Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Képvisszaélésnél mi a teendő?...

Képvisszaélésnél mi a teendő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az exem zsarol egy képpel, amit még nyáron küldött át magának az én telefonomról(melltartó+bugyi).Nem vesztünk össze ezért nem is értem mi jó van neki ebben. Attól tartok hamarosan ki kerülnek a képek. Mit tehetnék ez ellen? vagy esetleg a rendőrség tudna valamit ezzel kezdeni?
2013. márc. 22. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

ja a rendőrség,az majd a te képeiddel fog foglalkozni,

meg még talán a legfőbb ügyész is,

a haverod egy szemét,hogy ezzel zsarol,de ezt kettőtöknek kell megoldania,

2013. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a képet az Ön hozzájárulása nélkül közzéteszi, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) üzemeltet egy internethotline.hu lehetőséget, ahol "társadalmi felelősségvállalás keretében működtetett kezdeményezése révén bárki bejelentheti az interneten tapasztalt veszélyesnek, károsnak vagy jogellenesnek vélt tartalmakat."


A kezdőlap bal felső sarkában a "Bejelentés"-re kattintva felkínál témaköröket. Mindjárt az első: "Hozzájárulás nélkül hozzáférhetővé tett tartalom:" a következő ismertetővel: "Olyan esetekben válassza ezt a kategóriát, amikor az Ön hozzájárulása, engedélye nélkül tettek az interneten hozzáférhetővé Önnel, vagy gyermekével kapcsolatos fénykép-, video-, hangfelvételt, vagy egyéb személyes adatot."

2013. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A zsarolásról szerintem lehetőleg próbálj valahogy bizonyítékot szeretni már most (valahogy rejts el egy kamerát vagy esetleg tanút jóelőre amikor sejthető hogy zsarolni fog, és valahogy vedd fel vagy hallgattasd meg mással is, amikor zsarol).


Aztán ha ez már megvan, ijeszd be egy ügyvédi levéllel, hogy a képpel való visszaélés esetén polgári peres eljárásra számíthat (ha meg a munkádban is kár ér, akkor kártérítéssel együtt).

2013. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A beijesztés persze rosszul is elsülhet, az a lényeg, hogy nem szabad blöffölni, nem szabad sajátkezűleg utánozni próbálni az ügyvédi stílust, mert a kegyetlenkedő típusú emberek általában úgyis rájönnek arra, ha nem igazi ügyvéd írja a levelet. Igazi ügyvéddel kell beszélni, hogy az ügyvédi levél tényleg hitelesen hangozzék. Egy sima tanácsadás, ill. egy ügyvédi levél megíratása ügyvéddel még nem kerül több tízezerbe (kb. egy tízezres talán). Az jó, ha lehet bizonyítani, hogy tényleg a párod révén van meg az esélye a kép kikerülésének, szerintem az jó, ha mindentől függetlenül valahogy felveszed/rögzíted/mással is meghallgattatod a zsarolási jeleneteket. Gondolom telefonon zsarol, vagy akár élőben is, szóval ha úgy nagyjából tudod a körülményeket ahogy zsarolni szokott, valahogy talán ,,be lehet csapdázni'' (kamerával vagy valami ügyesen elrejtett tanúval). Egyébként sajnos nem vagyok jogász, lehet hogy hülyeségeket mondok, de a képmással való visszaélés mindenképp törvénysértő, szóval ha sejted hogy ilyesmi várható, akkor beszélj egy jogásszal szerintem, hátha van valami jó tanácsa arra, hogy előzhető meg a dolog. A polgári per esélye mindenképp ott lebeg a zsaroló feje fölött, ezért valahogy kérdezd meg jogásztól, hogy tudnád mgelőzni a bajt, szóval hogyan lehetne úgy szervezni a dolgokat, hogy hatékonyan még előre is el tudd ijeszteni az exedet attól, hogy tényleg kitegye a képeket.
2013. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!