Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtok mondani egy elfogadható...

Tudtok mondani egy elfogadható indokot hogy miért illegális a fű Magyarországon?

Figyelt kérdés

Illetve arra is hogy ha már illegális, akkor is minek kell ÉVEKRE bezárni azt aki FOGYASZT?

Elfogadható indok alatt olyat értek, ami már nem lett ezerszer megcáfolva. Egyébként "érdekes módon" mindenhol máshol vagy enyhítik vagy még alapszinten, bizonyos célokra legalizálják is, és csak itthon van az hogy nemhogy enyhítenék a rá vonatkozó szabályt de még szigorítanak is rajta.



2012. okt. 7. 13:48
1 2 3 4 5
 21/44 an00nym ***** válasza:
52%

[link]

[link]


-ezt ajánlom figyelmébe mindenkinek, azaz MINDENKINEK, találtok néhány javítást az állításokkal kapcsolatban, az első a saját írásom, de aki nem hisz nekem, a lent feltüntetett forrásokban utatánanézhet, azt garantáltan hozzáértők írták


kérdező, nincs rá normális indok,

ezen felül üzenem mindenkinek hogy nézzen utána mi a helyzet: Oregon, Colorado, Washington, Kaliforni és még 12amerikai államban, Uruguayban, Hollandiában, Svácjban, Nagy-Britanniában, Németországban, Csehországban, ha valakit nagyon érdekel még talál néhány példát arra hogyan lehet jól, legálisan(dekriminalizálva inkább) szabályozni a marihuána fogyasztást...


egyébként remek ötlet összeszedni minnél több indokot a kender mellett(gyógyászati,gazdasági,ipari potenciál), és szembe állítani más(sokszor fejlettebb) országok erre vonatkozó törvényeit a mienkkel, majd keresni egy jogász ismerőst aki gyönyörűen megfogalmazza egy hivatalos levélben és azt elküldeni minden állami szervnek aki bármilyen kapcsolatban áll a témával, ezt többször megismételni és minnél több embert beszervezni, ha nem reagálnak, közzétenni a levelet az interneten és támogatókat gyűjteni, majd kezdeni az egészet előről....


viszont azzal hogy itt leírod az indokaid csak értelmetlen piti vitákat indíthatsz el, aminek az lesz a vége hogy megállapítják mekkora drogos vagy és minimum tarkón kéne téged lőni, meg mellesleg minden embert aki életében ILLEGÁLIS droghoz nyúlt, elkeseredsz hogy mennyi műveletlen beszűkűlt látókörű ember van a környezetedben és elkezdesz hasonlóan primitíven érvelni, ebből az következik hogy nem értél el semmit csak rosszabb lett a hangulatod...

2012. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező:


"Mikor fogjátok már fel, hogy nem a mi érdekünkben van betiltva?"


Tudjuk a csúnya fakitermelők,olajmágnások nameg a róccsild miatt lett betiltva a harmincas években, a világmentő füves cigi...

Amire rákontrázott a gyógyszeripar, mert nem akarják egy szál füves cigivel a sok rákos HIV fertőzöttet etc. ,inkább milliókért kezeltetik magukat.

Bírom, hogy egyesek egy örömszerzési forrás miatt képesek bármilyen marhaságot elhinni.


"Mellesleg, szigorított ellenőrzés mellett nem lenne olyan könnyű hozzájutnia egy 13 évesnek."

Mondjuk az is lehetne hogy csak 1-2 helyen lehetsen legálisan kapni az országban, az állam által közvetlen ellenőrizve."


A magyar bürokráciát ismerve nem ismerek olyan embert aki megvárná, hogy sorra kerüljön.

Megint csak előkerülnének a dílerek akiknél nem kell egy hétig sorbanállni egy slukkért. Őket a rendőrség helyett a NAV fogja üldözni, nagy előrelépés nemde?


"Ez így akkor is szemetszúr nekem hogy a társadalom mélyen megvet egy olyan anyagot ami kevésbé káros mint az alkohol."


A hangsúly a károson van. A társadalom meg ne engedjen csak mindenféle tömény veszélyes szereket szabadon.

Ja és ha már alkohol versus fű kártyát is felütötted egy pohár sörtől nem állsz be míg egy füves cigi bőven elég ehhez. Vagy te sebtisztító alkoholt vedelsz? Azzal tényleg le kéne állni.... És az alkoholról (pláne ha nem a tömény szeszt vizsgáljuk)is ellehet mondani azt a sok szépet mint a fűről.


