Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan értékeli a bíróság, ha...

Hogyan értékeli a bíróság, ha gyanúsítottként nem teszek vallomást?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 09:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. máj. 4. 08:20
 12/21 anonim ***** válasza:

Melyik hülye ügyvéd mondta, hogy ne tegyél vallomást, ha nincs közöd az ügyhöz?

Azt sem értem, hogyha te nyugodt szívvel tudod, hogy mi történt, akkor miért nem mondod azt el ha kérdezik.

A bíróságon nem szeretik a sumákolást, elhallgatást, és a szavahihetetlen tanúkat.

2013. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Na meg azt se szeretik, ha valami nem passzol a statisztikai elvárásokba, és persze, hiába nem vagy bűnös, de egy vallomást nagyon könnyen ki lehet forgatni úgy, hogy aztán minden szavadat ellened forgassák.

Úgyhogy nagyon is érthető volt az ügyvéded tanácsa, ha nem szólalsz meg, abból sok baj nem lehet. Hidd el, itt a kutyát nem érdekli, hogy te valójában ártatlan vagy-e vagy sem, mind az ügyészség mind a bíróság érdeke, hogy el tudjanak ítélni. Gondolom, ismered a statisztikai adatokat ezzel kapcsolatban ...


De továbbra is azt kell mondani higgadt fejjel, hogy a körülmények ismerete nélkül nehéz bármit tanácsolni. Viszont az I. fok működési mechanizmusa alapján már nagyjából van egy képed a (i)gazságszolgáltatásról. A rengeteg szempont közül a létező legkevesebbet nyomja a latba, hogy te valójában bűnös vagy- vagy sem :( Szomorú a realitás, de hát itt élünk, ebben kell valahogy elevickélnünk.

Viszont a II. fok már nem folytat le bizonyítási eljárásokat stb, tehát azt ne olyannak képzeld el, mint az I. fokot! ha ott rád húzták, és nem tudsz kemény eljárási hibát felmutatni, akkor ott is rád fogják.

2013. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én is tisztában vagyok, hogy valószínűleg másod fokon is elítélnek, mert ha van egy bűnös, akkor azzal ki lehet fizettetni az összes költséget, sőt még egy vaskos büntetéssel bele lehet döngölni a földbe Mégis összeírtam a gondolataimat egy A4-es lapra és azt el akarom ott mondani.
2013. máj. 4. 12:44
 15/21 A kérdező kommentje:
Bucsek Én nem kívánom ide kiírni, hogy melyik ügyvéd volt az, de egy tény, nem érte meg. Elmeséltem neki mindent és nem hitt nekem. Láttam rajta, hogy nem hitt. Kezdettől fogva azt mondta, hogy keresnünk kell olyan tettest, aki esetleg elkövetőként szóba jöhet. Hiába mondtam, hogy nem nekem kell az ellenkezőjét bizonyítanom, hanem a vádnak kell, azt mondta, hogy inkább hallgassak!
2013. máj. 4. 19:57
 16/21 anonim ***** válasza:

figy!

azzal jót tanácsolt, hogy "inkább hallgassak", mert magad is láthatod, mi megy nálunk ... tehát itt az egyetlen jó húzásod az lehet, ha nagyon kussolsz.


Szakítanunk kéne már azzal a gyakorlattal, hogy na keressünk valakit, akire kb ráhúzható egy bcs, de ez sok évtizedes folyamat, ha egyáltalán lehetséges. Ne haragudj, én drukkolok neked, de kevés esélyt látok, hogy kigyere ebből ártatlanul.


Milyen ügyvéd volt egyébként? kirendelt vagy saját? Mert ha kirendelt, akkor attól meg főleg ne is várj semmit, ne viccelj, az ügyésszel ku.. jót röhögnek azon, hogy mennyire tudnak téged ..arba keverni. Most erre mit is mondjak már? Durva, tudom. De jobb, mintha itt hitegetnélek a rózsaszín álmokkal :(

2013. máj. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Meghatalmazott ügyvéd volt, fizettem neki, de a tárgyalás előtt kiderült, hogy puszi haverok az ügyésszel, ráadásul még a bíróval is. Én szívesen védtem volna magam a saját szavaimmal is, mert én mégis jobban ismerem az ügyet. Másod fokon viszont elmondom nekik, hogy itt nincsenek bizonyítékaik. Apám szerint érdemes lenne egy újságíróval beszélni, mert az ilyesmi nagyon kínos lehet...
2013. máj. 5. 09:00
 18/21 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de a bírónak nem az az érdeke hogy elítéljen, neki ebből semmi haszna nincs. Az az érdeke, hogy minél több olyan ítéletet hozzon amit nem fellebbeznek meg, mert az ő statisztikáit ez javítja, nem a minél több bűnösséget megállapító ítélet.
2013. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kösz! Én nem fogom javítani a statisztikáját. Ez tény.
2013. máj. 7. 15:05
 20/21 anonim ***** válasza:

nézd, ezzel már csak elvileg se tudok egyetérteni, ugyanis az ügyész hivatalból megfellebbezi, és igen nagy %-ban a védő is. tehát ha ezen múlna neki bármi, akkor egy bíró se dolgozna tovább 1 hétnél ...

Másrészt, ismét nézz meg statisztikákat, és bizony amit az ügyész leír vádiratban, azt egy az egyben a bíróság úgy el szokta fogadni mgedöbbentően magas %-ban! és persze nem azért, mert az annyira korrekt ...

2013. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!