Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlelti szerződés, ötlet?

Albérlelti szerződés, ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi lenne a legjobb megoldás az alábbi albérleti szerződéssel kapcsolatban, illetve nem "gyanús-e" az egész dolog? Szóval, az albérlőinkkel úgy egyeztünk meg, hogy augusztus, szeptemberre kiadjuk nekik a házat, viszont van benne pár felújításra szoruló dolog(pl.: bojler kicserélése -az albérlő egy használtat rak be a helyére-, vízcsap, Wc kagyló kicserélése- ezeket megjavítja, kicseréli, ezeken kívül még esetleg festés és ennyi.) A bérleti díjat úgy szabtuk meg, hogy nem kérünk semmit(a felújítás miatt), erre a két hónapra, csak egy 25000 Ft-os kaukciót. Viszont a probléma az lenne, hogy most hirtelen visszamondta a kaukciót, azzal az indokkal, hogy sokat fordít rá, így is. (ami hirtelen gyanús lett) Ezen kívül mivel ők már tegnap óta ott vannak, így őket terhelik a közmű számlák, de mi attól tartunk, hogy egy több 100.000 Ft-os számlát fognak csinálni ezzel a felújítással és ezt nem foják kifizetni, mivel, ha a szerződésbe bele is foglaljuk, hogy az illetőnek kell fizetni, attól, ha nem fizeti ki a számlák összegét tőlünk fogják levonnni, mivel a mi nevünkön van.(erre a két hónapra nem akarjuk átiratni, mivel az ráfizetés lenne) Szóval tulajdonképpen a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyi lehet az esély rá, hogy "átvernek"? Ami miatt megijedtünk, hogy ugye attól, hogy ő két hónapig "ingyen" lakik ott, de használja az áramot és tegyük fel közben "gyárt valamit", vagy olyan dolgot csinál amivel felhalmozza a számlák összegét, akkor az minket fog terhelni. Ez az egész lehet kicsit hülyén hangzik, de ez a hirtelen változás a kaukcióval kapcsolatban értelmetlen lett számunkra. Értelmes válaszokat kérnék, előre is köszönöm!
2012. júl. 30. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

hát ha a szerződés azt mondja, h ők ott laknak, akkor kutya kötelessége kifizetni a számlát...


elviekben, de nekem is csináltak szerződés mellett 120ezres számlát, ami után lelépett, és nekem kellett zsebből kitermelni.

2012. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem már ott gyanús, hogy valaki két hónap ott lakásért ennyi mindent felújít-szerintem nem lesz abból semmi.
2012. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy visszamondta? Ha úgy egyeztetek meg, hogy van 25ezer kaució, benne is a szerződésben, mire fel mondják vissza? Én addig oda sem adtam volna nekik a lakáskulcsot, stb.
2012. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen ráfizetés van a közművek átírásánál? A legtöbb közművet ingyen átírják...
2012. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hihetetlen a történet. 2 hónap ott lakásért nem fogja nektek felújítani a lakást. A kauciót tényleg az elején kellett volna elkérni. 50-50% az, hogy átvernek-e.
2012. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Először is kaució, nem pedig kauKció.


Másodszor meg: aláírtátok a szerződést? Vállalták a fizetését? Ha igen, akkor olyan nincs, hogy ő meggondolja magát.


Hogy át fognak-e titeket verni, azt mi nyilván nem tudjuk megjósolni. A szerződésben legyen benne PONTOSAN, hogy miben állapodtatok meg, így legalább, ha átvernek, utólag lehet valamit tenni.


Kivéve persze, ha feketén adjátok ki a lakást, ez esetben jobb nem pattogni...

2012. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Addig nem kellett volna engedni, hogy beköltözzenek, amíg nem fizetik aki a pénzt.
2012. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szerződésbe beleírtuk, hogy muszáj kifizetnie a számlát, de attól, hogy beleírtuk eltűnhet két hónap után a számlákat úgy is tőlünk vonják le, mert az émászt nem fogja érdekelni a szerződés meg hogy az illető lelépett, stb...stb.

Amúgy már megegyeztünk és megoldódott a dolog, köszönöm a segítő válaszokat!

2012. júl. 30. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!