Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen tárgyakat, állatokat...

Milyen tárgyakat, állatokat foglalhatnak le vagyonelkobzás vagy tartozás fejében?

Figyelt kérdés

Házi állatot elvihetnek vagy csak haszonállatokat? Drága, különleges növényt? Ruhákat bontatlan csomagolásban? Gyermekek holmiait (játék, bútor)? Saját készítésű festményeket?


Vagy kiadathatnák Rowlinggal a HP8-at, amit már megírt, csak nem akart megjelentetni? (Azért őt hoztam fel példának, mert azt a könyvet sokan megvennék, így biztos lenne belőle pénz.)


Híres rokon tárgyait is árverésre bocsáthatják?



2012. dec. 24. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Házasságunk hajnalán járt nálunk végrehajtó. Jegyzőkönyvet vett fel, de mivel luxus dolgaink nem voltak, azt mondta, szinte semmit nem vinnének el. Egy színes tv volt, amit jegyzőkönyvezett. Ami kell egy kisgyerekes család működéséhez /mosógép, gyerekbútor/ arra nem teszik rá a kezüket.

Viszont jártak a szomszédnál is: ott egy szobában volt 3 exkluzív ülőgarnitúra, azokról felvették a jegyzőkönyvet. Szerintem háziállatot nem visznek el, de haszonállatokat lefoglalhatnak, meg minden olyan dolgot, ami árverésen jól eladható, hogy a kárt abból térítsék meg.

2012. dec. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 logs ***** válasza:
[link] 89-96 paragrafus: vagyis a kéziratot lefoglalhatja, de a szerzői jog attól megmarad, viszont kiadásra nem kötelezheted, festményt viheti, növényt lefoglalhatja, ruhát igen, gyerekcuccot nem, rokon cuccait igen, ha csak nem azok az egyetlen tárgyaid
2012. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 logs ***** válasza:
bocs, hülye voltam, átsiklottam egy mondat felett: kéziratot nem foglalhatja le
2012. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most jutott csak eszembe, hogy nem lenne könnyű bizonyítani lefoglaláskor, hogy Brad Pitt fogkeféjét viszik, amit könnyen el lehet árverezni.

2012. dec. 26. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!