Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kérdés egyáltalán az...

Miért kérdés egyáltalán az eutanázia kérdése?

Figyelt kérdés

Milyen jogon szabják meg a világban egyes emberek, vezetők, hogy ÉN a SAJÁT életmmeeel ha úgy hozza a sors, mit kezdjek???

És miért van aki nem támogatja ezt?

Egyáltalán másnak mi köze ehez?



2012. aug. 4. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

Én sem értem mi jogon szabják meg.


Hogyha egy ember szenved , haldoklik és kín neki minden perc akkor adjanak neki injekciót hogy elaludjon végleg.

Minek kell megvárni amíg a szíve az utolsókat rúgja és közben kínokat él át?


Vízfejű emberek...áh...

2012. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
te ott vetsz véget az életednek ahol akarsz. a gond ugyebár, hogy nem kérhetsz meg mást, hogy tegye meg helyetted. ennyi.
2012. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak a XX. század vége felé lett téma, ma már az emberek annyira elkényelmesedtek, hogy saját halálukat sem képesek tisztességben megélni, inkább az egyszerűbb utat választják. Én különben nem ellenzem, mert vannak olyan kivételes esetek, ahol a hozzátartozók és orvosok beleeggyezésével jóváhagynám, de beteg emberek sokszor nem tudnak épp ésszel ítélkezni. Könnyen előfordulhatnak olyan szituációk, hogy valaki eutanáziát kér, pedig jó esélye lenne a gyógyulásra és utána még 30 évet vidáman élhetne...
2012. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%

Én se értem ezt.

Haverom apja rákos volt, vagy 5 háznyira laknak, de sokszor nálunk lehetett hallani h ordít....

Kb két hetet szenvedett majd meghalt, mire volt jó?

Hihetetlen, h ilyen idióta emberek vannak.

2012. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj ezzel, hogy rendkívül nagy esélyt ad a visszaélésekre. Elvégre elég lenne az orvosnak egy-két papírt kitölteni, egyet aláhamisítani, és voilá, adott illető meghalt.


Drasztikusan visszaesnének a gyilkosságok, hiszen mennyivel egyszerűbb lenne egy legális, államilag engedélyezett eutanáziát elintézni... Némi pénz az orvosnak, és máris nincs nyomozás, a lebukás esélye nulla.


Ez a probléma ezzel, egyrészt. Másrészt, ezzel áthárítanád a, végül is gyilkosságot az orvosokra, akik, normális esetben, a gyógyításra, az élet megmentésére esküsznek fel (Hippokratészi eskü, ha mond valamit). Az eutanázia mégpedig gyilkosság, még akkor is, ha jó szándékból teszed. Hányan lennétek képesek megölni valakit, még akkor is, ha azzal jót tesztek? Szerintem kevesen lennének képesek VALÓBAN beadni egy méreginjekciót. Mondani könnyű, pláne úgy, hogy a feladat más ember lelkét nyomja majd...

2012. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Az előttem írónak igaza van.


Anno volt egy eset, még a TVben is volt róla szó, valami bácsikával aláírattak egy papírt a kórházban, szerencsétlen azt hitte valami orvosi dolog és bukta a házát. Ezt bárkivel megcsinálhatnák, csak utána nem lenne, aki a rendőrséghez forduljon... és ezek még csak az egyszerűbb esetek lennének.


Magát az orvosetikai részét én kevésbé tartom kifogásolhatónak.

2012. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes dolog ez. Igen a visszaélés egy valós dolog lehet, de szerintem ez kiszűrhető. Pl nem egy orvosnak, hanem mondjuk 3nak kellene ugyanazt a véleményt mondani róla, hogy haldoklik, és nincs esélye az életre, nemsokára meghal... ez szerintem simán megoldható, ahogy pár eu országban is már. nyilván nem arról van szó, hogy valakinek van egy kis gyomorfekélye és akkor már megy is meghalni... de nem értem hogy valakinek ez hogy lehet megszabni hogy mikor hallhat meg, ha ő akar..

orvoskat meg hagyjuk... ha nagyon akarnak, és sok a pénz amit kapnak bármire képesek.... gondolom mindenkinek volt már dolga kórházban amikor egy törött kézzel üllt 4 órát a röngtenre, és vagy 10 orvos ment el mellette rezzenéstelen arccal... ez nem gyilkosság ugyan, de ha erre képesek, akkor nem hiszem hogy mástól viszariadnak..

nem mindegyik persze!!!

2012. aug. 4. 21:40
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Hagyjuk már a visszaélést, akit el akarnak tenni láb alól azt el fogják.

Minek szenvednének az eutanáziával, ha meg is lehet mérgezni valakit aztán ugyan úgy meg lehet kenni az orvost.

Főleg, h az eu úgy működne, h több orvos is felülbírálja, mérgezésnél meg elég a helyi "hentest" megkenni.

2012. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

a tiltása nagy hülyeség


nagymamám félig öntudatlan állapotban feküdt a kórházba 3 hónapig de se beszélni nem tudott se mozogni semmi


az orvos közölte is két falat kifli között hogy semmit nem tudnak vele csinálni 1X csak jövünk be és meghalt


ha lett volna rá lehetőség nem hagytuk volna hogy feleslegesen szenvedjen


menthetetlen volt és csak a kínjait hosszabbították meg

ez az igazi kegyetlenség nem a kegyes halál

2012. aug. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

"az orvos közölte is két falat kifli között hogy semmit nem tudnak vele csinálni 1X csak jövünk be és meghalt"

Ez a magyar egészségügy hibája és nem azé, hogy nincs eutanázia. Ha valaki nagyon betegen befekszik, sok esetben meg sem próbálják az orvosok a gyógyítát, az idősebb generáció egy része csak "elhullni" fekszik be a kórházba. Persze, meggyógyítani nem lehet mindenkit, de értékes tapasztalatokat lehet szerezni, ha meg meg sem próbálják akkor nincs semmi értelme.

Szenvedni meg mindenképp kell, arról szól az élet.

2012. aug. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!