Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez kell fordulni ilyen...

Kihez kell fordulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan gondom lenne hogy ahol lakom (XXII.ker) nincsenek kutyafuttatók. Lakótelepen lakóm és szerintem a kutyámnak kijár annyi hogy naponta 4x séta mellett egy nagyot is rohangáljon vagy hogy dobáljam neki a botot. De a lakótelepen vannak akik ezt ellenzik amit teljes mértékben megértem hisz játszótér van a lakótelep közepén. Nem beszélünk nagy testű kutyáról szimplán egy törpe spitzről. Egy lakóteleppel lejjebb van egy kutya futtatónak kinevezett valamim ami szerintem 10 nm sincs meg, még rosszabb mintha lakásba lenne zárva. Kb. 3 km arrább van még egy kutya futtató de az is romokban van.

És ha már 3 méteres pórázra és szájkosárra ítélik a kutyám aki nem is véreb legalább járna annyi neki hogy szabadon rohangálhasson egy erre kijelölt helyen. Kihez kell ezzel fordulni? Mert sajnos az önkormányzat nagy ívből tojik a kutyákra pedig "szigorú" szabályokhoz kötik a kutya tartást. És amin a legjobban felháborodtam hogy még a belvárosba is több kutya futtató van mint itt pedig ez már perem kerület.

[link]

Köszönhöm előre is



2013. febr. 20. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem buszon/villamoson/vonaton/stb vagy a kutyával vagy nincs veszélyessé nyilvánítva, akkor nem kell szájkosár.


Kezdd ott, h bemész az önkorihoz, megkédezed h hány aláírásnál kzdenek folglakozni egy üggyel ,írsz egy PRECÍZ aláírási ívet és nekiállsz.

2013. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A kutyafuttató helyett vihetnéd hetente egyszer agility-re is,ott kellőképpen kimozoghatja magát,plussz még egy csomót tanul,és nagyobb lesz az önfegyelme.Szerintem még élvezni is fogja:)
2013. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

igen, és akkor heti egyszer kimozogja magát. A másik 6 napon mit csinál?..

Bp-n legalább vannak futtatók, a környező városokban nincsenek.. Bár lennének..

2013. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nincs a közelben egy nagyobb park, szabad zöld terület, ami nem játszótér? Ha behívható a kutyád és nincsenek közteresek, én simán elengedném a helyedben. Ha pedig gyanús egyének, gyerekesek jönnek, behívod és kész :)
2013. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha át tudtok baktatni a 11. kerületig, ott nagyon kutyabarát a városvezetés, így a közteresek nem szólnak a póráz nélküli sétáért. Van sok kutyafuttató és sok nagy zöld terület is. Azt sajnos nem tudom hogy a 11. ker és Budafok határában pontosan hol. De egy ismerősöm Kelenvölgyben lakik, és ők szoktak ott valami lovarda mellé kijárni, meg van ott valami picike tó is, ami körül nagy szabad terület van. Azt hiszem az a rész elég közel van Budafokhoz. Egyszer voltam vele ott, azt hiszem a 41-es villamos is érinti ezt a környéket, meg van ott valami új lakópark is. Az a baj hogy nem tudom pontosan, de hátha ezek alapján megtalálod. Ha nem is minden nap, de heti 3-4 alkalommal elmehetnétek arrafelé. Mondjuk hétvégén minden nap, hétköznap meg 2x.
2013. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi esténként (7 óra körül) kijárunk a kastélyparkba néhány kutyával. Igaz, nem kutyafuttató, de olyankor már nem zavarunk ott senkit. De az előző válaszadó is jókat ír, a XI-ben sok jó 'kutyás' hely van.
2013. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ. Sajnos nem szabadna de én is néha elengedem a kutyám amikor látom hogy senki nincs kinn, hogy még véletlenül se szóljanak. Csak tavaly volt egy eset hogy a kis gyere oda jött a kutyámhoz és kivette a szájából a botot és elkezdett vele futni a kutyának több se kellett azt hittem hogy játék van és vissza vette a botját miközben véletlenül megkapta a gyerköcöt( pici lila folt lett a lábán )és azóta a szülő mindig ott ül az ablakban és figyel. Amint meghallja a kutyám hangját már kinn van az erkélyen és mondja a magáét amikor nincs megkötve. Én megértem őt is de a szülő felelőssége az hogy ne nyúlkáljon a gyerek a kutya szájába. Itt nálunk nem a közteresekkel van a gond hanem az emberekkel sajnos. 11.kerület nekem egy kicsit messze van, és nem érzem ezt a helyén hogy nekem azért kell 30 percet utaznom a kutyával hogy játsszak vele egy x időt.

Nos ez az agility nem elég a kutyámnak így is fel-alá rohangál a lakásban egyfolytában mert nagyon élénk és imád rohangálni az az 1 nap sajnos nem lenne elég neki.

De van zöld park de mindegyiken játszótér van, amin nincs az elvan kerítve és magántulajdon, itt van még a kamara erdő de ott szerintem egyértelmű hogy miért nem engedem el. Tudom hogy hol van az a hely csak sajnos én pont a másik felén lakom Budafoknak, és azért 5 km gyalogolni vagy buszozni nem megoldás szerintem.

2013. febr. 20. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Nekem nagy szerencsém van, én ahogy kilépek a kapun egy parkos rész fogad, egy sarokra kutyafuttató, onnan két sarokra meg még egy, aztán meg ott a feneketlen tó, a Gellért hegy, az Info park környéke. Számtalan választási lehetőségem van, hogy hova viszem az állatkát. Nem szívesen lennék a helyedben.... És az tényleg elég gáz, hogy amúgy is napi 2-3 órát kell sétáltatni egy kutyit, és akkor erre még egy órát buszozzál is... Totál megértem a problémád, de ötletem sajnos nincsen.

Pont itt írta valaki nem rég, hogy a 13. kerületben gyűjtöttek aláírást és adtak be valami kérvényt, de rá sem hederített az önkormányzat, nem történt semmi.

2013. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nincsenek közteresek, akkor mit érdekel, hogy mit pampognak az emberek? :D Amíg szeded az ürüléket, nem engeded oda emberekhez, nem viszed be a játszótérre, addig senkinek nincs oka panaszra.

Ezeket betartva simán elengedheted szerintem.

Kamaraerdőn ugyan nem voltam, csak ismerősök beszámolóit hallottam. Miért nem mered ott elengedni? Hatalmas, autóktól mentes terület :)

Egyébként 5 km busszal pár perc...annyit megér az egész, nem?

Mi rendszeresen a séta első 6-8 km-ét gyalog tesszük meg, aztán haza meg busszal jövünk

2013. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen 5 perc lenne busszal hogyha nem kéne 2 buszra szállnom-e miatt. Sajnos azért nem mertem elengedni mert félek hogy feljelent vele az a hárpia mát bocsánat. És az a baj hogy a gyerekesek körében ha elterjed ez hogy megkapta a kutyám a gyerekét akkor egy egész játszótér áll nekem hogy közveszélyes a kutyám, és akkor a fejemhez vágják hogy miért nem viszem futtatóba a kutyát. Talán azért mert 2 kutya nem fér el ott. És az háborít fel hogy "kertváros" ez a rész és itt nincs semmi jó formán de bemegyek a városba és ott tele van. Fizetem a kutyám oltását chipjét kajáját de sehova nem tudom vinni.

Azért nem engedem el a kamara erdőbe mert nagyon-nagy és félek hogy egyszer valami megtetszik és utána rohan na ott aztán meg kereshetném. :)

2013. febr. 20. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!