"Arról nem is beszélve, hogy a rendőrségnek sok idejébe kerül a fű utáni hajsza, de ha legálisan is be lehetne szerezni, akkor nem ilyenekre menne el a sok idő, hanem a durvább bűncselekmények felderítésére. Továbbá, az államnak is jól jönne a plusz adóbevétel."


Fentebb felvázoltam hogy (Magyarországon),ez miért úgy baromság ahogy van.


Kérdező, még mindig nem mondtál egy érvet mellette. Csak a magyar bürokrácia (valahogyan) fénysebességre kapcsolásáról, és a fúj alkohol kártyát hoztad elő. Nincsenek érveid arra, hogy miért JÓ a társadalomnak a marihuána mint ÉLVEZETI CIKK.

2012. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 bumbi02 ***** válasza:

Felteszem harmadJÁRA:

Tudsz mondani elfogadható indokot, hogy miért legyen legális a fű?

2012. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

"Manapság fűhöz csak a 10en éves tinik nyúlnak, szerencsére már nem divat itthon ... egyetemen alig találkozok vele ( persze van egy két jamaica szoba, de azon kívül tényleg ritka )"


Ezt alá tudom támasztani. Manapság a legtöbb tizenéves nem marihuánát hanem mindenféle dizájnérdrogot használ, mert az sokkal olcsóbb. (mellesleg ezerszer veszélyesebb)

**********************************


"Ha a fű támogatói azt mondják nem kell ellenőrizni úgysincs semmilyen bódító hatása,akkor elég érdekes már-már veszélyes lesz az éjszaki közlekedés ha az utak tele lesznek,rózsaszín vízilovakat kerülgető tinédzserekkel."


Rózsaszín vízilovak? Látszik hogy fogalmad sincs az egészről!

**********************************


"de a csodafű termesztésére nagy tételben magyarhon nem alkalmas"


Téves! Magyarországon könnyedén lehet marihuánát termeszteni, akár nagy tételben is.

**********************************

2012. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 bumbi02 ***** válasza:

Akkor valaki fű legalizáló megválaszolja a kérdésem?


Tudtok mondani egy elfogadható indokot, hogy miért kéne legálisnak lennie a fűnek?

2012. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó:


"Ha a fű támogatói azt mondják nem kell ellenőrizni úgysincs semmilyen bódító hatása,akkor elég érdekes már-már veszélyes lesz az éjszaki közlekedés ha az utak tele lesznek,rózsaszín vízilovakat kerülgető tinédzserekkel."


Rózsaszín vízilovak? Látszik hogy fogalmad sincs az egészről!

******"


Nem tudom minek a csillaghullás, de nem is ez a lényeg.

Szerintem elég egyértelmű, hogy nem így gondoltam ezt konkrétan, de elég jól szemlélteti miért nem javallott a "megvilágosodott" fiatalokat ilyen állapotban volán mögé engedni.


"de a csodafű termesztésére nagy tételben magyarhon nem alkalmas"


"Téves! Magyarországon könnyedén lehet marihuánát termeszteni, akár nagy tételben is.

******"


Nem is az éghajalti adottságokra céloztam, bár azok miatt sem termeszhetünk bármelyik kenderfélét.

Inkább a tőkét hiányolnám belőle,amit remélem a kormányuk nem is szándékozna belepumpolni a drogbiznizbe. Lenne jobb helye is a pénznek.

De nem lehet tudni, hiszen ők nem ortodox módon gondolkoznak...


De a kérdést felteszem már én is másodszorra, miért kéne legalizálni a füvet?

2012. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
ma 20:12: Már mondtam. Több adó az államnak (tegyük fel hogy normális kormányunk lenne ami értelmes dolgokra költene) és megnövekedett turizmus.
2012. okt. 7. 20:46
 28/44 anonim ***** válasza:

Elsőre olyanunk nem igazán van,másodikra pedig elsősorban kétes elemek jönnének élvezni a "szabadságot" amiből nem kérnék inkább,köszönöm.

Az utóbbi kockázataira ideális példa Hollandia.


Még valami?

2012. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 bumbi02 ***** válasza:

Akkor szerintem minden boltban engedélyeztessük a fegyverárusítást, és a fegyvertartáshoz se kelljen engedély. Nagy adóbevétel lenne belőle, és turizmus is lenne belőle, hiszen itt venné mindenki a fegyvert.


Elég gyenge indok. Ilyen alapon sok mindent legalizáltathatnánk.

2012. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Szerintem fejezzük be a vitát, mert már óvodás szintre került. :)

Minden jót!

2012. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!