Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 100e ft miatt perelhetem a...

100e ft miatt perelhetem a bátyámat?

Figyelt kérdés
2 eve mikor elkoltoztem otthonrol megkert hogy az internetem ne vigyem majd ő fogja fizetni, utanajartam a dolognak es kiderult hogy nemtette ea a begajto megkeresett hogy tartozok 98 e ft-al az internetszolgaltatonak. Felkerestem a batyam es mondtam neki mitortent aztnondta ok.majd elintezzuk.utanajartam megint es tudunk kitoltwni adossag atvallalo nyilatkozatot amiben atvallalja az osszeget ami illeti.Tegnap mentem h alairjuk erre benyogte hogy megse fizeti ki,olyan jogon hogy nemjo a kapcsolatunk es ilyennel ne zaklassam.mit tudok tenni hogy vegre kifizesse ? Az en nevemre csinalt adossagot majd nagyivbol tesz ra:(

2012. nov. 12. 21:27
1 2
 1/12 bumbi02 ***** válasza:
Jogilag semmit se tudsz tenni. De nevedre volt az előfizetés, neked kell fizetned, adósságátvállalásra pedig nem kötelezheted.
2012. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Es a szobeli megallapodas? Es az hogy latta anyam,hugom masik batyam meg nevelofater? Ezzel is semmi? Semerre?
2012. nov. 12. 21:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem sokat ér. Ugyanis mondhatják azt, hogy te kérted meg őket hogy tanúskodjanak a bátyád ellen.
2012. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Perelni egymillió forint alatt nem lehet rögtön.

Fizetési meghagyást lehet kibocsátani, bár ahhoz is kell(ene) valami alap.

Szóbeli megegyezésre mondjuk lehet hivatkozni, de nehéz.

A lényeg: nem per, hanem közjegyző előtt fizetési meghagyás kibocsátása. Illetéke: 1%, de minimum 5.000,- Ft.

Ha a testvéred ellentmond, akkor per lesz belőle, ha nem, akkor a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, ami pont olyan, mintha ítéleted lenne - tehát végrehajtható.

2012. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát ha mindet akit felsoroltál fel tudod mutatni tanúként hogy hallották/látták amint szóban megbeszéltétek, akkor szerintem van rá esélyed
2012. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szoval ez a fizetesi meghagyas majdnem olyan mint az adossag atvallalas csak ilyenkor mar nemlesz utana az enyem az adossag? ( elvileg az adossag atvallalasnal ha az atvallalo nem fizet ugyanugy engem nyaggatnak tovabb)
2012. nov. 12. 22:14
 7/12 Mara Acoma ***** válasza:
Többe kerül az ügyvéd...
2012. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tomala ***** válasza:
100%

Nem. A fizetési meghagyás (fmh) egy bíróságokat tehermentesítő, pert helyettesítő, egyszerűsített eljárás.


A lényeg, hogy elvándorolsz egy közjegyzőhöz, ahol kitöltöd az fmh űrlapot, leszurkolod az ötezret, és már megy is. Semmilyen alap nem kell hozzá, a közjegyző nem vizsgálja, hogy mire fel kéred a pénzt.

A testvérednek postázzák az fmh-t, és a kézbesítettségtől számított 15 napon belül nem nyújt be ellentmondást (sokan nem szoktak, mert el sem olvassák), akkor jogerőre emelkedik.

Ekkor elfáradsz egy független bírósági végrehajtóhoz, bemutatod a jogerős fmh-t, kitöltöd a végrehajtási lapot, kifizeted az ő díját is, és várod, hogy kifizessenek.

A végrehajtó meg megy a tesód tévéjéért, laptopjáért, kocsijáért. Ebből kifizeti neked az fmh és a végrehajtás költségeit is. Ha ügyvéddel csináltattad, akkor az ügyvédi munkadíjat is kifizeti.

2012. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tomala ***** válasza:

Ja, igen!

Ha esetleg időben ellentmond, akkor per lesz a dologból. De ha tudod bizonyítani, hogy te nem laktál ott, ahol a netet használták, viszont a bátyád igen, és ő használta a netet, akkor simán lehet nyerni ezt az ügyet.

2012. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Bakkaer mik vannak!!!!


Többet nem is jövök erre az oldalra!


Testvérek vagytok ti?Testvérek nem csinálnak ilyet!Nem tolnak ki egymással és nem pereskednek 100ezer ft-okon.

Meg mi az hogy nem fizette ki?

Ha használ valamit ;áramot, netet, stb-t az nincs ingyen sehol a világon .Azért fizetni kell.Ki is lehet köttetni ha úgy gondolja nem győzi fizetni.

Egyáltalán melyik bolygón nevelkedtetek, hogy ennyit nem értek fel ésszel?

Te ha tudod ,hogy a neveden van és te fogsz felelni azért (is mint mindenért ami a neveden van),hogy nem vetted észre... ,hogy nincs benned annyi felelősségtudat ,hogy utána nézz és egy két hónap után, hogy van e fizetve rendesen vagy nincs .És ha nincs kikötteted mielőtt fel nem gyűlik.

100 ezer ft az legalább egy év az összes pótdíjakkal együtt.

Ha ennyire hue vagy fiam meg is érdemled a büntit.

Mert hueséget és a szórakozást a kőkeményen meg kell ám fizetni.

Fogd fel tanulópénznek.

;)

2012. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!