Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg lehet kérni...

Visszamenőleg lehet kérni albérleti díjat? Lent.

Figyelt kérdés

Van egy családi ház, ami két részre van osztva. Az egyik fele a nagybátyámé, a másik az enyém. Unokahúga vagyok. 2005 január 25-én jöttünk el onnan a férjemmel, mert kibírhatatlanul viselkedett. Sajnos alkoholista. Most próbálok vele megegyezni, hogy adjuk el a házat, mert ez így nem mehet tovább, hogy én fizetem a ház adóját, kifizettem a hitelt, amit annó közösen vettünk fel, stb, stb...Viszont elgondolkodtam az egészen, hogy én visszamenőleg is kérhetnék tőle albérleti díjat, hiszen csak ő lakja egyedül a nagy házat. 130m2. Ezt évekkel ezelőtt is hallottam, hogy igen, lehet, és most is megerősített valaki, hogy igen, lehetséges. Szerinted hova forduljak, hogy ezt megtegyem? Röviden: Annak idején rá lett íratva jóhiszeműségből a fél ház, ő 812.000Ft-ot tett bele. Vettünk fel közösen hitelt, amit én teljesen ki is fizettem, Édesapám elhunyt, és az öröklött összeg arra ment rá. Ezen kívül beruháztam 200.000Ft értékben felújításra való összeget. Sajnos követelőzik, hogy neki kell a fele rész. De van neki sajátja, ahova tudna menni lakni, de nem akar. Csak az a gond, hogy ez a közös ingatlan amortizálódik lefele az évek során. (...)

Tehát követelhetek visszamenőleg albérleti díjat?

Köszönöm előre is a választ!


2012. okt. 9. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Visszamenőleg biztos, hogy nem követelhetsz rajta semmit!


Viszont mostantól kérhetsz bérleti díjat, hiszen a te tulajdonodat (is) használja, így annak a bérleti díját jogosan kérhetnéd tőle, de csak fele arányban, hiszen a másik fele az ő tulajdona. Mondjuk, pl. 80 ezer ft lenne az egész lakás bérleti díja, akkor te csak 40 ezret kérhetsz tőle.

2012. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez több oldalról is támadható. Először is bizonyítani kell, hogy a másik részt is lakja, aztán bérleti szerződést is kell írni, és természetesen adózni is kell az egészből, valamint mint főbérlő, az esetleges javításokat is el kell végezni a házon.

Ha egy rosszindulatú emberről van szó ahogy írod, akkor valószínűtlen, hogy nem fogja kihasználni a helyzetet arra, hogy megszívasson, így pedig már nem annyira vonzó a bérlet lehetősége.

2012. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Rossz tanácsot írok, szóval ne fogadd meg, de én odaküldenék pár bevállalós fazont, hogy a saját lakrészedben törjön össze mindent, és hordja tele szeméttel. Ablakok alapból ugranak, az ajtó is mehet tüzifának. (Gondolom neki van saját bejárata.) Mivel a te tulajdonod, azt csinálsz vele, amit akarsz. Előbb-utóbb hajlandó lesz beszélni az eladásról. :)
2012. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
hát ja, éppen megteheted hogy kiszereled az összes radiátort, kiszedsz minden ablakot, mindet ajtót, de csakis a saját feledről :D
2012. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok jöttek. Nos, hiába, hogy nem használja a részemet, de azért be-be megy. Egy bejárata van a háznak. Ráadásul, ha én vissza szeretnék menni, és ha nem lenne otthon, akkor meg kellene várnom, mert teljes zárat cserélt, amihez nekem nincs kulcsom. Valóban szemét módon viselkedett akkor, de ezt helyre szeretném hozni, és segíteni szeretnék, úgy, hogy ő is és én is jól járjak. Nem akarok neki rosszat, arra nem vinne a lelkiismeretem. Meg fogok kérdezni egy ügyvédet, hogy mit tudok tenni, hogy visszaállítsam a régen elrontott helyzetet.
2012. okt. 9. 18:22
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Visszamenőleg lóaxt se lehet kérni.
2012. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, visszamenőleg is lehet valamit kérni. Pl azt hiszem, hogy 5 évre visszamenőleg. De ne vedd 100%-ra, mert hál' Istenek ebbe nem vagyok benne.
2012. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem használja a részed, akkor semmit sem kérhetsz tőle, ellenben neki sincsen joga zárat cserélni, csak akkor, ha utána ad kulcsot is hozzá. Ilyenkor rendőrt lehet hívni és ők "biztosítják" a bejutást.
2012. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nos, 2 hivatalos embertől tudom, hogy lehet kérni visszamenőleg 5 évre tulajdon használati díjat, úgy ahogy az utolsó előtti hozzászóló írta! Már hogyne lehetne kérni!? Fele-fele arány, ő lakja egyedül, én fizettem ki a ház nagy részét, ő él benne, mert "elintézte" annó sikeresen, én meg nem lakok ott... Szóval lehet.
2012. okt. 10. 15:59
 10/14 anonim ***** válasza:

elvan ő a saját részén, hogy bizonyítanád, hogy a tiedet is használja?

ha meg "tudod", akkor miért minket kérdezel.

2012. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!