Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon érdemes lenne bejelenten...

Vajon érdemes lenne bejelenteni ezt a visszaélést?

Figyelt kérdés

Alapvetően morális jellegű problémáról van szó.

Van a közelünkben egy bolt (községi), ahol rendszeresen előfordul, hogy a vásárlás után az emberek nem kapnak blokkot. Na most. Megtehetném azt, hogy szólok az adóhatóságnak, ők valószínűleg ellenőriznének, lehetséges, hogy bírság lenne a vége, mivel nem adózik a bevétel után. Vagy nem szólok senkinek, nem "köpöm be", minden megy a régiben.

Vajon mi lenne a helyes a döntés ? Ha nem szólok, akkor talán az állampolgári kötelességemet szegem meg, plusz az országot veri át, nem csak engem, titeket is, hiszen az oktatást, az egészségügyet, a nyugdíjakat is ebből finanszírozza az állam.

Ha meg teszem, akkor persze egyes emberek szerint én lennék a spicli, már ha ez erkölcstelennek minősül. (Valószínűleg majd itt is kapom a szép anyázós kommenteket.)

Ki mit tenne ?

Sőt ebben a faluban nem ez az egyedüli eset, rengeteg ilyen dologról tudok.


2012. aug. 11. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tuti kapod az anyázós és dicsérő, példamutató hsz-t egyaránt.


Néha nekem is megfordul a fejemben egyébként.

Magamból indulok ki most. Nekem erre nincs időm, hogy, ilyenek miatt futkározzak hatóságokhoz!!!

Másrészt ne hidd, hogy pénzt húznak ki bárki zsebéből is, mert egyébként sem menne az általad felsoroltak kasszájába.

2012. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most veregessük meg a vállad, ha minden adót befizetne, nem lenne bolt, mert nem érné meg csinálni, annyi befizetni való van. Én az ilyen emberektől, mint te kérdező rosszul vagyok, rögtön feljelentem, mert attól jobb lesz nem, hogy kap egy több százezres bÍrságot.
2012. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Na most csak a mentalitás részét nézzük:

Ha bejelentem, őt megbírságolják, eljárás indul ellene adócsalás miatt, törvényt sértett, és még én vagyok a szemét? :))

2012. aug. 11. 21:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Most fura lesz, de én minden problémáért panaszkönyvet kérek.


Általában a kis bolt itt sürün cseréli az eladókat (mihelyest lejár a próbaidő adózás miatt), így mindig "hülyék" és "bunkók", így semmit nem számít hogy 8-10 éve odajárok napi szinten, sehol semmi javulás... Mindig idegen vagyok, mindig kint ülnek pihenni, sehol senki, vagy követnek a sorokon...


Multkor követ az egyik eladó, megkérdezem tőle: Miben segíthetek... rögtön elpirult, aztán bevágta a bunkó stílust. Erre kértem panaszkönyvet, elkezdi olyan nincs. Mondom erre ne légy hülye, aztán meg nevét nem akarta elmondani.


Most múltam 18 és azelőtt kiadták nekem az alkoholt kiskóruan, mostmeg nemakarják. Múltkor is úgy hoztam el, hogy mondtam hogy feljelentem őket, mert kiadták az alkoholt nekem, ha nem adja oda... odaadta, de elkezdi többet ne csináljak ilyet.


Mondom erre a 60 év körüli nőnek: Anyád, te büdös ribi... akkor kapott majdnem szívrohamot.


Mivel jogilag a felvételeket tárolni kell, így tudom hogy 2 hónappal ezelött mikor voltam boltban, és ha bemegyek a rendőrségre hogy alkoholt adtak ki nekem 17 évesen, akkor 100 hogy utánajárnak.

2012. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És az nem baj hogy a politikusok MILLIÁRDOKAT sikkasztanak?


"hiszen az oktatást, az egészségügyet, a nyugdíjakat is ebből finanszírozza az állam"


Pffff persze ezért van a béka segge alatt az oktatás,egészségügy stb színvonala igazi birka mentalitású magyar vagy!


Ezaz marjátok csak egymást ahelyett hogy összefognátok a legnagyobb csalók ellen akik a parlamentben léhűtősködnek!

2012. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kicsit el vagy tévedve utolsó. Az egy dolog, hogy a politikus csal, korrupt, ez egy ilyen szakma, az összes politikus ilyen. Aki meg friss, fiatal, és bekerül a politikai életbe az is olyan lesz.

A nem politikusok sokkal, de sokkal többet lopnak el az államtól. Ha csak azt becsülöm meg, hogy ha elsikkasztanak 50 milliárdot a politikusok, ami semmi az állami bevételekhez képest. Az összes adócsaló, és lopó meg több ezer milliárdot csalt el. Itt nem csak a politikusokkal van a probléma, sőt sokkal kevesebb probléma van velük.

2012. aug. 12. 01:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Morális jellegű baromság.

"Magyarnak magyar az ellensége"

Inkább más hobbi után kéne nézni, mint jelentkedni a másikat unalomból.

2012. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6


Tévedsz,fogalmad sincs hogy mennyi pénz landol a politikusok zsebébe,irdatlan mennyiség


Sok ember adócsaló mert egyszerűen nem lehetne normálisan megélni ha tisztességesen fizetnének mindent,mivel a kormány szinte mindent elcsór,de gondolom te mintaállampolgár vagy


Legalább ő dolgozik nem úgy mint a legtöbb cigány

2012. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Csináld azt, hogy olcsóbban kéred az árut. :) Mondd meg neki, hogy ha nem ad engedményt, akkor beköpöd őket.
2012. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te is igazi magyar vagy
2012. aug. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!