Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyósom hitelt vett fel a...

Anyósom hitelt vett fel a sógoromnak. Anyós nevén fut minden, a sógor persze nem fizeti a hitelt, amit megbeszéltek! Most tudtuk meg, hogy már végrehajtás alatt van az ügy. Elvihetik a feleségem házát?

Figyelt kérdés

Anyós ( nyugdíjas) csak családtag, egyedül vette fel a hitelt. 12 éve családtagként van bejelentve!

A feleségem 1/1 tulajdonos + frank hitel a házon!

Kérem csak hozzáértők válaszoljanak!



#Elvihetik #a feleségem házát?
2013. jan. 7. 21:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomat a ma 08:19-nek (16-os válaszolónak)szántam. Jah és még vmi: ingatlanja helyesen: ingatlana.
2013. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A 8:19-es vgyok.


17:22-es:


A válaszomat amikor irtam, akkor még a kérdezö kommentrája nem volt meg, az csak véletlen, hogy az övé elöbb jelent meg, mint az én válaszom.

Szóval én az eredeti szöveg alapján válaszoltam, nekem az volt az egyértelmü, amit irtam, és amit késöbb a ke´rdezö is megerösitett.


A másik megjegyzésedhez meg: az ingatlanja forma helyes, a másik (ingatlana) vagy nem az, vagy megengedett alak, de nem kizárólagosan az a jó.


Itt utánanézhetsz:


[link]

2013. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Bocs, az elözö válaszomban van pár elgépelés.
2013. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Még egyszer az ingatlanJA/ingatlanA kérdéshez: itt egy link a Wikipédiából:


[link]


a "Harmadik személyű alakjainak váltakozása" cimszó alatt világosan le van irva, hogy -n végzödés esetében mindkettö helyes alak.

2013. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

gondolom, most az lehet a következő kérdés, hogyha a végrehajtó kiszáll esetleg, akkor hogyan tudják megvédeni a saját tárgyaikat a foglalástól.

(= a színes tv nem a nagymamáé, hanem a miénk)

2013. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Kedves 18:03! Köszönöm szépen a nyelvtani "vitához" kapcsolódó válaszodat, melyet nagyon hasznosnak találtam. Továbbá a 08:19-nek, 17:57-nek szeretném üzenni: látod mindkettőnknek valamilyen szinten igaza volt, ezért felesleges egymásnak esni. Minden esetre én is tanultam ezen esetből. Minden jót Neked!
2013. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

07:07-es:


A tegnapi 18:03 (meg 08:19-es, 17:57-es)vagyok:


"Köszönöm szépen a nyelvtani "vitához" kapcsolódó válaszodat, melyet nagyon hasznosnak találtam."


Örülök, hogy nem haragudtál meg, és lehet, hogy mások is érdekesnek találják a belinkelt oldalt - ez volt a célom és nem kötözködés.


A másik kérdésben is pozitivnak találom, hogy nem akarsz belöle ügyet csinálni, és nem esel te sem nekem. Szerintem éppen ezért jó, ha többen más-mást olvasnak ki a kérdésekböl, mert igy a végén könnyebben lehet tényleg hasznos tanácsot adni a kérdezönek.


Jó napot kivánok neked!

2013. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!