Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet olyankor tenni,...

Mit lehet olyankor tenni, amikor egy kölcsönkapott bringát ellopnak?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt, egyik ismerősöm kölcsön kapott egy biciklit, amit elloptak tőle egy ház hátsó kertjének a biciklitárolójából. Bejelentette a rendőrségen, felvették a jegyzőkönyvet, de tettes- és bringa hiányában, pár hét alatt lezárták az ügyet. Addig a tulajnak nem is hiányzott a kerékpár, de amikor megtudta, hogy mi történt, kérte, hogy kártalanítsa az, akitől ellopták. Az illető akkor nem tudta kifizetni és azóta sem tudja, mert nincs annyi pénze. A tulaj követelőzik, de a másik fél nem tud fizetni és azt érzi, hogy a tulaj többet akar kérni, mint a kerékpár valós értéke, főleg, hogy használt volt. Kinek van igaza? Mit lehet ilyenkor tenni? Bár, barátok voltak, de emiatt megromlott a barátságuk.

2013. febr. 7. 22:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ezidáig úgy voltam, hogy igenis, törlesztem a "tartozásomat", amit más csinált nekem, legalábbi az én káromra. De elfelejtettem megemlíteni egy fontos adalékot. Ami persze, nem enyhíti a dolgot és nem fog senki mellém állni emiatt. Nos, a hölggyel jó barátok voltunk (csak barátok, mielőtt valaki félreérti) és a barátságunk évei alatt behúzott (utólag fogalmazhatok így) egy életbiztosításba, amibe balga fejjel bele is mentem. Havi 20onEzer Forintos befizetés volt ez. Aztán egzisztenciálisan máshogy alakultak a dolgaim, már teher volt a havi 20onEzer befizetés. Most ott tart az életbiztosítás, hogy évek óta szüneteltetem, és kb. a negyedét tudnám kivenni annak a pénznek, amit befizettem. Többen tanácsolták, hogy ne fizessem ki a bringát és hajlok a tanácsaikra.


"rábízta valakire a gépet, és most se bringa, se pénz"

És még annyit, hogy a "gépet" kétszer lopták el tőle, már nem használta, egy tárolóban pihent a "gép". Nem igazán kellett neki és jófejségből kölcsönadta nekem. Kissé helyre kellett hoznom, hogy használni tudjam. Úgy tudom, nagyáruházban vette, ez a 20on30ezres kategória volt. Nem tudom, írtam-e, de a volt pasijától megtudtam, hogy amikor kölcsönadta akkor kb. 20ezret ért a "gép", némileg elrontotta, aki elvitte, de meglett!! A csaj, jófejségből, "barátilag" 40ezret kért érte. Nekem a barátságról más fogalmaim vannak.


Összegezve; ha normálisan állt volna hozzám és nem csak látszólag, akkor még én szégyeltem volna magam a bringáért, más helyett.


…és most se bringa, se pénz.

2013. aug. 6. 12:04
 12/14 anonim ***** válasza:

Attól még ki kell fizetned a bringát.

És nem vagytok többé barátok.

Ennyi.

2013. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A végén nekem már az derül ki, hogy valójában tőled lopták el a volt barátnőd biciklijét. Csak így nehéz kihámozni, hogy ki kivel van, hogy összevissza kevered az egyes szám első személyt a harmadik személlyel.


Ez két külön ügy. Ha úgy érzed, hogy nem ért annyit a bicikli, akkor vegyél neki helyette egy ugyanolyant. Azt mondod kétszer annyit kér, mint amennyit ér, akkor akár újat is vehetsz a kettő közötti áron, legalább nem rágódik azon, hogy az övé jobb állapotban volt. De az biztos, hogy őt valamilyen kár érte, és nem tehet róla, a biciklire neked kellett volna jobban vigyáznod.


A biztosításba te vágtál bele, utána te nem tudtad fizetni. Erről ő megint csak nem tehet. Vedd ki azt a negyed összeget, szerintem szaporodni már nemigen fog, vegyél egy biciklit és felejtsd el az egészet.


A barátságot persze ez már nem hozza vissza.

2013. aug. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"A végén nekem már az derül ki, hogy valójában tőled lopták el a volt barátnőd biciklijét"

Igen, így volt és már tényleg volt barátnőről lehet beszélni, mert már nem vagyunk barátok.


"a biciklire neked kellett volna jobban vigyáznod"

Egy biciklitárolóba tette az egyik barátom, miután én fejreálltam vele és eltörtem a karomat 2009november elején, de ez az én hibám volt. A biciklitárolóban volt egészen a 2010-es Critical Mass-ig, ami előtt még két héttel meg volt, de amikor mentem érte, akkor már nem. Utána tettem feljelentést a rendőrségen, de persze a tetves nem került elő.


"A biztosításba te vágtál bele, utána te nem tudtad fizetni. Erről ő megint csak nem tehet"

Persze, nem tehet, de ha valóban jó barát lett volna, nem rángat bele. De neki akkor én csak egy ügyfél voltam, aki után megkapta a jutalékát. Ha korrekt lett volna, akkor nem rángat bele.


"A barátságot persze ez már nem hozza vissza"

Tudom, de ezek után már szóba sem állok vele.

2013. aug. 7. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!