Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az ellen, aki...

Mit tehetek az ellen, aki megpofozott? Van értelme feljelentenem?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori: a kidobó szólt a buli vége felé, hogy lassan menjünk. Mondtam, hogy oké, csak megisszuk a maradék italunk (ha kivinném az utcára, az köztéren való alkoholfogyasztás lenne, ami ugye tilos). Mondta, hogy ok. Elhallgatott a zene, erre odajön üvöltve, hogy na elég ebből, vele ne szórakozzunk, én és az alkoholista haverom (a barátom) húzzunk innen a vérbe. Erre felálltam, és közöltem, hogy jó lenne, ha visszavenne a stílusból. Erre még inkább üvöltött, majd megböktem (nem löktem, nem taszítottam, csak épp hogy az ujjammal hozzáértem), hogy na ezt a hangnemet be lehet fejezni, te velem nem üvöltözöl és nem szidsz össze-vissza. Erre levágott egy akkora pofont, hogy beestem a székek közé (nő létemre), majd a másik kisobó kirángatott a helyről, mintha valami rendbontó lettem volna. Holott abszolút semmit nem csináltunk, ültünk a székeken, és meg akartuk inni a maradék sört. A zene elhallgatása és eközött nem telt el 5 perc, tehát nem félórája könyörögtek, hogy menjünk el. Kihívtuk a rendőröket, akik láss csodát, pont akkor érkeztek, miután a kidobó elhúzott a sleppjével. Előtte még megfenyegetett, hogy ha lesznek tanúim (voltak, nem is kevesen), akkor ő elhív másik 8-at, aki tanúsítja, hogy nem csinált semmit. Van értelme feljelenteni? Ő nem kenhet rám garázdaságot? 24L

2012. nov. 26. 13:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Remélem, kérdező, nem fog meghatni a cég "szerelmes levele".Most azon igyekeznek épp, nehogy rosszul jöjjenek ki a dologból.Tartsd magad az elhatározásodhoz és jelentsd fel őket, ha fejre állnak is!Bár szerintem a médiának jobb hatása lenne, mint a tesze-tosza rendőrségnek.

Akárhogy is nézzük, tarthatatlan, ha olyan vendéglátóhelyek működnek, ahol pofozzák a vendégeket!

Szerintem, az lenne alegjobb, ha ilyenkor odamenne az őr és csendesen, kultúrált hangnemben, kérné, hogy távozzatok legyetek szívesek, mert szeretnének lassan bezárni.Aki így viselkedik, annak van tekintélye, arra hallgatnak.Aki pofozkodik meg hőbörög,annak nincs tekintélye, az csak a bajt tudja szítani.Ezért nagyon nem mindegy, hogy trollokat alkalmaz-e egy üzlet, vagy őröket?

Szerintem, ha másodjára normális hangon kér meg titeket, elmentetek volna azonnal és nem lett volna balhé, nem igaz?

2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Például én is dolgoztam boltosként és voltak olyan bunkó vásárlók, akik bejöttek 18:05-perckor, pedig látták, hogy 18:00-kor zárunk, már sepregettünk, pakoltunk össze, de ők még kényelmesen nézelődnek fél órát, aztán nem vesznek semmit, már igencsak szerettünk volna otthon lenni, mégsem rugtuk ki őket páros lábbal, pedig jól esett volna , megmondom őszintén.Mi is szerettünk volna hazamenni, végre pihenni is.Tehát a másik fél részéről is bizonyos mértékig érthető a türelmetlenség.
2012. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

"S te is ingyen csinálod? Mert a kidobót az esetek legnagyobb részében senki sem fizetné meg azért hogy órákat várjon az utolsó szétcsúszott vendégekre amíg hajlandóak leszörpikézni az utolsó kis korty söröcskéjüket.."


1. Az emberek többségét nem fizetik meg, ha túlcsúsznak a munkaidő végén. Sokan nem tehetik meg, hogy eldobják a kaszát kapát, és mennek haza, ha vége a munkaidőnek.


2. Ha elérte volna az evolúció elvárt szintjét, nyugodtan megtehette volna, hogy felkapja a derekánál fogva a kérdezőt, és kirakja az utcára. Senkinek nem esett volna baja, talán még poénra is lehetett volna venni, és hamarabb is végezhetett volna. Ja, hogy ahhoz már 20 feletti IQ kell? Elnézést! :D

