Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megveszek egy zenét, de...

Ha megveszek egy zenét, de nem használom fel azt eladhatom?

Figyelt kérdés
Tehát gondolok itt arra, hogy például lehet vásárolni hangokat neten, amit használhat az aki megvette, de tegyük fel, megveszem, de mégsem tetszik akkor eladhatom ? Természetesen úgy hogy nem használtam és nem is fogom soha?
2013. ápr. 10. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel digitális tartalomról van szó, az ellenőrizhetetlenség miatt te csak a használati jogot veszed meg, a terjesztés/sokszorosítás/átruházást már nem.

Letölthető programoknál már más a helyzet, ott a termék kulcsért fizetsz, nem a letöltött adatokért. Ezt a kulcsot egyedisége miatt viszont akár el is adhatod.

2013. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ezt sehogy sem lehet megoldani? mert nem akarom, hogy kárba vesszen az a pénz, amit ráköltöttem. mert logikusan gondolkodva, ha én nem használom, akkor nem károsul senki, hisz nem mindegy hogy én vagy egy másik ember használja, ha kivan fizetve? nem sokszorosításról van szó.
2013. ápr. 10. 16:11
 3/8 A kérdező kommentje:
illetve, ha nem tudják ellenőrizni, hogy ki vette meg, akkor akár azt is lehet mondani, hogy ő, akinek eladtam. nem?
2013. ápr. 10. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet azt mondani, persze. De attól még jog szerint nem adhattad volna el. Át kell futnod a végfelhasználói szerződést, amit elfogadtál a termék megvételekor. Lehetséges, hogy engedélyezik a felhasználási jog átruházását... Habár egy sémára szoktak menni ezek a szerződések, és többnyire meg mindenhol csak azt engedélyezik, hogy kizárólag Te használd. Néhol a nyilvános felhasználást is tiltják..

Persze betartatni nem tudják ezeket a szerződéseket, ezért virágzik az illegális letöltés.

2013. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
itt, azt írják, hogy akár ki is adhatom lemezen több száz példányban, reklámokban is használhatom stb stb.
2013. ápr. 10. 16:35
 6/8 A kérdező kommentje:
megtaláltam a leírást, köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 10. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem adhatod el


De most ki nem szarja le ezt?Mindenki elpasszolja azokat a cuccokat amiket már nem használnak.Nézd meg mi folyik a vaterán stb szerinted őket érdekli?Ezért nem fognak beperelni mindenkit,bár a mai világban már semmin se lepődök meg

2013. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. ápr. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!