Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek közmunkásként, ha...

Mit tehetek közmunkásként, ha teljesen más munkakörre kényszerítenek, mint ami a munkaköri leírásomban szerepel és még felszerelést sem adnak?

Figyelt kérdés
Nagyon sajnálom, de hiába keresek munkát már lassan egy éve, nem találok sehol. Múlt hét elején felvettek a községi önkormányzathoz dolgozni. Mivel gerincbetegként kemény fizikai munkát nem végezhetek, ráadásul tanítói végzettségem van (tudom, büfészak), örültem, amikor beraktak az irodára. A munkaköri leírásom szerint postáznom kell, illetve a régi dokumentumokat rendezni. A múlt hét kedden jött a sokk: ki kell mennem árkot ásni a többi munkással reggel fél nyolctól fél négyig. Mi a szösz? Szerintem a közfoglalkoztatónak ugyanolyan kutya kötelessége a törvényesség keretein mozogni. Kapát, lapátot otthonról kell(ene) vinni (nekem ilyenem nincs, mert sosem kellett). Se láthatósági mellényt nem adnak, se gumicsizmát, se kesztyűt. A törvény szerint ezt is biztosítania kellene a munkáltatónak. Mit gondoltok, ilyen esetben tehetek feljelentést?
2013. márc. 20. 19:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Plusz még egy kérdés: hogyan várja el az önkormányzat a csóri emberkéktől, hogy a saját ruhájukat, felszerelésüket tegyék tönkre?
2013. márc. 20. 19:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Tiltakozz a polgármesternél határozott kemény fellépéssel!

Kérdezd meg, hogy a saját gyerekét is kiküldené diplomával ilyen alja melóra.

Megkeresheted a helyi kormánypárt irodáját és megkérdezheted tőlük, hogy ezt igérték –e a választokon. Nevezetesen, hogy diplomával putris munkát végeztetnének. Az egész arra megy ki, hogy elvegyék a szoc. támogatásokat, és ne kelljen fizetniük. Alajas és felháborító az egész.

Törvény szerint sajnos megtehetik ezt a szemétséget. Nem beszélve arról, hogy a fizetésed is jóval kevesebb lesz.

Még mondhatsz olyat is, hogy kimész közmunkás mellényben O. V. és a helyi polgármester portréjával díszítve. Meg kirendelheted a médiát is.Ez teljesen szabályos.


Gyanítható, hogy valamelyik falusi jóakaró irigységből intézkedett, hogy kimenj árkot ásni. Ezek már csak a „pusztuljon a szomszéd tehene „ effektusból is megcsinálják. Soha nem fogom megérteni ezt az irigy, falusi mentalitást!!!!!

2013. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bla,bla,bla ...


azt megteheted, hogy

1 elmész az orvoshoz, és megkérdezed, hogy a te betegségeddel csináltathatnak-e ilyet, tud-e igazolászt adni, vagy mit tanácsol

2 megjelensz reggel a munkán felszerelés nélkül, és megmondod, hogy a tenyereddel nem fogsz sarat lapátolni.

2013. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!