Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyósom hitelt vett fel a...

Anyósom hitelt vett fel a sógoromnak. Anyós nevén fut minden, a sógor persze nem fizeti a hitelt, amit megbeszéltek! Most tudtuk meg, hogy már végrehajtás alatt van az ügy. Elvihetik a feleségem házát?

Figyelt kérdés

Anyós ( nyugdíjas) csak családtag, egyedül vette fel a hitelt. 12 éve családtagként van bejelentve!

A feleségem 1/1 tulajdonos + frank hitel a házon!

Kérem csak hozzáértők válaszoljanak!



#Elvihetik #a feleségem házát?
2013. jan. 7. 21:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

20:14-es:


"egyáltalán nem tudjuk, hogy mi volt a fedezet, és mire vették fel a hitelt

Írt ilyet alá a feleséged? emlékszik rá? be meri vallani?

ki a kezes?

Mi a fedezet ?????"


NEM a kérdezö felesége vett fel hitelt, hanem az ANYÓS a SÒGORNAK.


A kérdezö feleségének semmi köze az egészhez, se nem kezes, se másként nem érdekelt.

CSAK annyi a kérdés, hogy az a ház, ami a feleségé, de az anyós IS ott lakik, elvehetö-e végrehajtás esetén.

2013. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

ha elolvastad volna a 9-es hozzászólást, akkor rájöttél volna, hogy arra írtam


addigm, amig eltűnik a kérdező, és nem mondja meg, hogy mi volt a fedezet, addig csak találgathatunk.

NEM TUDJUK, hogy milyen ingatlanra terhelték a kölcsönt.


ha a feleségé a ház és NEM ÍRT ALÁ pl. adóstársként vagy kezesként semmit, akkor NEM VIHETIK a házat.


Tudod, hogy aláírt-e ? mert én még nem ... amig a kérdező nem válaszol.

2013. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók!

Tévedés ne essék, mert a feltett kérdésben ott van, hogy "frank hitel a házon". Az én értelmezésem szerint az ingatlan a zálogtárgy, vagyis a fedezet. Igen, jó lenne, ha a kérdező is idenézne néha....

2013. jan. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget. Konkrétan a következő.

A frank hitel az enyém és a feleségemé, anyósnak nincs köze hozzá.

Az anyós hitele pedig személyi kölcsön most 501.000 ft. ot kéne visszafizetni. kezes nem volt láttam a szerződést. Viszont rajta van hogy hányan élnek itt és ebből hány kereső van ill. család bejövő össz jövedelme. Név szerint a családtagok nincsenek felsorolva. Akkor pontosítottam, így mrá könnyebben tudnátok segíteni!

2013. jan. 9. 08:15
 15/27 anonim ***** válasza:

1. A frank-hitel kizárja, hogy az ingatlant bármilyen kölcsön fedezetéül fel lehetne ajánlani.

2. A fedezet-kérdés az anyósra vonatkozna, de mivel senki sem tudja, hogy az anyósnak mije van, ezért erre nem lehet válaszolni.

3. Mivel a kérdezö ezt irta: "Anyós ( nyugdíjas) egyedül vette fel a hitelt", ebböl világosan kiderül, hogy sem a ke´rdezö, sem a felesége nem voltak benne a dologban.

2013. jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

tegnap 18:13-as:


"Mivel a feleséged a szóban forgó ingatlan kizárólagos tulajdonosa, a kölcsönszerződést, mint zálogkötelezettnek alá kellett írnia és a földhivatali bejegyzéshez hozzá kellett járulnia. A kérdésedből az derül ki, hogy az anyódod az adós. Véleményem szerint a kérdésedre a válasz: igen, sajnos viheti a bank a lakóházat."


EZT honnan vetted?

Mármint, hogy a kérdezö feleségének az ingatlanja egyáltalán szerepet játszik az anyós hitelében, erröl szó sem volt. A kölcsönszerzödést az anyós kötötte, nem a kérdezö felesége!!!!!

2013. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Még valami. Anyósnak a nyugdíján és a bútorán kivül nincs semmije, ez mondjuk nálunk van mivel itt lakik.
2013. jan. 9. 08:33
 18/27 anonim ***** válasza:

A legokosabb, ha a birósági panasznapon utána kérdezel.


DE végrehajtani CSAK az adós magántulajdonából lehet, az egyéb családtagokét nem lehet lefoglalni.

2013. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Majd a mama nyugdíjából letiltanak x részt. Ennyi. A házhoz, meg a cuccaitokhoz, nem nyúlhat senki mama miatt.
2013. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Így már minden világos, a feleséged házát NEM vonhatják végrehajtási eljárás alá. Ezen eljárás keretében legelőször az anyósod nyugdíjából tiltják le a tartozást. Úgy tudom, hogy 33 %-ot vonhatnak le és vannak olyan esetek, ahol akár 50 %-ot is.

ma 08:33-as válaszoló! Véleményem szerint félreérthető volt a feltett/kiírt kérdés. Nem tartozom Neked magyarázattal, hogy mit honnan vettem. A kérdező és mások is szerintem értették, hogy mit miért írtam. Persze így már iszonyú könnyű válaszolni, hogy tisztán láthatóak a dolgok...

2013. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!