Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Per alatt lévő házat ki lehet...

Per alatt lévő házat ki lehet adni albérletbe? SOS

Figyelt kérdés

Van egy teljes tulajdonjogú házam, felét még kiskoromban kaptam ajándékkal másik felét 3 éve. Anyám pénzéből van minden, van házassági szerződés is,hogy apám nem követelhet semmit belőle. Elváltak, de apám nem akar beletörődni abba,hogy nincs hozzá köze, ezért elindított egy pert most lesz a 3. tárgyalás és mindig kitalálnak az ügyvédével valamilyen hülyeséget ami alapján nem tudják lezárni pedig minden papír megvan róla,hogy semmi köze hozzá, tehát abszurd a dolog.

Most kiadtuk albérletbe, ez jogtalan volt? Eladni ugye nem tudjuk a per miatt, albérletbe sem lehet kiadni?


2012. nov. 5. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
amíg nem zárul le a per, számodra negatívan, addig a tied minden.
2012. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de akkor miért mondta az ügyvéd is,hogy nem adhatjuk el?

mert már lett volna rá vevő, de azt mondtuk,hogy meg kell várnia a per végét.. ennyire hülyék voltunk?

2012. nov. 5. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem csak blöffölt. ennyi erővel bármilyen tákolt indokkal beperlek valakit és nem adhatja el.


szerintem apád számára ez nem negatív, mert ha eladod, és utána kimondják, hogy része van az ingatlanban, akkor az eladási árból részesedést követelhet.


de hozzáteszem, hogy nem vagyok se ügyvéd se jogász.

2012. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát akkor nem tudom..nincs semmilyen tulajdonrésze és nem is lesz, csak az ügyvédje egy idióta, aki kitalál mindig hülyeséget és húzza az időt. remélem ebben a hónapban lezárják.
2012. nov. 5. 22:22
 5/7 A kérdező kommentje:
na de várj, a mi ügyvédünk mondta,hogy nem adhatjuk el, nem az övé.
2012. nov. 5. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Eladni azért nem lehet, mert a földhivatal bejegyzést tesz a tulajdoni lapra, hogy per alatt álló ingatlan.

De kiadni ki lehet. Csak a bérlőket tájékoztasd, hogy kedvezőtlen ítélet esetén hamar kell költözniük.

2012. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha a bíróság végzésben elrendeli az ingatlan tulajdoni lapjára a perfeljegyzés vagy perindítás tényének feljegyzését, akkor az ingatlanügyi hatóság (földhivatal) feljegyzi a III. oldalra, az ún. teherlapra. Azonban ez a tény nem jelent elidegenítési és terhelési tilalmat, csupán a további bejegyzéseket vagy feljegyzéseket a per kimenetelétől függő hatállyal lehet eszközölni. Véleményem szerint félretájékoztatott az ügyvédetek. Per alatt álló ingatlant el lehet adni, azonban a vevőt vagy vevőket tájékoztatni kell e tényről.

2012. nov. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!