Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben hova lehetne...

Ilyen esetben hova lehetne fordulni?

Figyelt kérdés

A történet nagyon szimpla, de a következményei már kevésbé:

Anyám nagyon kevés pénzért tud dolgozni, havi 90 ezer forint.

Ebből kell kifizetni a számlákat, hiteleket.

Havonta ha összeszámoljuk, csak a hitelek törlesztőrészlete több mint 20 ezer forint.

És ez még csak nem is a rezsi, nem étel, ruha stb.


Próbáljuk magunkat meghúzni, de már kezdünk nagyon mélyre esni.

16 éves vagyok, szóval próbálok diákmunkát találni, de eddig vagy elutasítottak vagy aztmondták, hogy majd nyáron, amikor jön a nagyszezon kell diákmunkás.

De attól még kitartóan próbálkozok, bár ha én keresnék havi 10-15 ezret, attól még nem igazán lenne sokkal jobb a helyzet, de jobb mint a semmi, nem?


Apám egy elég nagymenő cégnél, dolgozik, az ő fizetése elég lenne mindannyionk ellátására.

Csak sajnos, az a fizetés csak papíron van...

Annyira megcsappant a bank pénze, hogy a mi városi cégünknél a dolgozók 90% nem kapja meg a fizetését, már több mint 3 éve!

3 éve dolgozik apám és kb még 15 dolgozó, lényegibe jelenleg a havi semmiért.

Persze papíron feljegyzik, hogy mennyi jár kinek, csak ez olyan, mint egy adósság.

Csak halmozódik, halmozódik, apunak már több mint 2 millió, 800 ezer forinttal tartoznak. Ennyi fizetést nem adtak ki neki azóta.

Senki nem mer megszólalni, mivel akkor mindenki elveszítené az állását. De ugyanúgy dolgoztatják őket.

Meglettek fenyegetve, hogyha elmennek, vagy ezt publikállják, akkor kifizetik nekik a fizetésük 5%-át, és valamilyen mondva csinált okkal beperelik őket.


Ezt csak azért merem ide feltenni, hogy ez egy anoním oldal, szóval csak itt tudok valami segítséget kérni ez ügyben.

Már nagyon szorul a hurok, behajtók csöngetnek, tudnánk mi fizetni mindent, ha apát rendesen fizetné a cég.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Ui.: Ez nem valami noname cég, de mivel nem akarom, hogy kiderüljön, hogy lehet, hogy rájönnek, hogy az én apukám helyzetére ismer valami cégvezető vagy ilyesmi, nem akarok...félek...fenyegetik őket, nagyon. Szóval kérlek, valahogy segítsetek, de ennél több infót sajnos nem közölhetek:S

Segítsetek...



2013. ápr. 12. 15:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Annyit kérek tőletek, ha nem gond, hogy lehetőleg hamar válaszoljatok, ugyanis holnap jönnek kikötni a netet:S

Könyvtárba meg nem tudok minden percbe menni.

Remélem megértitek.

2013. ápr. 12. 15:19
 2/17 anonim ***** válasza:

óvatosan utána kéne nézni, hogy a cégnek mennyi vagyona van.

Ha ez sokkal kevesebb, mint amivel tartozik, akkor jobb volna másik állást találni, kisebb fizetésért.

2013. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Apád egy palimadár. Nem fogják őket kifizetni és, ha nem lépnek gyorsan esélye sem marad, hogy jogi útra terelje az ügyet, mert megszűnik a cég.


Hétfőn a helyébe bemennék a munkaügyre, NAV-hoz és borítanák. Semmi félnivalója nincs apádnak.

A fizetése gondolom számlára érkezik, manapság máshogy nem is nagyon lehet. A cégnek kell bizonyítani, hogy ő utalt, de nyilván nem fogja tudni, úgyhogy azonnal kezdeményezhetik a felszámolást és a vagyon lefoglalását felszámolják. Ha szerencsétek van apádnak is marad belőle, de ez is jobb , mint a semmi.


Manapság átutalással történnek a fizetések, ha nem jelenik mega számláján a pénz akkor

2013. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*elgépeltem egy bekezdést, mert közben telefonáltam, de a lényeget gondolom érted.
2013. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
te most azt akarod írni hogy 3 éve ingyen dolgoznak az emberek ott? 3éve? ? ?!
2013. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na, itt vagyok. Sajnálom, hogy eddig nem válaszoltam, csak segítettem egy kicsit a szüleimnek.


