Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig terjedjen az empátia,...

Meddig terjedjen az empátia, együttérzés az albérlőkkel szemben amennyiben nem fizetnek?

Figyelt kérdés

3 havi albérleti díjjal tartoznak ,az e havi számlák még nincsenek befizetve és van egy több hónapja aktuális 22.000 Ft-os vízelszámoló (amivel többet használtak adott időszakban rá kell fizetni egy összegben )számlával probléma,mert már olyan felszólítás jött róla,hogy ki lesz kötve a víz miatta .


Kértem őket,hogy legalább a számlákat fizessék be rendesen ,ha már albérletet nem fizetnek ,de még a számlákat sem képesek.

Sajnálom őket ...ezt ki is használják,mert arra hivatkoztak ma is ,hogy igyekezni fognak befizetni amit tudnak...annak ellenére is,hogy most éppen Karácsony következik (mintha én gonosz lennék és miattam nem karácsonyozhatnának.


Rettenetesen emésztem magam miattuk,mert egyrészt sajnálom őket,másrészt pedig ha már most a vízelszámolót sem tudják kifizetni,úgy ,hogy az albérletet sem fizetik,akkor mi lesz ha tavasszal majd kijön egy nagyobb összegű gázelszámolási számla...mi fogjuk megszívni ,de nagyon.


Fizetésképtelenek és miden hónapban azt mondják,hogy majd jövő hónapban lesznek bevételeiek és mindet rendeznek.


2012. dec. 14. 19:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyennek kitenném a szűrét, az biztos. Bocsássa meg a világ nekem, de nehogy már én szívjam meg miattuk, és nekem kell majd Isten tudja mekkora összegeket kifizetnem.
2012. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%
Kérd meg Őket akkor legalább arra, h spóroljanak. Kinyomtatsz itt a neten nekik spórolási taktikákat. Sajna mást nem tehetsz, mivel a hidegre való tekintettel nem teheted ki őket. Legközelebb kérj igazolást, ha Te kiteszed Őket akkor van hova menniük és akkor elküldheted Őket simán. :(
2012. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Ne sajnáld őket. Hívj rajuk rendőrt és nyugodtan rakd ki őket, mielőbb még nagyobb adósságba kevernek TÉGED.
2012. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Én nem lennék empatikus pedig nekem is nagy az empátiám. Neked is lesz karácsony neked sincs ingyen semmi. Tudod mit fognak újévben fizetni semmit, akkor még a normálisan fizetők is szűkösen vannak. Én megmondanám ha jövő hétvégére nem rendezik a számlát akkor mehetnek ahova akarnak, és bírósági eljárást indítasz a tartozás miatt.főbérlő jóhiszeműségét, ne hagyd magad mert soha nem lesz vége.


Sokal kihasználják a

2012. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
58%
#2: már hogyne tehetné ki őket?
2012. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

A szerződésben benne van,hogy 8 nap után felszólítás,majd újabb 8 nap késedelem után ki lehet őket tenni.


A kilakoltatási moratórium vonatkozik ilynekor az albérlőkre is télen ?


A szülőktől jöttek el albérletbe a gyerekeikkel,mert a szülők évek óta eltartották őket és kitették őket...oda esetleg visszamehetnének...gondolom mennyire örülnének nekik.

2012. dec. 14. 19:23
 7/31 anonim ***** válasza:
32%

Ha van szerződés, fel lehet mondani és ki lehet tenni őket a szerződésben foglalt türelmi idő után. Ha nincs szerződés, így jártál, és még örülj, hogy megúszod az adócsalást.

Amúgy meg semeddig. Neked sem fognak hitelre sem kenyeret adni, sem kariajit. Szerinted fognak fizetni, ha ilyen elnéző vagy? Szerintem nem. Ez látszik.

2012. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Ja, közben írtad, hogy van szerződés. Akkor kell egy ügyvéd, és sinen vagy.
2012. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
9%
Az a baj, hogy ha nem számlára adod ki a lakást, hiába hívsz rendőrt, még téged fognak megbüntetni. Meg egyébként sokat foglalkoznak ezzel a témával a tv-ben és a rádióban is, miszerint az albérlőt semmilyen körülmények között nem rakhatja ki a lakás tulaja... Minél hamarabb szabadulj meg tőlük! Valószínűleg ezt már más albérletben is eljátszották... se a számlákat, se az albérleti pénzt nem fizették. Behajtani nem lehet rajtuk sehogy.
2012. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
Én nem találok sehol albérletet, az ilyenek meg vígan élnek benne....pfff
2012. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!