Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg lehet kérni...

Visszamenőleg lehet kérni albérleti díjat? Lent.

Figyelt kérdés

Van egy családi ház, ami két részre van osztva. Az egyik fele a nagybátyámé, a másik az enyém. Unokahúga vagyok. 2005 január 25-én jöttünk el onnan a férjemmel, mert kibírhatatlanul viselkedett. Sajnos alkoholista. Most próbálok vele megegyezni, hogy adjuk el a házat, mert ez így nem mehet tovább, hogy én fizetem a ház adóját, kifizettem a hitelt, amit annó közösen vettünk fel, stb, stb...Viszont elgondolkodtam az egészen, hogy én visszamenőleg is kérhetnék tőle albérleti díjat, hiszen csak ő lakja egyedül a nagy házat. 130m2. Ezt évekkel ezelőtt is hallottam, hogy igen, lehet, és most is megerősített valaki, hogy igen, lehetséges. Szerinted hova forduljak, hogy ezt megtegyem? Röviden: Annak idején rá lett íratva jóhiszeműségből a fél ház, ő 812.000Ft-ot tett bele. Vettünk fel közösen hitelt, amit én teljesen ki is fizettem, Édesapám elhunyt, és az öröklött összeg arra ment rá. Ezen kívül beruháztam 200.000Ft értékben felújításra való összeget. Sajnos követelőzik, hogy neki kell a fele rész. De van neki sajátja, ahova tudna menni lakni, de nem akar. Csak az a gond, hogy ez a közös ingatlan amortizálódik lefele az évek során. (...)

Tehát követelhetek visszamenőleg albérleti díjat?

Köszönöm előre is a választ!


2012. okt. 9. 15:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nos ha van egy ingatlan, ami jelen esetben 2 emberé, de csak az egyik fél használja, attól még a másik fél részét is ugyanúgy igénybe veszi. Pl: Ha van egy 2 literes víz, ami a fele a Tiéd, a másik a másik félé. De az alsó rész a Tiéd, a felső az övé. Tehát ha Te szeretnél inni belőle, de nem tudsz, mert meg kell várnod, míg a feléig érjen az üdítő,hogy megigya az Ő részét a másik fél,de Ő úgy gondolja, majd csak fél év múlva iszik belőle, addig Te szomjan halnál! Tehát ugyanúgy használnád Te is a vizet, a kiszáradás elkerülése érdekében.

Tehát hiába, hogy én nem vagyok a házban, ő használja az én részem is, függetlenül attól, hogy nem minden nap megy fel a tetőtérre! Mert ez egy szintes ház. Ő alul lakik, én fent laktam.

Amúgy meg nem voltam biztos a kérdésemben, ezért tettem fel a kérdést itt a gyakorin. Szeretek több helyről tájékozódni. Ezért utána jártam, és valóban lehet visszamenőleg kérni tulajdon használati díjat!

Szép napot!

2012. okt. 11. 05:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Az rendben, hogy több helyről érdeklődsz, csak nem fogadod el, ha valaki más véleményt ír. Így azért nem nehéz meggyőzni magadat.

Ha nem kell bizonyítani, hogy a másik lakrészt is használja, akkor ő is kérheti tőled a bérleti díjat a másik félre, hiszen azt meg te használod állítólag(hogy lakhatásra vagy csak raktárnak, az jogilag mindegy).

Ennél világosabban már nem lehet leírni, tehát hiába próbálsz dühből cselekedni, ebből jól nem jöhetsz ki, és ebben a nagy tudású szakember ismerősök sem segíthetnek.

2012. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ügyvédet kérdeztem meg, akkor gondolom hazudott...Mindegy, hagyjuk. Amúgy nem vagyok dühös, szó sincs erről. Nem ismered az állapotot, ha tudnád, akkor nem ezt írtad volna. :)
2012. okt. 11. 10:38
 14/14 anonim ***** válasza:

nem kell hazudnia


tudod, a bíróságok azért vannak, mert az emberek ugyanazt többféle módon látják.


Az egyiknek az ügyvédje nyerni fog, a másiké meg veszíteni.


De egyébként még az is elképzelhető, hogy hazudott. Ha elveszti a pert, te őt úgysem perelheted. Legalább addig a te pénzeden jól élt.


Talán ismered a viccet, hogy beteg az ügyvéd, és a fia helyettesíti. Boldogan megy haza, hogy édesapám, megnyertem a pert.

Mire az apja: Te hüle, már 10 éve abból éltünk...

2012. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!