Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szüleim elváltak. Eddig...

Szüleim elváltak. Eddig anyukámmal éltem. Most se apámmal se anyámmal nem élek együtt pár hónapja, de még tanulok. Jár így nekem gyerektartás? 18/L

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Jár, igen, mert az a Tied. Kivel laksz?
2013. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Unokatestvéreméknél.


Ezt hol tudom igényelni? a Gyámhivatalon?

2013. febr. 25. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Rokkontartás jár ezt neked kell kérni a bíroságon az összege lehet hogy kevesebb lesz mivel már felnötként kapod.
2013. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyerektartás az egyik szülötöl jár, a te eseteben apádtól, mivel anyáddal éltél.

Elvileg 18 éves kortól kérheted - birósági határozattal - , hogy a te számládra fizesse ezentúl.


A határozat akkor kell, ha anyád nem akar ebbe belemenni, ugyanis a gyerektartást NEM a gyereknek, hanem az öt eltartó szülönek kell hivatalosan kifizetni. Ha apád saját ötletböl neked fizetné, anyád hivatalosan perelhetné emiatt és apádnak ki kellene fizetnie az elmaradást.


Ha a biróságon bejelented, hogy te kéred a pénzt, mert nem élsz a másik szülövel, apád meg egyetért, akkor kaptok erröl egy papirt és kész.

2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Anyám azt mondja ,hogy nem kap gyerektartást,de lehet csak eltitkolja.Apám tényleg nem utal neki ,de tán az állam fizeti apám helyett.


És ha apámhoz költöznék,mert ugye a rokonok nyakán se lehetek mindig akkor anyának kell fizetnie?

Vagy ugyanúgy apámnak?

Bocsi,hogy ennyire túlbonyolítom

2013. febr. 25. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyádnak nem kell fizetnie, erre apádat kötelezi abiróság. Eddig is kellett volan fizetnie, legfeljebb anyád nem követelte töle.

Az állam csak megelölegezi, de 18 éves kortól már nem.

2013. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez szomorú :( mert nem nagyon akarnak segíteni :(


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 25. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:
De ha anyukáddal sem laksz, neki is kell fizetni.
2013. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!