Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartásdíj elmulasztása miatti...

Silverdragon kérdése:

Tartásdíj elmulasztása miatti feljelentésnél valóban csak 6 hónapra visszamenőleg követelhető a tartozás?

Figyelt kérdés

Előzmények: a válási jogerős ítéletben(2012.május)a válás kimondásáig felhalmozódott 420.000.-Ft tartozásra a bíróság havi 20.000.-Ft-os részletet engedett volt férjemnek azzal, hogy egyidejűleg a havi esedékes 30.000.-Ft-ot köteles fizetni, ha akár eggyel is elmarad, a hátralék egy összegben követelhető. Mivel hajlandóságot sem mutatott (sőt, szabályosan kiröhögött, mit képzelek én, hogy majd ő gyerektartást fizet..),júliusban ügyvédi segítséggel feljelentést tettem a teljes összegre vonatkozóan. A nyomozás lezárult, továbbították az ügyészségre, onnan pedig a bírósághoz került már az ügy. Saját önhibájából nem fizet, mivel alkoholista életmódja miatt nincs munkája, pontosabban bejelentett munkája nincs (nem is kell neki bejelentett munkahely, hogyne, hogy letiltsák a fizetéséből a tartozásait). Viszont csak a feljelentést megelőző 6 hónapra visszamenőleg állapították meg a hátralékát, tehát 2012.februárjától. Az ítéletet áprilisban, a jogerőre emelkedés dátumát közlő levelet május végén kaptam kézhez, én hülye vártam 1-2 hónapot a csodára, utólag már tudom, nem kellett volna, de lássuk be, nem szívesen jelenti fel az ember az exét, még akkor sem, ha az egy utolsó alkoholista,főleg mert még nem volt hajlandó elköltözni, pedig már rég el kellett volna a házat hagynia. Tehát lényeg, a kérdésem, ha a májusi jogerős bírósági ítélet tartalmazza a hátralékos összeget, akkor sem követelhetem azt??

Bocsánat, ha kissé hosszúra sikeredett, de elég bonyolult a problémám...



2012. nov. 20. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem. Gyerektartás visszamenőleg csak 6 hónapra követelhető.

2012. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 6. hónapra lehet követelni. Kérd, hogy az állam előlegezze meg, aztán levonják ahogy tudják tőle.
2012. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :( Csak azt nem értem, ha a kedves apuka 6 hónap előtti tartozását nem lehet behajtani, akkor a bírósági ítéletben egyáltalán miért írják le, hogy mikortól lenne köteles és mennyit fizetni??? és hogy mennyi az addig felhalmozódott tartozása..?? Egy válóper kötve hiszem hogy 6 hónap alatt lezajlik és jogerőre is emelkedik..tehát ez egy nonszensz, hisz jogerős bírósági végzés nélkül nem követelhetek, az viszont 6 hónapnál jóval több idő alatt születik meg..tehát védjék a drága alkoholista, rajtunk élősködő apukát a jogszabályok, de hogy az anya hogy oldja meg a gyerekei tisztességes ellátását, senkit nem érdekel..defektes valóban a jogrendszer, és ezt nem először tapasztalom :(((
2012. nov. 22. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tudtommal úgy van, hogy ha nem fizet 6. hónapig utána te ezzel bíróságra mész akkor már nem csak 6. hónapra visszamenőleg hanem 6. hónap plusz amióta folyik a bírósági tárgyalás.
2012. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez eddig rendben is van.

Engem az érdekel, mi történik a 6 hónapnál régebbi tartozásával? Azt felejtsem el? Ex meg röhög a markába...azt mondja, úgysem tudom behajtatni rajta, mivel nincs a nevén semmi, nem vállal bejelentett munkát.

A válás beadásakor kértem visszamenőleg 6 hónapra a gyerektartás megállapítását (mivel egy fedél alatt élünk ugyan, de egyetlen forinttal sem járult már akkor sem hozzá a kiadásokhoz, sem a gyerekekkel, sem rezsivel kapcsolatosan, mindent egyedül kell azóta is fizetnem) ügyvéd tanácsára, bíróság jóvá is hagyta. Tehát nem egy "pénzéhes szuka" vagyok, csak úgy érzem, neki is ki kéne venni a részét a költségekből, legalább a gyerekekkel összefüggő kiadásokból..egy rakás közüzemi tartozást egyedül nyögtem ki, ami legfőképp az ex energiapazarlása miatt keletkezett, emiatt persze kevesebb jutott pl ruházkodásra, hisz víz-villany-gáz kell hogy legyen..csakhogy ezt ex nem fogja fel, hogy a gyerekek rovására megy az ő élősködése. Él a nyakunkon, használ mindent, nem fizet semmiért, a gyerektartási kötelezettségét is magasról lesz..ja :(( ezzel a vissza max 6 hóval elengednek neki lazán 390.000.-Ft-ot!!

2012. nov. 23. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?????
2014. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!