Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon hogy juthat...

Magyarországon hogy juthat valaki éles lőfegyverhez?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok éles lőfegyvert venni csak érdekel.


Az érdekelne,hogy egy fegyverkereskedésben kinek adják ki?Akinek engedélye van.De kinek van és,hogy szerezhet?

Magyarországon lehet sörétes puskát venni?Ha igen ilyet ki vehet?Csak mert nem tudok olyan foglalkozást ahol használnának sörétest (s rendőr se vadász nem használja tudtommal)



2012. aug. 26. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Az ecseri piacon.
2012. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Asszem az önkormányzathoz kell benyújtani a kérelmet, de tudnod kell bizonyítani azt a nyomós indokot, hogy miért akarsz magadnak egyet. Nem adják oda csak úgy minden jött ment sarki kisboltosnak. Max ha a nyolckerben van neki és tudja biznyítani h már többször rablási kísérlet volt ott vagy ki is rabolták. Ilyenkor lehet arra fogni, h úgy érzed, az életed veszélyben van... De nem vagyok benne biztos. :) L/17
2012. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"De nem vagyok benne biztos. :) L/17"


Hát kb. egyetlen pontja sem volt helyes vagy pontosan megfogalmazva annak, amit írtál :).

2012. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hogy lehet? Engem is érdekel... L/17
2012. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sejtettem. Csak úgy rámondtad ;)
2012. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Az Országgyűlés 278 igen szavazattal, 19 nem és 30 tartózkodás mellett hétfőn elfogadta a lőszerekről és a lőfegyverekről szóló törvény módosítását, amelyet Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Pintér Sándor belügyminiszter közösen kezdeményezett. Ennek fényében endedélyezik például a házilagos lőszerszerelést és - újratöltést azoknak, akik eredményesen elvégezték az ehhez szükséges tanfolyamot. Ezt azonban csak a kereskedelemben kapható hivatalos eszközökkel lehet majd végezni és csak saját szükségletre. Azonban nem került bele az otthonvédelmi fegyvertartás lehetősége.


Magyarán sportlövészeken és vadászokon kívül nincs esély arra, hogy legálisan éles lőfegyvert lehessen tartani. L/17

2012. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kössziii :) okosabb lettem ^^ ment a zöld kéz :D L/17
2012. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem adnak, csak annak akinek a foglalkozása megköveteli, de annak is csak

1.pszihológiai vizsgálat után,

2. a fegyverhasználatára és tartására alkalmas igazoló okirat megszerzése után.


-és annak akinek nyomós indoka van arra, hogy veszélyben van az élete. (de persze itt nem arra gondolok, hogy a Pista azt mondta, hogy megöl)

2012. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az tarthat éles lőfegyvert, aki hivatásszerűen használja, sportcélból használja, vagy élet és vagyonvédelmi célból igazoltan szüksége lehet rá.
2012. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!