Hát, azért remélem megérted, hogy nem fogom a saját apámról, azthinni, hogy balek, még ha lehet, hogy igazad is van ebben, de attól még nagyon messze van a "balektól".

A NAV-nál lehet névtelenül is jelentést tenni?

Mert pont az a lényeg, hogy ne derüljön ki, hogy ő volt.

Az utalásos dolgot meg le hazudhatja mivel...nem, nem mondhatom el, mert akkor már nagyon sok infót közölnék...ígyis rettegek, hogy netalántán valaki ráismer.


A többi ember is, igen, 3 éve ingyen dolgoznak, de nem tehetünk semmit.

Ez egy olyan nagy cég, aminek a reklámját minden nap leadják a tévébe.


Meg lettek fenyegetve, hogy be lesznek perelve és több milliós béreket fognak rajtuk behajtani valami jóhíresség megsértése, vagy nem tudom már mi miatt, valami olyasmi ami az ilyesmit sérti...

A bíroságon meg tuti, hogy nem állna ki az ember mellett senki, nem akarná magát is bajba sodorni.

Nem az a baj, itt nem arról van szó, hogy ha nem fizet, akkor el lehet menni. Az első 5 hónap után megmondták nekik: Aki elmegy, az vállalja, hogy kap pár száz ezret és több milliót fognak tőle követelni, mivel ez egy olyan nagymenő cég, aminél eléggé csorbítaná a hírnevét, főleg, ha a TV is leadná.


Szóval, van rá lehetőség, hogy a nemzeti adó és vámhivatalnál névtelen bejelentést tegyenek?

Persze, a cég tudni fogja, hogy kik közül lehetett, de ha apa talán pókerarcot vágna...

Nem tudom, az a baj, hogy én ebben sokat nem tudok segíteni személyesen, jogilag még csak egy kis strandi munkára való gyerkőc vagyok, szóval én csak tanácsot kérek.

Viszont eléggé ideges már mindenki a családban, persze hazudnom is kell nekik, ha lesz egy nyerő ötlet, mivel ők nem nagyon értenek az internethez, és azért valamilyen szinten jogosan, hatalmas íjedtség lepné el a házat, hogy ezt így kiírtam.

2013. ápr. 12. 16:32
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha van olyan ember aki 3 évig ingyen dolgozik, az vagy nem mond igazat, vagy hülye. Be van jelentve? Adóbevallásnál mi szerepel?

Őszintén milyen segítséget vársz? A jó hírnév megsértése miatt nem indíthatnak eljárást, mivel ha bebizonyosodik az állítása, akkor nincs mit megsérteni.

Névtelen bejelentést is lehet tenni, de én inkább zárt adatokkal jelenteném fel a nevemet vállalva, mert úgy tudnak gyűjteni bizonyítékokat.

Miért félti az állását, ha 3 éve nem kap pénzt? Ezt valahogy nem értem. Miért nem hagyta ott az első nem fizetéses hónap után?

2013. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ez kamu. nagy menő cég, és nem fizet 3 éve, apád meg persze marad, mert félti a 0 forintos jövedelmét, ugye? hagyjuk már, te valamibe nem vagy beavatva.
2013. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, valamennyit fizetnek, és lehet hogy ez a valamennyi is több, mint a szociális segély ősszege.


Ha a cég nem elég hasznos tevékenységet végez, Így a cégnek sincs elég jövedelme, akkor nem sok értelme van jelentgetni.

Szórakozásnak jó, de pénz nem lesz belőle.

Ha jól saccolom 30 milla korul is lehet a cég összes bértatozása.

(Attól tartok, hogy a vagyon "vagyoni értékű jog"- ban van bevíve a cégbe)

2013. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ne haragudj,vagy te hazudsz, vagy apád hazudik neked.


pénz nélkül dolgozik 3 vagy 4 hónapot, de NEM 3 ÉVET!

apádnak nem hiányzik a pénz ?

anyád mit mond?



ez egy nagy kamu!

2013. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!