Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan értékeli a bíróság, ha...

Hogyan értékeli a bíróság, ha gyanúsítottként nem teszek vallomást?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 09:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

rosszul.

de amúgy tök mindegy. nemtom milyen az ügy súlya, de hidd el, nagyjából el van már döntve, mit kapsz, max még egy kis szimpátia ide vagy oda nyomhat a latba, de a lényegi rész nem ott dől el, az csak színjáték.

2013. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, mégis az ügyvédem tanácsára nem tettem vallomást és el is ítéltek,ráadásul bizonyítékok hiányában.
2013. ápr. 9. 09:25
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
A vallomástétel enyhítő körülmény. Ha nem teszel vallomást, és elegendő bizonyíték áll a bíróság rendelkezésére, akkor elítélnek, és súlyosabb büntetést kapsz, mintha beismerted volna.
2013. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 doboszoli ***** válasza:

Moldova örök becsű könyvében,(Bűn az élet) mondja a piszok:

"Makacs tagadás-nyolc hónap, őszinte beismerés-hat év."

Ő csak tudja...

2013. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Bizonyítékok hiányában biztos hogy nem ítéltek el.

Egyébként nincs olyan, hogy "nem tett vallomást, biztos elkövette". Figyelembe veszik, de nincs ennek jelentős súlya.

2013. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pedig itt nem volt konkrét bizonyíték. Most megyek majd másodfokra, de most már ügyvéd nélkül és hivatkozni is fogok arra, hogy nincs bizonyíték.
2013. máj. 3. 18:38
 7/21 anonim ***** válasza:

ne éljetek már a rózsaszín ködben!

a napokban is volt egy olyan ügy, ahol a bíró kiemelte külön, hogy "ugyan nem áll rendelkezésre bizonyíték, de a vallomás igen éltszerű", és ez alapján kapott a szerencsétlen vagy 6 évet, ha jól emlékszem.

itt bármi megtörténhet, szóval ha ezt nézem ezerszer tanácsosabb nem tenni vallomást, mert akkor megkattannak, nem tudnak semerre se lépni, csak persze legtöbbször ez nehéz, mert úgyis minimum megfélemlítenek, rosszabb esetben egyenesen kiverik belőled, azaz kevés olyan ügy van, ahol nincs beismerő vallomás.

de érdekes módon, még a 10 évvel ezelőtti, fel nem derített bűncselekményeket is bevallotta,annyira "megtört". ja hát sztem mindenki megtörne egy kétórás agyonverés után ....


az már sokkal nagyobb probléma hogy a drága bíróság tisztában van a beismerő vallomások születésének körülményeivel, és ennek ellenére igen nagy súllyal veszi azokat figyelembe. mi lenn ez, ha nem bűnpártolás?

hát, kemény világban élünk, de ha meg tudod tenni, semmiképp se tegyél vallomást, de persze ehhez ismerni kéne az ügyet konkrétan, így nehéz tanácsot adni. Legfőképpen, hogy vannak-e ellened bizonyítékok.


Olyat ne csinálj, hogy ügyvéd nélkül mész egy ilyen helyre!! Véletlenül se!!

2013. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Első fokon ügyvéddel voltam és ő mondta, hogy ne tegyek vallomást! Ez amúgy se beismerő vallomás lett volna, hanem az én védelmemben szerettem volna szólni, de az ügyvéd szerint ez nem lett volna jó. Nos így se lett jó, mert elítéltek, ráadásul az ügyész nem is fellebbezett, kapásból elfogadta az ítéletet. Másodfokon már nincs pénzem ügyvédre, de nem is akarok.
2013. máj. 4. 07:00
 9/21 A kérdező kommentje:
Közvetett bizonyítékok vannak csak, amelyek utalnak arra, hogy az elkövető én lehettem, de mivel mást nem tudnak meggyanúsítani, ezért engem ítéltek el.
2013. máj. 4. 07:03
 10/21 anonim ***** válasza:
Ártatlanul?
2013. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!