Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben hova lehetne...

Ilyen esetben hova lehetne fordulni?

Figyelt kérdés

A történet nagyon szimpla, de a következményei már kevésbé:

Anyám nagyon kevés pénzért tud dolgozni, havi 90 ezer forint.

Ebből kell kifizetni a számlákat, hiteleket.

Havonta ha összeszámoljuk, csak a hitelek törlesztőrészlete több mint 20 ezer forint.

És ez még csak nem is a rezsi, nem étel, ruha stb.


Próbáljuk magunkat meghúzni, de már kezdünk nagyon mélyre esni.

16 éves vagyok, szóval próbálok diákmunkát találni, de eddig vagy elutasítottak vagy aztmondták, hogy majd nyáron, amikor jön a nagyszezon kell diákmunkás.

De attól még kitartóan próbálkozok, bár ha én keresnék havi 10-15 ezret, attól még nem igazán lenne sokkal jobb a helyzet, de jobb mint a semmi, nem?


Apám egy elég nagymenő cégnél, dolgozik, az ő fizetése elég lenne mindannyionk ellátására.

Csak sajnos, az a fizetés csak papíron van...

Annyira megcsappant a bank pénze, hogy a mi városi cégünknél a dolgozók 90% nem kapja meg a fizetését, már több mint 3 éve!

3 éve dolgozik apám és kb még 15 dolgozó, lényegibe jelenleg a havi semmiért.

Persze papíron feljegyzik, hogy mennyi jár kinek, csak ez olyan, mint egy adósság.

Csak halmozódik, halmozódik, apunak már több mint 2 millió, 800 ezer forinttal tartoznak. Ennyi fizetést nem adtak ki neki azóta.

Senki nem mer megszólalni, mivel akkor mindenki elveszítené az állását. De ugyanúgy dolgoztatják őket.

Meglettek fenyegetve, hogyha elmennek, vagy ezt publikállják, akkor kifizetik nekik a fizetésük 5%-át, és valamilyen mondva csinált okkal beperelik őket.


Ezt csak azért merem ide feltenni, hogy ez egy anoním oldal, szóval csak itt tudok valami segítséget kérni ez ügyben.

Már nagyon szorul a hurok, behajtók csöngetnek, tudnánk mi fizetni mindent, ha apát rendesen fizetné a cég.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Ui.: Ez nem valami noname cég, de mivel nem akarom, hogy kiderüljön, hogy lehet, hogy rájönnek, hogy az én apukám helyzetére ismer valami cégvezető vagy ilyesmi, nem akarok...félek...fenyegetik őket, nagyon. Szóval kérlek, valahogy segítsetek, de ennél több infót sajnos nem közölhetek:S

Segítsetek...



2013. ápr. 12. 15:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagy kamu, nagy kamu.

Tudod, manapság hogy tud egy 59 éves munkahelyet találni?

Ha lapátra teszik, és nem talál új munkát, akkor még ő fogja jobban megszívni, mivel akkor se fogják kifizetni.

A fenyegetés meg még mindíg áll.


De jól tudjátok szídni az apám. Közbe még vagy 16-17 ember ugyanolyan helyzetben van, akkor az egész bagázs egy nagy rakás szerencsétlenség igaz?

Ennek a NAV-os dolognak felszínesen utánanéztem, majd még kicsit jobban átbújom a témát még ma este, mert még most van lehetőségem rá itthon, nyugodtan.


A nagy kamut meg őrizd meg magadnak, rendben?

Éppen elég nagy szívás itt minden, nem kell a te kamu dumád is, nem rózsaszín világba él mindenki, mint az olyanok mint te.

Tanácsot kértem, és az összes válaszoló közül, csak 2 ember tudott érdemes választ adni, a kamuzásodat pedig hagyd magadra.

Szánalmas...de nem erre kéne az energiámat pazarolni, inkább jobban átnézem a témákat...néhány ember annyira szánalmas.

2013. ápr. 12. 20:46
 12/17 anonim ***** válasza:
kérdező, már ne is haragudj, de te vagy a szánalmas. ne akard már beadni nekünk hogy 3 éve, azaz 36 hónapja ingyen dolgozik apád, hagyjál már
2013. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

akkor sem hiszem el én sem, hogy 3 évig ingyen dolgozik valaki

(#10)


vagy valamit kifelejtesz...

kapnak helyette értékpapírt, tőkerészt?

vagy fizetik nekik a Tb járulékokat?

2013. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Te jóindulatú vagy, de sajnos meg vagy vezetve...


Ha 59 éves, és ingyen dolgozik 3 éve, akkor ott valami nagyon nem stimmel...


Nem névtelenül, hanem személyesen irány a NAV...ebből még a TB-nél is gondja lehet, és a nyugdíja is veszélyben..az orvosi ellátásról nem is beszélve.

Három éve elmegy otthonról, és egy vasat sem kap?


szóval itt valami hibádzik..finoman szólva

2013. ápr. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Pro Patria ***** válasza:

"Senki nem mer megszólalni, mivel akkor mindenki elveszítené az állását."

- És ha évek óta nem kap fizetést, akkor nem mindegy...?


Ez a történet nekem sem tűnik életszerűnek. Így, ebben a formában nem hihető.

2013. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
gondolom a többi dolgozó is fotoszintetizálással tartja fent magát
2013. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen kamu kérdéseket miért nem moderálják?
2013. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!