Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan párokról, akik 16-18 évesen összeköltöznek albérletbe és minimálbér alatt tengődve élnek? Nem lenne más megoldás?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
nem tudom hogy milyen a családi hátterük, de sokan jódolgukban már nem tudnak mit csinálni
2009. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha már a családi háttérnél tartunk, sokan menekülnek otthonról és ezért ugranak bele fiatalon egy komoly kapcsolatba, hogy bebizonyitsák, nekik majd sikerül....

Ennyit erről, nem csak jódolgukban.

2009. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az a véleményem, hogy az ő dolguk. Az biztos, hogy rengeteget tanulhatnak belőle. Többet, mint azok, akik otthon nyalatják ki a feneküket, miközben mindenért hőzöngenek és megsértődnek, ha ki kell takarítaniuk a SAJÁT szobájukat, vagy, hogy nem engedik, hogy a barátjuk odaköltözzön. Mindazonáltal szerintem nagyon kevés olyan fiatal van, aki erre a feladatra megérett már, de ezt addig sosem fogja belátni, míg nincs benne. Ha egy felnőtt meséli el neki, hogy ez mivel jár, arra csak legyint, de, ha a saját bőrén tapasztal, akkor azt már elhiszi. Az lenne, jó, ha az ilyen fiataloknak, ha megváltozik a véleményük a dologról, lenne visszaútja a szülői házhoz. De sajnos ilyenkor gyakran folyamatosan azt vágják a fejükhöz, hogy na én megmondtam, meg: tudtam, hogy beletörik a bicskád, stb. Emiatt olyanok is maradnak ebben a helyzetben, akik még bőven ellehetnének otthon védőszárnyak alatt, nem nyomorogva.
2009. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ők tudják, ha nekik ez a legjobb, akkor biztos ez a legjobb!

Nem érdemes turkálni mások magánéletébe, elég, ha a sajátunkat rendezgetjük. :)

2009. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal egészségesebb lenne, hogy az ember otthon marad érettségi után még pár évet. Egyrészt tud szaktudást szerezni,tanulni, másrészt ha dolgozik, félre tud tenni és nem dobja ki minden pénzét albérletre. Szerintem az, hogy valakit a szülei nem dobnak ki 18 éves korában, nem s*ggkinyalás! Bár 99%-ban ezeket a kamaszokat sem dobják ki, hanem egyszerűen ők érzik magukat annyira hű de felnőttnek, h elmennek.
2009. okt. 30. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok, 2 éve kapcsolatban élek, itthon, szüleimmel... Nem érzem úgy hogy kinyalnák a s*eggem, de a szüleim is rég rám hagyták már, hogy mikor takarítom a szobám... Ha nekem mocsokban van kedvem élni, akkor megtehetem, persze nem teszem. Hálás vagyok minden egyes fillérért, amit rám költenek, hogy taníttatnak, és normális családi körülményeket, biztos hátteret/ alapot adnak a jövőmnek. Amíg el nem végzem az egyetemet, eszembe sem jutna elköltözni itthonról, lehet hogy még utána sem pár évig, de hogy apu szavait idézzem, mamám "Nem akarsz még házasodni?" kérdésére "Lehet ki is tekerném a nyakát!"... Szóval nem érzem úgy, hogy itthon csak egy fölösleges púp lennék, ahogy azt sem, hogy elég érettek lennénk párommal ahhoz, hogy összeköltözzünk...

Szerintem nagyon sok múlik a családon. Egy barátom pl a kiállhatatlan nevelőapja miatt került ilyen helyzetbe 18 évesen, ugyanakkor unokahúgomnak is hasonló nagyratörő szándékai voltak, persze időben rájött, hogy erre nem lesz pénze, de a szűk családi viszonyok miatt nem csodálkoznék, ha összepakolna és a barátjához költözne. Van akinek mindent megadnak az életkezdéshez, ergó "jó dolgában nem tud mit csinálni", viszont valaki saját hibáján kívül kerül ilyen helyzetbe, és akár egyedül is elköltözne otthonról, akkor is ha alig van saját keresete. Sajnos legtöbben a "bukás" után sem mehetnek haza, és a család utólag is nyomorba kényszeríti. Én könnyen mondom azt, hogy nem mennék sehova a helyükben, de ha annyira kilátástalan otthon a helyzet, akkor lehet én is élnék inkább nyomorogva, nélkülözve, de legalább nyugodt lelki állapotban. Viszont előbb keresném meg a rokonaimat, nagyszüleimet szállásügyben, minthogy albérletbe menjek... :S Nehéz kérdés

2009. okt. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!