Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyházi egyetemen nem tanulhat...

Egyházi egyetemen nem tanulhat akárki?

Figyelt kérdés

Pl. mit tudom én, egy homokos, leszbikus, akt modell, swinger klubbot nyíltan hobbiként vállaló valaki vagy ilyesmire gondolok.


Mert ugye vannak dolgok, amiket csak ott lehet tanulni. Szóval ha valami nem kívánatos személy meg akarja tanulni, akkor mi van? Azt értem, hogy nem lehet vagy ne legyen már pl. lelkipásztor akárki, de ha nem is akar, csak odamegy és befizet egy képzésre, mert érdekli és máshol nem oktatják? Akkor mit csinálnak vele?

Vagy ez más egyetemeken stb. is így van, hogy nem tanulhat olyan, aki valamiért "ciki"?


2013. febr. 21. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem rabbiképző főiskolára sem mehet olyan aki nem zsidó.


A felvételnél úgyis kiderülne hogy milyen ember.

2013. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De most nem a felekezetre gondolok, mert pl. attól még lehet valaki leszbikus élettárssal, hogy első áldozott, meg bérmált és katolikus, érted...


Vagy mondjuk, ha én ki vagyok tetoválva és protestáns teológiát akarok hallgatni, csak úgy, akkor pl. nem engedik, mert nem nézek ki elég szerényen?

2013. febr. 21. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Legfeljebb teológia szakon. Egyébként az egyházi egyetemek is mindenki felé nyitottak.
2013. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

De igen, akárki tanulhat. Pontosabban a jelentkezőket ugye nem diszkriminálhatják, tehát egy homokost nem utasíthatnak el emiatt. Egy aktmodellnél már ez kérdéses, mert ugye az egyház értékrendjébe ez nem fér bele. Swinger klub dettó, paráználkodás, tiltja a Biblia. Itt a jelentkezőt teljesen elfogadható, ha nem veszik fel, mert ez nem tőle független dolog, eldöntheti, hogy inkább aktmodell akar lenni, vagy inkább egyházi egyetemre akar járni. Ugyanemiatt egyébként azt is el tudom fogadni, ha pl. más felekezet tagját nem veszik fel. Ahogy például a húgom csak úgy vették fel anno református gimnáziumba, ha megkeresztelkedett és bérmálkozott is.

Összefoglalva olyasmi miatt, amiről nem tehet az illető, nem utasíthatják el, olyasmi miatt viszont, ami rajta múlik, igen. Legalábbis az elfogadható.

Kivéve persze néhány speciális képzés, pl. művészeti képzésre nyilván ne vegyenek fel olyat, akinek nincs tehetsége, és fociedzőnek se baj, ha nem veszik fel azt, aki egész életében tolószékben ült. De ezek ésszerű dolgok.

2013. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, mivel állami támogatást kap, innentől kezdve nem diszkriminálhat semmivel sem inkább, mint egy állami egyetem. Járnak nyílt ateista ismerőseim a Károlira, Pázmányra.
2013. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!