Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez igaz a marihuánáról?

Ez igaz a marihuánáról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki egyszerre maximum 3 gramm alatti mennyiséget birtokol, és azt nem közterületen, hanem otthon szívja el mások megkínálása nélkül, az legális és nem büntethető. Igaz ez? (nem áll szándékomban füvezni, csak kiváncs vagyok)
2012. aug. 28. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


A büntetés súlyossága változik a mennyiségtől függően.

2012. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yossarian44 ***** válasza:
100%

Ööö, ja ez teljesen igaz.


Angliában.


Magyarországon nem.

2012. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

BTK.


283. § Nem büntethető kábítószerrel visszaélés miatt,

a) aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart

e) az a kábítószerfüggő személy, aki jelentős mennyiséget el nem érő mennyiségű kábítószert saját használatára termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz.

2012. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy ezt azért olvasd el:


[link]

2012. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hatóanyagtartalomtól -is- függ. Független szakértő vizsgálja, miegyéb, viszont _semmi esetre sem legális_.
2012. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!