Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az ellen, aki...

Mit tehetek az ellen, aki megpofozott? Van értelme feljelentenem?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori: a kidobó szólt a buli vége felé, hogy lassan menjünk. Mondtam, hogy oké, csak megisszuk a maradék italunk (ha kivinném az utcára, az köztéren való alkoholfogyasztás lenne, ami ugye tilos). Mondta, hogy ok. Elhallgatott a zene, erre odajön üvöltve, hogy na elég ebből, vele ne szórakozzunk, én és az alkoholista haverom (a barátom) húzzunk innen a vérbe. Erre felálltam, és közöltem, hogy jó lenne, ha visszavenne a stílusból. Erre még inkább üvöltött, majd megböktem (nem löktem, nem taszítottam, csak épp hogy az ujjammal hozzáértem), hogy na ezt a hangnemet be lehet fejezni, te velem nem üvöltözöl és nem szidsz össze-vissza. Erre levágott egy akkora pofont, hogy beestem a székek közé (nő létemre), majd a másik kisobó kirángatott a helyről, mintha valami rendbontó lettem volna. Holott abszolút semmit nem csináltunk, ültünk a székeken, és meg akartuk inni a maradék sört. A zene elhallgatása és eközött nem telt el 5 perc, tehát nem félórája könyörögtek, hogy menjünk el. Kihívtuk a rendőröket, akik láss csodát, pont akkor érkeztek, miután a kidobó elhúzott a sleppjével. Előtte még megfenyegetett, hogy ha lesznek tanúim (voltak, nem is kevesen), akkor ő elhív másik 8-at, aki tanúsítja, hogy nem csinált semmit. Van értelme feljelenteni? Ő nem kenhet rám garázdaságot? 24L

2012. nov. 26. 13:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Úgy látszik szövegértésből nem vagy a helyzet magaslatán. Nem az összemosáson van a lényeg. Mind 2 esetben atrocitás éri mind a kidobót, mind a tanárt. Azért ezt hoztam fel, mert személyes tapasztalat, és abszolút nem a foglalkozáson van a lényeg, hanem azon, hogy míg a kidobó megüthet egy embert, (?) addig egy tanár nem tehet semmit. Sőt, a tanár sokszor még durvább beszólásokat is kap mint egy kidobó, csak gyere el egy vidéki iskolába, a gettó közepére. Egyébként ha lusta vagy végigolvasni a hozzászólást, és nem bírod felfogni a lényeget, inkább ne írj hülyeségeket. Még egy dolog.

Az, hogy valaki kidobó, minden fizikai bántalmazás alól felmentést kap? Elméletben nem, gyakorlatban meg szarnak rá, pofán vágnak minden fajta jogi következmény nélkül. Sokszor okkal, sokszor ok nélkül.

2012. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Nem folytatom a vitatkozást mert kezdesz egy nemszeretem hangnemben beszélni.Te biztosan minden helyzet magaslatán állsz,ennyi ésszel amennyi bánt téged nem is tudom hogy kerülhettél valami szemétdombi iskolába.Talán okkal,mert oda valónak ítéltek meg téged.S hogy végűl is válaszoljak a kérdésre,semmi értelme nincs feljelenteni a kidobót mert egy ejnye-bejnyével el lesz rendezve a dolog.Tapasztalatból írom ezt,mint olyan akinek volt jó néhány ilyen ügye.S ha valami olyan kidobóval hozott össze a sors aki egy igazi nehézfiú (az ilyenek többsége "civilben" pl pénzbehajtó,tehát elég kétes körökben mozognak),ám te kitartóan b*sztatod jogilag,akkor nagy esélyed van rá hogy pár haverjával meglátogat az otthonodban s kiveri a hülye fejedből a sztárallűröket egy életre.
2012. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Édesapám volt tanár és nem én, ahogy azt az adott példában leírtam. Mint ahogy azt is, hogy nem a szakmákon volt a hangsúly, csak egy szimpla példa volt. Olvasd végig a hozzászólásokat, mielőtt megfogalmazod a válaszod, mert így bugyuta, nem releváns dolgokat írsz.


Mindegy is. Lényeg a lényeg, a kidobók nem egyszerű közemberek, törvényen kívüliek, (vagy felüliek,) és ha nem tetszel valamelyiknek, vagy keresztbe teszel nekik, a szart is kiverik belőled. Ehhez csak gratulálni tudok. Itt kezdődik a kulturált konfliktus kezelés és problémamegoldás.

2012. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti! Te egy segg.fej vagy, aki szerint nőt verni tiszteletet érdemel... szánalmas vagy és a hozzászólásaid is:) Keménykedsz egy fiatal csajszival, ettől érzed magad nagy gyereknek. Szívesen ajánlok egy orvost.
2012. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!