz le...
2009. júl. 18. 00:14
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de akik hozzászóltak, csak jót akartak neked.

Figyelj, ha bemész a rendőrségre, akkor majd azt fogják mondani, hogy "persze fiacskám, és most menj haza".

(sokan ettől próbáltak megvédeni, mármint hozzászólásokból ez derült ki)

Sajnos a jelenlegi rendőrség, még akkor sem tesz semmit, ha vér folyik, ha nem folyik, akkor még inkább lapulnak.


Amúgy a választ TE magad adtad meg, az egyik kommentedben.

Próbálkozz a perrel, majd meglátod mi lesz belőle.

(magyar ember jó szokása.....stb)


Szerintem keress másik sulit, jó messzire a jelenlegitől.

2009. júl. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy minden suliban s majdnem minden osztályban akad egy ilyen személy.

Szóval......de ne félj, az élet minden területén fogsz egy ilyennel találkozni (sajnos), max. az már mással fog piszkálni.

Próbáld ezt a dolgot kiiktatni magadból, ne foglalkozz vele, röhögd ki-tudom ez nehéz ügy, de nincs más megoldás.

(az utolsó hozzászóló voltam)

2009. júl. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

"INKB TI VAGYTOK AZOK AKIK NEM NŐTTEK MÉG FEL.... EGYÁLTALÁN NEM ABBÓL AZ ÉLET HOGY MEGVERLEK ÉS LENYUGSZOL! HA BÉKÉSEN JOGI ÚTON EL LEHET INTÉZNI AKKOR AZ A JÁRHATÓ ÚT... ÉS ÖRÜLJETEK ÉN 14 FÉL ÉV MÚLVA LESZEK ÉS AZOK AKIK KÖTÖZKÖDNEK MÁR RÉG 15 ÉVESEK ELMÚLTAK!"


Igen az élet nem verekedésből áll, de jelentgetésből sem. A jogi út nem "békés elintézés" Te teljesen helytelenül azt gondolod, hogy ez megoldás erre az esetre. Egyrészt nevetségessé tennéd magad, másrész végképp kizárod magad az iskola közösségéből, és mivel a viselkedésed nem fog változni ezért a későbbiekben ugyanígy kizárod magad a későbbi közösségekből is.

Meg kell tanulnod úgy kommunikálni a többiekkel, hogy ilyen problémák ne merüljenek fel. Ez valószínű szocializációs probléma nálad, egyszerűen nem tanultad meg magadat beszéddel, viselkedéssel megvédeni.

Ezt nem ártana megtanulni, mert nem lehet az életben mindíg perelni. (És értelme sincs)


"disznó vicceket mesél,... mások nemi életének intim részleteit kifecsegi..pletykákat terjeszt"

Mi a gond? Egész életetben mindíg lesznek a környezetedben ilyen emberek, a munkahelyeden, ismerőseid között. Mit fogsz majd csinálni? Meg kell tanulnod kezelni ezeket az eseteket, meg kell tanulnod az élét elvenni a dolognak, tréfával elütni, testbeszéddel figyelmeztetni. Ez a szocializáció, amit már óvodás kortól "tanulnak" az emberek, enélkül igen nehéz dolgod lesz az életben.

Azt ajánlom inkább menj szakemberhez. Beszélj akár tanárral, akár iskolapszichológussal és próbáld átgondolni a viselkedésed. Egy megkeseredett, élettől kímélheted meg magad.

(43/pszichológus)

2009. júl. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
A piszkálódás nem bűntény. Látom, Amerika szépen kimosta az agyadat... szexuális zaklatás, te nem vagy komplett... És ne mond, hogy 14 körül már a bíróságra akarsz rohangálni, mert b*ziznak... Gyenge vagy, igenis járjál pszichológushoz, hogy megerősítsétek az akaratodat. Ilyen gyenge akarattal BÁRKI le tud majd győzni. Figyelj, beszéld meg személyesen azokkal, akik b*ziznak. Mondd el nekik, mi a bajod. Vagy ne vedd magadra, amit mondanak. Szavakkal tudtommal még senki sem ölt.
2009. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez MAGYARORSZÁG, és itt a rendőrség csak akkor intézkedik, ha már sok vér folyik. Apám tönkreteszi az egész családot, anyu miatta már pszichiátriára is került egyszer, hála az óriási hitének, kikerült onnan, apám ütött már, megalázott, anyut szintén, anyagi zsarolás, és mindez alkoholos befolyás nélkül, a rendőrség és a jogi szervezetek, akiknek az lenne a feladatuk, hogy védenék a családban a bántalmazottakat, nem tettek semmit.


Akkor a te problémáddal még ennyit se csinálnának.


Nőj már fel, az életben rengeteg ilyennel fogsz találkozni, mindenkit feljelentesz? Így egy munkahelyre se fognak felvenni, vagy mindenhonnan ki fognak rugdosni rövid időn belül, és nézhetsz, hogy sose lesz egy biztos helyed. Tanuld meg kezelni ezt a problémát, fiú vagy, de ezzel a viselkedéssel sose leszel férfi, csak kisfiú maradsz örökre. A nagybetűs élet még rosszabb, mint a mostani problémád. Tanulj meg életképesebbnek lenni, és az ilyen idiótákat, mint az iskolatársad, kezeld higgadtan, és könyveld el, hogy hülyék. Ja igen, piszkálni csak azt lehet, akit fel tudnak bosszantani.

2009. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!