2012. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Így sem esett senkinek semmi baja,max a kérdező megtanulta egy életre hogy ne bökdössön kidobókat.Amúgy meg nem azért kapják azok sem a fizetést hogy minden hülyét emelgessenek,mint ahogy azért sem hogy ötvenszer könyörögjön neked valamiért,amit te lesz@rsz,mert éppen olyanod van.Talán nemhiába hívják őket kidobóknak,s nem "tárgyalók" vagy "alkuszok" (negotiator).Ha nem érted meg mire kért akkor kib*sz az utcára,mert ez a dolga.S ha még te kezded el őt bökdösni meg klimaxolni vele,ne csodálkozz ha kapsz egy büdös pofont.
2012. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Jó. Legyen igaza a kidobónak. De egy nőt megütni? Az akkor is szánalmas, akárhogy is nézzük. Itt azon van a hangsúly, hogy NŐT megütni. Jöhet az alfahím duma hogy "oszt, nem szégyen megütni egy nőt, akkor, ha..." Kíváncsi vagyok, milyen okkal lehet ezt megtenni hasonló esetben? Én maximum akkor tenném, ha engem vagy a gyermekemet fizikailag veszélyeztetné.


Verbális támadás ellen verbális védekezés, fizikai ellen fizikai. Bár a úgy általában a kidobók szellemi szintjén lévő embereknek szerintem fogalmuk nincs, mit jelent az a szó hogy "verbális". Na uzsgyi, gyorsan, meg kell nézni valami szinonima szótárban!

2012. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Dacára annak hogy éveket dolgoztam kidobóként,képzeld tudom mit jelent a "verbális"..nem kell általánosítani,mint minden más munkakörben,itt is vannak értelmes s kevésbé értelmes emberek is,de nem mindenki olyan hülye mint azt te képzeled.

S én garantálom neked hogy ha lehúznál mondjuk vagy 8 évet ilyen helyeken s a saját bőrödön tapasztalnád hogy sok "tiszteletreméltó" hölgyemény hogy (nem) tud viselkedni,ahogy kiütve hisztiznek mert ők a világ közepe éppen,igencsak megváltozna a hozzáállásod s egy nap nálad is betelne a pohár s megcsapnád valamelyiket,mert egyszerűen van az a típus amelyik csak ebből ért.

2012. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

1. nem voltam szétcsúszva, nem hisztiztem. csak kifogásoltam a hangnemet. mondhat akárki akármit, nem fogom hagyni soha, ezután sem, hogy bárki is üvöltsön velem. mert aki rögtön üvölt, az egy primitív s*ggfej.


2. fáradt szegény kidobó? nahát... és honnan tudod, hogy én nem dolgoztam? képzeld, van ám még más is, aki szombaton is dolgozik, és ugyanúgy lehet fáradt. de ettől még nem pofozom meg a munkatársaim. ha meg nem bírod idegekkel a "hisztis" vendégeket, ne menj kidobónak.


3. attól, hogy szerinted van, aki a verésből ért csak, még nem igaz. ez csak azt jelzi, hogy TE nem találod meg vele a hangot, mert szegényes a kommunikációs repertoárod. és ez neked elég is, hogy megüss egy nőt.


4. majd ha a tanárnéni egy fáradt napja után jól szájonvágja a neveletlen kölyködet, remélem szó nélkül elfogadod, hogy ő is lehet ám fáradt és kimerült.

2012. nov. 26. 18:28
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem rögtön üvöltött,csak már akkor amikor látta hogy b@sztok rá.


2.Ha nem szereted hogy pofoznak,ne bökdösd a kidobót.


3.Te nem találtad meg vele a hangot,ezért kaptad a lángost.


4.Kölyköd neked lesz,meg a kutyámnak,nemsoká.

2012. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, tényleg nem lehet általánosítani. De 10-ből 8-9-re akkor is igaz. Én személy szerint még sosem találkoztam értelmiségi kidobóval :D


"kiütve hisztiznek mert ők a világ közepe éppen,igencsak megváltozna a hozzáállásod s egy nap nálad is betelne a pohár s megcsapnád valamelyiket". Édesapám tanár, az iskolában a tanulók 2%-a magyar. Gondold tovább, milyen gyerekek járnak oda. Azok a gyerekek, a családjukkal együtt, mind azt hiszik, ők a világ közepe. Apuka, anyuka nap mint nap bejár pofázni hol részege, hol józanul: Dicsak, a tanárbácsi mija rákír írt be a pujának, more. Há mingyá megcsapkodom". Meg ilyenek. Akkor most ő is verje szét őket, mert nap mint nap bejárnak a nyakára, és mert elege lett a 30 év alatt? Ja igen, őt elviszik a rendőrök. A kidobót nem. Miért is? Jaa, neki lehet.

2012. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ti összekevertek elég keményen két foglalkozást,amiknek még távolról sincs semmi közük egymáshoz.A tanár hivatása az hogy oktasson,a kidobóé meg az hogy kidobjon.Nem világos a számomra hogy sikerült összemosni őket.
2012. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!