Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék az alábbi szituác...

Mit tehetnék az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés
A telkemen futó patakra hidat szeretnék építeni, amihez ugye engedély kell, amihez pedig tervrajz szükséges. A tervrajzot megcsináltattam(48000Huf) egy "építészmérnökkel", de az önkormányzat nem fogadta el, mert a mérnökünk végzettsége alapján nem tervezhet hidat - így ugye a tervrajz nekem egy forintot sem ér, viszont a nő nem akarja visszafizetni a pénzt. Nos szeretném jogi úton visszakövetelni a 48000ft-ot.
2009. szept. 17. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megtévesztett, akkor visszakövetelheted a pénzt.

De ha csak Te csak úgy megbíztad, a tervezéssel, és ő nem tudta, hogy ez beadvány lesz, akkor be kell nyelni sajnos..

számlát adott?

2009. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a tervező a megbízás alapján a munkát elvégezte, jogos, hogy a megbízási díjat nem akarja visszafizetni.
2009. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2009. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, én a következőképpen csináltam:

Megbíztam egy ácsot, aki rönkfából készített egy hidat a patakon, ami ketté szeli a telkemet. Szép is lett, jó is lett. A polgármester is látta, neki is tetszett!

A tervezőt kihagytam, az engedélyt nem kéri senki. Csak én és a család használjuk.

2009. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!